قوی ترین هوکاگه

ناروتو:‌ قوی ترین هوکاگه تاریخ در این سری کیست؟

قوی‌تر از ناروتو؟

کونوهاگاکوره یک کاگه به عنوان رهبر دارد که با عنوان هوکاگه شناخته می‌شود و تاکنون هفت هوکاگه را در تاریخ خود داشته است؛ اما قوی ترین هوکاگه کیست؟ کونوهاگاکوره (Konohagakure) (دهکده مخفی برگ یا دهکده پنهان شده در برگ‌های درخت) یک دهکده مخفی در سرزمین آتش بوده که محل رشد نینجاهای محشر و قدرتمندی است. این مسئله به نظر منطقی می‌رسد از آنجایی که شخصیت اصلی داستان از این روستا بوده و به دوستانی نیاز دارد که در روند نینجا شدنش با او همراهی کنند. 

با این حال، تنها یکی از این نینجاها می‌تواند خود را به اندازه کافی استثنایی نشان دهد که عنوان هوکاگه (Hokage) را به او اعطا کنند، و یکی از الزامات بسیاری برای این عنوان، قدرت است. تعیین قوی ترین شخصیت‌ها در ناروتو کمی مشکل بوده از آنجایی که این سری قدرت نمایی مشابهی با هم‌عصران جنگی شونن‌اش مانند One Piece یا Bleach ندارد. اکثر مبارزات بر اساس مهارت های شینوبی و نحوه استفاده از آنها تعیین می‌شود. 

خوشبختانه، این سری در نهایت در داستان خود خزش قدرت را مخلوط کرد؛ که تشخیص این که کدام هوکاگه قوی‌ترین است را بسیار آسان‌تر می‌کند. در حالی که بقیه هوکاگه‌های به خاطر شاهکارهای تاثیرگذار شان شناخته می‌شوند، یک هوکاگه از نظر رهبری و قدرت بالاتر از بقیه بود.

چرا هاشیراما به عنوان قوی ترین هوکاگه شناخته می‌شد؟

هاشیراما سنجو (Hashirama Senju) به‌عنوان قوی‌ترین نینجا شناخته می‌شد – و دلیل خوبی هم داشت. وقتی هاشیراما در سن رشد بود، جهان نینجا دائماً بر سر مرزها در حال جنگ بود. او در یکی از وحشیانه ترین و بی رحم ترین محیط‌ها به یک کودک سرباز تبدیل شد و توانست به بزرگسالی برسد که خود موفقیت بزرگی بود. او همچنین توسط رقیبش مادارا اوچیها (Madara Uchiha)‌ مجبور به هول دادن محدودیت‌های خود شد؛ این دو اعجوبه دائماً در اختلافات مرزی با یکدیگر می‌جنگیدند و به قدرتمندترین نینجاهای زمان خود تبدیل شدند. 

هاشیراما و مادارا در نهایت از طریق مبارزه‌های مداوم یک رابطه پیچیده مخصوص به خود را تشکیل دادند. بهترین شاهکارهای هاشیراما در برابر چیزهایی که مادارا می توانست انجام دهد به چشم می‌خورد. مادارا در دوران اوج خود می توانست از Perfect Susanoo خود برای جلوگیری از تقریباً هر نوع حمله استفاده کند. او همچنین می‌توانست روباه نه دمی را احضار و کنترل کند که می تواند بمب های هیولایی دم را به اندازه کافی قدرتمند برای تسطیح رشته کوه ها شلیک کند. مادارا حتی می‌توانست نه دم را در Susanoo خود بپوشاند تا چیزی بسازد که تعداد کمی از نینجاهای زمان ناروتو می‌توانستند آن را شکست دهند – و هاشیراما می‌توانست از پس همه این‌ها برآید. 

او نه تنها می‌توانست بمب‌های روباه شیطانی نه-دم را منحرف کند (البته با کمی سختی)، بلکه می‌توانست مجسمه‌ای چوبی به اندازه‌ای بزرگ بسازد که نه دم را از مدل بسیار بزرگش به کوچک‌تر تبدیل کند. او همچنین به اندازه کافی قدرتمند بود که از Susanoo بی نقص مادارا عبور کند؛‌ دعواهای هاشیراما علیه شخصیت قدرتمندی مانند مادارا قدرت او را به چشم می‌کشد. هاشیراما در برجسته ترین نبرد خود موفق شد مادارا را شکست دهد؛ قبل از اینکه Tailed Beasts (و جینچوریکی) تبدیل به متا شوند، همه اینها شاهکارهای چشمگیر و تقریباً بی‌همتا بودند. 

علاوه بر این بر خلاف مادارا، هاشیراما هرگز فرصتی برای مقایسه مستقیم قدرت خود با بقیه نینجاها نداشت. هنگامی که قدرت در آرک نهایی شروع شد، هاشیراما به طور پیوسته توسط مادارا پیشی گرفته شد، که از زنده ماندن به احیای کامل به Sage of Six Paths جدید رفت.

آیا ناروتو از هاشیراما قدرتمند‌تر است؟

قدرت خام و استقامت ناروتو ممکن است او را به قوی ترین هوکاگه تمام دوران تبدیل کرده باشد اما در پایان این سری، پاور کریپ تشخیص داد که نینجا به قدرت‌های Sage of Six Paths نیاز دارد تا مرتبط بماند. در مورد ناروتو، او نیمی از چاکرای Nine-Tails را در درون خود داشت، به علاوه بخش هایی از هشت چاکرای Tailed Beasts دیگر. او همچنین یک قدرت دیگر را مستقیماً از Sage of Six Paths به دست آورد، اگرچه احتمالاً قبل از اینکه هوکاگه شود آن را از دست داده است. گفته می‌شود که ناروتو پس از پایان ناروتو شیپودن بسیار قوی‌تر شد. 

هر شاهکاری که در پایان ناروتو نشان داده شد، احتمالاً تا زمانی که او هوکاگه شد، بزرگ‌تر هم شد. در بوروتو، ناروتو دوران صلحی را که به راه انداخته بود را حفظ می‌کند. او به راحتی می تواند تهدیداتی مانند دلتا را شکست دهد و حتی وارد حالت جدیدی شد: حالت Bayron. این قدرت در نهایت کوراما را کشت، اما به او اجازه داد تا ایشیکی اوتسوتسوکی را شکست دهد. ناروتو همچنین ممکن است تطبیق پذیری تهاجمی بیشتری نسبت به هاشیراما داشته باشد. 

بسیاری از بهترین نینجوتسو‌های هاشیراما حول خلاقیت‌های او در سبک چوب و توانایی او در مهر و موم کردن جانوران دمی متمرکز بودند. ناروتو می‌تواند تکنیک‌های خود را با هم ترکیب کند – بمب Rasengan، Rasenshuriken یا Tailed Beast Bomb او همگی نمونه های خوبی هستند.

هوکاگه‌های دیگر کارهای زیادی انجام دادند تا خود را از یکدیگر متمایز کند. به عنوان مثال، Tobirama Senju به دلیل توسعه چندین توانایی – مانند Shadow Clones، Flying Raijin و Edo Tensei – که به دنیای شینوبی تبدیل شد، متمایز بود. اگر او نبود، نینجاهای بزرگ دیگری مانند ناروتو، میناتو نامیکازه و اوروچیمارو برخی از بهترین تکنیک‌های خود را نداشتند. میناتو سریع‌ترین نینجای زنده بود و به دلیل توانایی‌اش در تله پورت در چندین میدان نبرد، لقب رعد زرد را داشت. سوناده احتمالا تنها هوکاگه با بیشترین قدرت فیزیکی باشد. 

کنترل چاکرای او به او اجازه می دهد سنگ را خورد کرده و زمین زیر پای خود را بشکافد. او حتی می‌توانست Susanoo مادارا را در اشکال کمترش بشکند. سوناده احتمالاً تنها هوکاگه‌ایی است که بیشترین آسیب را با دست خالی وارد کند. کاکاشی و هیروزن بیشترین دانش را داشتند – هر دو بر بیش از ۱۰۰۰ جوتسو مختلف تسلط داشتند و از نظر تطبیق پذیری، کاکاشی و هیروزن از نظر تئوری بهترین هستند. هر هوکاگه‌ای در چیزی بهترین بود و هر یک از آنها کارهایی انجام دادند که آنها را به عنوان رهبران دهکده برگ پنهان انتخابی عالی می‌کرد.

4.5 17 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا