میزان فروش فیلم مطرب فراتر از انتظارات مصطفی کیایی بوده است

کارگردان چهارراه استانبول تعمدا در جشنواره‌ی فیلم فجر حضور نمی‌یابد

میزان فروش فیلم مطرب

مصطفی کیایی چندی پیش مصاحبه‌ای را انجام داد و در بخشی از آن گفت انتظار نداشت میزان فروش فیلم مطرب از ۲۰ الی ۲۵ میلیارد تومان فراتر برود.

فیلم سینمایی «مطرب» قرار بود پس از پایان ماه صفر به سینماها بیاید اما همزمان با «خانه‌ی پدری» توقیف شد. در پی این اتفاق، سازندگان به مراجع مربوطه مراجعه کردند تا مشکلات فیلم رفع و روی پرده‌ی نقره‌ای اکران شود. این اتفاق نهایتا رخ داد و جدیدترین ساخته‌ی مصطفی کیایی پس از اصلاح موارد خواسته شده راهی سینماها شد. این اثر کمدی و اجتماعی تاکنون بیش از ۳۸ میلیارد تومان فروخته است و در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود. این رکورد در گذشته به فیلم «هزارپا» تعلق داشته است.

مصطفی کیایی چندی پیش از مصاحبه‌ای را با برنامه‌ی رادیویی سینما معیار انجام داد و درباره‌ی موضوعات مختلفی صحبت کرد. این فیلمساز شناخته شده‌ی ایرانی در بخشی از صحبت‌های خود گفت میزان فروش فیلم مطرب فراتر از انتظارات بوده است؛ کیایی در ابتدا فکر می‌کرد تازه‌ترین اثرش نهایتا بین ۲۰ الی ۲۵ میلیارد تومان بفروشد. نکته‌ی جالب اینجا است که پرویز پرستویی دستیابی به فروش ۴۰ میلیارد تومانی را پیش‌بینی کرده بود:

از ابتدا می‌دانستم مطرب فیلم پرفروشی می‌شود اما پیش بینی‌ام بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد بود ولی پرویز پرستویی از همان ابتدا پیش‌بینی ۴۰ میلیارد را داشت و الان از این فروش خوشحالم ولی دوست دارم ظرفیت فیلم‌های سینمایی بالاتر برود و فیلم‌هایی بیایند که رکورد فروش ما را بشکنند.

کارگردان «چهارراه استانبول» در ادامه‌ی صحبت‌های خود درباره‌ی وضعیت سینماها پیش از آغاز فیلم مطرب صحبت کرد. طبق گفته‌های او، سینماها در آن زمان وضعیت خوبی نداشتند اما اکران مطرب و چند فیلم دیگر وضعیت را بهبود بخشید:

زمانی که مطرب به نمایش درآمد، سینماها تقریبا به حالت نیمه تعطیل درآمده بودند و قطعی ده روزه اینترنت بود و اتفاقات مختلفی افتاد اما خوشبختانه فیلم به این فروش رسید و در کنار دو سه فیلم دیگری که در کنار مطرب از آبان به نمایش درآمد وضعیت اقتصادی سینماها بهبود پیدا کرد و از حالت نیمه تعطیل در مرداد و شهریور خارج شد.

مصطفی کیایی از غایبان جشنواره‌ی فیلم فجر امسال بود. کیایی در توضیح این اتفاق گفت برنامه‌ریزی‌های مربوط به فیلمبرداری را از روی عمد به گونه‌ای انجام می‌دهد که فیلمش به مهمترین جشنواره‌ی سینمایی کشور نرسد:

جشنواره فقط ما را پیر می‌کند و معمولا کارکرد حضور فیلم‌های من در جشنواره تنها گرم کردن صف‌های جشنواره است که بعدش از جاهای دیگری برای ما اتفاقات دیگری می افتد! به همین خاطر دو سال است که در جشنواره شرکت نمی‌کنم و شرایط فیلمبرداری فیلمم را تعمدا طوری تعیین می‌کنم که به جشنواره نرسم.

حاشیه‌های پیرامون فیلم مطرب تنها به زمان اکران ختم نمی‌شود و این اثر پیش از اکران هم به دلیل شباهت پوسترش با یک فیلم آمریکایی به نام Dolemite Is My Name جنجال‌ساز شده بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا