تصاویر جدید جیمز وب از سیاره مشتری

تصاویر جدید جیمز وب از سیاره مشتری تیم سرگرمی ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ فضا
تصاویر جیمز وب از سیاره مشتری

ناسا تصاویر جدیدی از تلسکوپ جیمز وب منتشر کرده که جزئیات قابل توجهی از سیاره مشتری را نشان می‌دهد.

تلسکوپ جیمز وب که به تازگی تصاویری فراتر از کهکشان راه شیری ثبت کرده، جدیدترین عکس‌هایی که به ثبت رسانده نگاهی بسیار دقیق به پادشاه منظومه شمسی یعنی مشتری است.

تصاویر جدید جیمز وب

این تصاویر که دیروز توسط ناسا منتشر شد، با استفاده از دوربین مادون قرمز این تلسکوپ حاوی سه فیلتر گرفته شده که جزئیات سیاره مشتری را به نمایش می‌گذارد که توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست.

اولین تصویر منتشر شده مجموعه‌ای از تصاویر گرفته شده از مشتری در تاریکی فضا است. درخشش قرمز و نارنجی در بالا و پایین سیاره، شفق‌های قطبی را در قطب‌های شمالی و جنوبی نشان می‌دهد و طیف‌های رنگی سبز و زرد در اطراف آن می‌چرخند. ناسا گزارش داده که بقیه سیاره عظیم دارای سایه‌های آبی است که نشان می‌دهد نور از یک ابر در عمق منعکس شده است.

تصاویر جدید جیمز وب از مشتری

هاله‌ای که دور مشتری را احاطه کرده قطری بزرگ‌تر از زمین دارد و می‌تواند طوفان‌هایی با سرعت بیش از ۴۰۰ مایل در ساعت ایجاد کند. این هاله سفید رنگ است زیرا ابرها نور خورشید را منعکس می‌کنند.

ناسا می‌گوید: این تصاویر نگاهی دقیق به سیاره دارد به طوری‌که حلقه‌هایی در اطراف مشتری قابل مشاهده هستند که یک میلیون بار کم‌نورتر از خود سیاره هستند.

مشتری، زحل و اورانوس سیاراتی هستند که در منظومه شمسی ما حلقه دارند.

بر أساس گزارش ناسا، این تصاویر به دانشمندان سرنخ‌های بیشتری برای کشف زندگی درونی مشتری می‌دهد. این سیاره از مجموع سیارات دیگر منظومه شمسی بزرگ‌تر است و دمای آن منفی ۱۰۰ درجه فارنهایت است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا