معرفی مستر فنتستیک در فیلم Doctor Strange 2 برنامه متفاوتی داشت

صحنه پس از تیتراژ مد نظر بود

مستر فنتستیک در فیلم Doctor Strange 2

طبق اعلام سازندگان، ظاهرا برنامه اصلی برای معرفی مستر فنتستیک در فیلم Doctor Strange 2 قرار بوده تا به نحوه دیگری انجام شود؛ حالتی که در محصول نهایی به توهین دکتر استرنج به این شخصیت رسیده بود!

اولین خانواده‌ای از تیم ابرقهرمانان که در دنیای کمیک بوکی مارول معرفی شد، فنتستیک فور (Fantastic Four) یا همان چهار شگفت انگیز بود؛ افرادی که به واسطه یک اتفاق در فضا، قدرت‌هایی را دریافت کرده بودند و عملا به موجوداتی عجیب تبدیل شدند. با این وجود گرچه این کاراکترها در سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ میلادی به جمع ابرقهرمانان مارول اضافه شده بودند، فیلم سینمایی آن‌ها مدت‌ها بعد و پس از پیشرفت صنعت فیلمسازی اکران شد. کارگردانی این اثر سینمایی را تیم استوری (Tim Story) انجام داده و یوان گریفید (Ioan Gruffudd) نیز در آن نقش مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) را بازی کرده بود.

این اثر سینمایی در سال ۲۰۰۵ به خوبی نظر طرفداران را جلب کرد و دنباله آن نیز چند سال بعد ساخته شد. اما ادامه این داستان توسط سازندگان کنسل شد تا در نهایت، یک نسخه ریبوت از آن بعدها دوباره ساخته شود. این در حالی بود که با پیشرفت چشمگیر محبوبیت دنیای سینمایی مارول از سال‌های ۲۰۱۲ به بعد (با اکران فیلم Avengers)، بسیاری از طرفداران منتظر همکاری بین دیزنی (Disney) و فاکس (20th Century) بودند تا بالاخره شاهد حضور تیم چهار شگفت انگیز در کنار سایر ابرقهرمانان MCU باشیم.

با این وجود چنین اتفاقی هرگز رخ نداد و بعدها با خریداری شدن فاکس توسط دیزنی، کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیو مارول (Marvel Studios) اعلام کرد که برنامه‌های متفاوتی را برای شخصیت‌های تازه خود دارد (که چهار شگفت انگیز و مردان ایکس بودند). بدین ترتیب شایعه‌های بسیاری درباره حضور چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول شروع شد و بسیاری از افراد حتی نام بازیگران هرکدام از شخصیت‌ها را هم در فضای مجازی پخش کرده بودند.

این در حالی بود که شاید بزرگ‌ترین شایعه منتشر شده درباره بازیگران شخصیت‌های چهار شگفت انگیز، بازی جان کرازینسکی (John Krasinski) در نقش مستر فنتستیک بود؛ موردی که در فیلم Doctor Strange 2 انجام شد و عملا بسیاری از طرفداران را نا امید کرد! در واقع مستر فنتستیک در فیلم Doctor Strange 2 به نحوی نمایش داده شد که نه تنها این شخصیت را در دید بیننده خراب می‌کرد، بلکه حتی خود دکتر استرنج هم او را مسخره کرده بود. این موارد همگی باعث شده بودند تا ذهنیت بیننده نسبت به داستان نوشته شده و هدر دادن پتانسیل استفاده از چنین شخصیت‌هایی کاملا هدر رفته محسوب شود، در حالی که نویسنده فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness مایکل والدرون (Michael Waldron)، اخیرا اعلام کرده که داستان او چیزی متفاوت با آنچه که روی صحنه دیدیم بوده است.

صحنه پس از تیتراژی که می‌توانست فیلم Doctor Strange 2 را فوق‌العاده متفاوت کند

در واقع ما دیدیم که مستر فنتستیک در فیلم Doctor Strange 2 به عنوان یکی از اعضای گروه ایلومیناتی (Illuminati) حاضر شد، با استرنج صحبت کرد و پس از شوخی استاد هنرهای تجسمی، ناگهان مشاهده کردیم که اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) به سراغ این جهان آن‌ها آمده و رید ریچاردز (Reed Richards) را رشته رشته می‌کند!

این اتفاق در داستان اصلی که والدرون نوشته بود هرگز وجود نداشته، طوری که او حتی نمی‌خواسته که مستر فنتستیک در صحنه حاضر شود و با واندا (Wanda) درگیر شود. در داستان نوشته شده او، هنگامی که اعضای گروه ایلومیناتی معرفی می‌شوند، مستر فنتستیک خود را نشان نمی‌دهد. سپس اتفاقات فیلم رخ می‌دهند و واندا اعضای حاضر را می‌کشد تا به خواسته خود برسد. با این حال، جالب است بدانید که پس از اتمام فیلم، یک دست کشیده شده زیر دوربین حرکت می‌کند و می‌بینیم که ظاهرا تمامی اتفاقات فیلم در حال ضبط شدن بوده است. این دست که متعلق به مستر فنتستیک بوده، نشان می‌دهد که او در حال بررسی این فیلم ضبط شده است و بعدها برای انتقام یا سفر به زمین ۶۱۶ برمی‌گردد.

با این وجود در محصول نهایی متاسفانه از این برنامه جلوگیری شد و ظاهرا سم ریمی (Sam Raimi) با همکاری کوین فایگی به این نتیجه رسیده‌اند تا مستر فنتستیک در فیلم Doctor Strange 2 رشته رشته شود. دلیل این کار می‌تواند این باشد که کوین فایگی قصد دارد تا یک نسخه متفاوت از چهار شگفت انگیز را در جهان اصلی دنیای سینمایی مارول معرفی کند که در فاز ششم در فیلم اختصاصی خود ظاهر خواهند شد.

آیا کرازینسکی برای ایفای نقش مستر فنتستیک برمی‌گردد؟

در حال حاضر کوین فایگی و تیم سازنده در استودیو مارول همه طبق معمول درباره چنین سوالی سکوت کرده‌اند. حتی حضور کرازینسکی در نقش مستر فنتستیک در فیلم Doctor Strange 2 هم چیزی نبود که صد درصد از آن مطمئن باشیم. اما در نهایت با اعلام رسمی فیلم Fantastic Four حداقل می‌توان گفت که حتما یک گروه چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول حاضر خواهد شد؛ ولی آیا باز هم کرازینسکی نقش رید ریچاردز را بازی خواهد کرد؟

کرازینسکی بیشتر از همه برای ایفای نقش در سریال فوق‌العاده محبوب The Office شناخته می‌شود؛ اثری که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و در آن زمان، کرازینسکی یک جوان ۲۵ ساله بود. حال او ۴۲ ساله شده و این یعنی اگر قرار باشد تا تیم چهار شگفت انگیز خیلی نقش مهمی را در آینده دنیای سینمایی مارول ایفا کند، نیاز است تا بازیگرانی جوان‌تر برای این نقش در نظر گرفته شوند. در حال حاضر گزینه خاصی برای ایفای این نقش حتی شایعه هم نشده و در بهترین حالت، باید منتظر یک حضور غیر منتظره از تیم چهار شگفت انگیز در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول باشیم؛ اتفاقی که زمینه را برای حضور شخصیت‌های این گروه در فیلم اختصاصی آن‌ها فراهم خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا