برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
 • 0/10

محبوب‌ترین بازی‌های PlayStation در سال 2023 توسط سونی ساخته نشده‌اند

همگی عناوین ترد پارتی هستند

محبوب‌ترین بازی‌های PlayStation در سال 2023 توسط سونی ساخته نشده‌اند ۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
محبوب‌ترین بازی‌های PlayStation

گزارش جدید منتشر شده از ده مورد از محبوب‌ترین بازی‌های PlayStation در سال 2023 بیان می‌دارد هیچ کدام از آن‌ها توسط استودیوهای سونی ساخته نشده‌اند.

برخلاف دو پلتفرم ایکس باکس و نینتندو سوییچ، فهرست منتشر شده از ده بازی پلی‌استیشن که براساس متوسط کاربران فعال ماهیانه (MAU) رتبه‌بندی شده‌اند شامل هیچ کدام از بازی‌های انحصاری ساخته شده توسط استودیوهای فرست پارتی این کمپانی نمی‌شود. بیشترین جایگاه‌های فهرست مربوط به پلتفرم پلی‌استیشن به مانند دیگر پلتفرم‌ها توسط غول‌های تجاری صنعت بازی به مانند بازی Fortnite، بازی Grand Theft Auto 5 و بازی Modern Warfare 3 تسخیر شده‌اند.

پلتفرم پلی‌استیشن همواره به واسطه بازی‌های باکیفیت انحصاری شناخته می‌شود که توسط استودیوهای فرست پارتی مستعد و کاربلدی که زیر چتر سونی جمع شده‌اند، توسعه یافته‌اند. استودیوهایی نظیر ناتی‌داگ (Naughty Dog) با مجموعه بازی Uncharted و The Last of Us، استودیو سونی سانتا مونیکا (Santa Monica Studio) با مجموعه بازی God of War، استودیو اینسامنیاک (Insomniac Games) با مجموعه بازی Spider-Man و غیره، مواردی از این قبیل به شمار می‌روند.

در حالی که این عناوین همواره با کیفیت قابل توجهی عرضه شده و از احترام زیادی برخوردار هستند و در بسیاری از موارد نیز عملکرد تجاری مطلوبی از خود برجای می‌گذارند، گزارش جدید منتشر شده در خصوص محبوب‌ترین بازی‌های PlayStation شامل حضور هیچ کدام از آن‌ها نمی‌شود.

براساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه Newzoo پیرامون صنعت بازی، مشخص شد دو بازی ماینکرفت و بازی Starfield در فهرست مربوط به محبوب‌ترین عناوین برند ایکس باکس و از سوی دیگر بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، بازی Super Mario Bros. Wonder، بازی Mario Kart 8، بازی Pokemon Scarlet/Violet، بازی Animal Crossing: New Horizons و بازی Super Smash Bros. Ultimate در فهرست مربوط به محبوب‌ترین عناوین نینتندو در سال 2023 قرار دارند. حال آن که هیچ کدام از بازی‌های حاضر در فهرست ده تایی از محبوب‌ترین بازی‌های PlayStation شامل بازی‌های انحصاری شرکت سونی نمی‌شود و تنها توسط سازندگان ترد پارتی ساخته شده است. این فهرست به شرح زیر است:

 1. Fortnite
 2. Grand Theft Auto 5
 3. Call of Duty (Modern Warfare 3, Modern Warfare 2 and Warzone)
 4. EA Sports FC 24
 5. Roblox
 6. Rocket League
 7. Minecraft
 8. Rainbow Six: Siege
 9. Apex Legends
 10. Fall Guys

با توجه به اینکه محبوب‌ترین یا عناوینی که بیشتری زمان ممکن به تجربه آن‌ها اختصاص داده شده اغلب شامل بازی‌های چند نفره آنلاین می‌شود نباید این موضوع برای طرفداران پلی‌استیشن چندان غافل‌گیرکننده باشد. عناوین قابل توجهی هم‌چون بازی God of War: Ragnarok که در سال 2022 عرضه شد و یا بازی Spider-Man 2 که در سال 2023 عرضه شد نتوانستد جایی در این لیست داشته باشند که با توجه به تک‌نفره بودن این عناوین، عدم حضور آن‌ها چندان موضوع عجیبی محسوب نمی‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments