معرفی و بررسی نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه

حیواناتی که در موفقیت انیمه‌ها نقش پررنگی داشته‌اند.

معرفی و بررسی نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه ۰ ۲۵ دی ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

دنیای انیمه، همواره مملو از شخصیت‌های منحصر به فرد، جذاب و دیدنی بوده است. این شخصیت‌ها گاهی می‌توانند موجودات غیر انسانی همانند هیولاها و یا حیواناتی هم باشند که در موفقیت انیمه‌ای که در آن حضور پیدا کرده‌اند، به هیچ عنوان بی تاثیر نبوده‌اند. در برخی موارد، این موجودات غیر انسانی قادر بوده‌اند به اندازه کارکترهای انسانی، طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کنند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه ها می‌پردازیم.

تا به امروز، کارکترهای انسانی بسیار زیادی ساخته و طراحی شده‌اند که به خاطر ظاهر و شخصیت منحصر به فردی که داشته‌اند، مورد توجه بسیاری از طرفداران جهانی قرار گرفته‌اند. اما در عین حال، کارکترهای نمادین حیوانی هم وجود دارد که در کنار معروف‌ترین شخصیت‌های انیمه‌ای قرار گرفته‌اند و تاثیر بسزایی در موفقیت روز افزون این انیمه‌ها داشته‌اند؛ به عنوان مثال، شخصیت‌های نمادین حیوانی که در کنار کارکترهای معروف و محبوبی همچون ناروتو (Naruto)، سیلر موون (Sailor Moon)، مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و بسیاری دیگر، نقش آفرینی کرده‌اند و در میان طرفداران دنیای انیمه، به صورت گسترده، شناخته شده‌اند. در برخی از موارد، این شخصیت‌ های حیوانی در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها، برای انسان‌ها همانند حامی و دستیارانی عمل می‌کنند که تنها هدفی که دارند محافظت از انسان‌ها است. این گونه از حیوانات، از قدرت‌های فیزیکی و مهارت‌های جنگی بسیار خوبی بهره برده‌اند و از این رو، همه تلاش خود را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند تا اجازه ندهند انسان‌های اطرافشان هیچگونه آسیبی ببینند. از طرفی، حیوانات دیگری نیز وجود دارند که شخصیت‌های انسانی را در مسیر درست قرار می‌دهند و از آن‌ها در برابر رنج و اندوه محافظت می‌کنند. اینگونه حیوانات، به طور معمول، به عنوان کارکترهای دوست داشتنی و بامزه یاد نمی‌شوند، بلکه به خاطر ارزشی که به خط داستانی اضافه می‌کنند مورد تحسین قرار می‌گیرند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه ها می‌پردازیم.

Sadaharu – Gintama

یکی از بهترین انیمه های سریالی که ژانرهای متعددی را در خود جای داده است، داستان انیمه زیبا و دیدنی گینتاما (Gintama) است که در یک نسخه خیالی از دروه ادو (Edo Period) اتفاق می‌افتد. در طول این دوره، موجودات فضایی بر روی زمین، در کشور ژاپن، زندگی می‌کنند. تمرکز داستان این انیمه، به طور کلی، حول محور قهرمان و شخصیت اصلی داستان است که با نام گینتوکی ساکاتا (Gintoki Sakata) شناخته شده است. این انیمه، روایت ماجراجویی‌های عجیب و غریب او در این دنیا را بازگو می‌کند. این کارکتر، در طول داستان، به همراه افراد تیمش، تجارتی کوچک، برای مشاغل عجیب و غریب، تاسیس می‌کند و در پی آن، خود را در انواع موقعیت‌های خنده‌دار و در عین حال خطرناک، قرار می‌دهد. علاوه بر این، همه این موقعیت‌ها، دارای صحنه‌های اکشن فوق العاده زیبایی هستند که دیدن این انیمه را برای هر سلیقه‌ای لذت بخش می‌کنند. لحظه به لحظه این انیمه، از مبارزه شخصیت‌های اصلی آن با موجودات فضایی گرفته تا تلاش این افراد برای پرداخت اجاره بها، ارزش تماشا کردن را دارد.

ساداهارو یک سگ سفید پشمالوی بزرگ است که از نابودی زمین توسط سوسک‌های قاتل جلوگیری می‌کند. این کارکتر در ابتدا به عنوان یک خدای سگ در داستان ظاهر می‌شود و به همین خاطر نیز، از قدرت‌های بسیار زیادی برای محافظت از اعضای خانواده‌اش، بهره برده ست.

Panda – Jujutsu Kaisen

اگر تا به حال، اسم انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) به گوشتان نخورده است، این احتمال وجود دارد که به تازگی با دنیای انیمه آشنا شده باشید زیرا که این انیمه به قدری شگفت انگیز و خیره کننده است که تنها پس از انتشار اولین قسمت‌هایش، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان با استقبال بی نظیری روبه‌رو شد و محبوبیت بی سابقه‌ای به دست آورد. داستان این انیمه جذاب و دیدنی، در رابطه با هیولاها و شیاطینی است که با قدرت‌های منحصر به فردی متولد شده‌اند و قصد محو کردن جهان هستی و نابودی بشریت را دارند. از طرفی، کارکترهایی نیز وجود دارند که در داستان با نام جادوگران جوجوتسو شناخته شده‌اند. این شخصیت‌ها برای نجات جهان و شکست دادن شیاطین، دست به انجام هرکاری می‌زنند و در این راه، از تمام پتانسیل خود استفاده می‌کنند تا به هیچ عنوان اجازه ندهند شخصیت‌های منفی داستان به اهداف شومشان دست پیدا کنند.

مهارت‌های فراطبیعی کارکتر پاندا در انیمه جوجوتسو کایسن، او را به یک شخصیت افسانه‌ای تبدیل کرده است. این کارکتر، در نبرد تن به تن، مهارت‌های فوق العاده‌ای از خود نشان داده است. به علاوه، او می‌تواند انرژی نفرین شده دشمنان خود را نیز به گونه‌ای جذب کند که خود هیچ آسیبی نبیند.

Akamaru – Naruto

انیمه ناروتو (Naruto)، به طور قطع، یکی از بهترین و افسانه‌ای ترین انیمه‌های تمام دوران‌ها به شمار می‌آید. داستان انیمه ناروتو، ماجراجویی‌های هیجان انگیز و خطرناک، فرهنگ سنتی ژاپن، مبارزه‌هایی خارق العاده که صحنه‌های کشن آن با همه جزئیات طراحی شده‌اند، روابط دوستی پیچیده، مضامین عمیق سیاسی و … را در خود گنجانده است و به همین خاطر نیز، نه تنها در میان کودکان، بلکه در میان بزرگسالان نیز، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای شناخته شده است.

آکامارو یکی از نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه ناروتو است که همواره به همراه کارکتر کیبا (Kiba) در داستان حضور پیدا می‌کند. این دو کارکتر با همدیگر پیوند دوستی بسیار عمیقی دارند و در خطرناک ترین مبارزات این داستان هم، همکاری فوق العاده شگفت انگیزی از خود نشان می‌دهند. کیبا و آکامارو سال‌های بسیار زیادی را، به عنوان بهترین دوست‌های یکدیگر، با هم سپری کرده‌اند. این سگ، در ابتدا به قدری کوچک بود که کیبا قادر بود او را بر روی سر خود حمل کند و از همین رو، به خاطر ظاهر دوست داشتنی که داشت، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شد؛ اما با پیش رفتن داستان، جثه او بزرگتر شد و قدرت‌های فیزیکی او نیز به صورت چشمگیری، رشد و توسعه پیدا کرد.

Tony Tony Chopper – One Piece

ایچیرو اودا (Eiichiro Oda) هیچگاه از شکستن قواعد و سبک‌های کلیشه‌ایی که در ژانر شونن وجود دارند، ترسی نداشته است و به همین خاطر نیز، در انیمه وان پیس شاهد طرح‌های شخصیتی جسورانه و مضامین سیاسی بالغانه هستیم؛ نکته جالب دیگری که در رابطه با این داستان وجود دارد، شخصیت‌هایی هستند که به لحاظ اخلاقی نمی‌توان مرز خوب بودن و یا بد بودن را برای آنها تعیین کرد. انیمه وان پیس، تنها یک داستان معمولی نیست، بلکه یک شاهکار هنری به حساب می‌آید که دیگر همانند آن را نمی‌توان ساخت. داستان انیمه وان پیس، در رابطه با پسر بچه بامزه‌ای به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) است که به امید یافتن گنج افسانه‌ای وان پیس، راهی دریاها می‌شود و در این مسیر، خدمه قابل اعتمادی را در کشتی خود راه می‌دهد. در این انیمه زیبا، شخصیت‌های منحصر به فرد و به یاد ماندنی بسیار زیادی جای گرفته‌اند که در مسیرهایی هیجان انگیز و کشنده قدم می‌گذارند.

تونی تونی چاپر یک گوزن کوچک با شخصیتی بسیار سرزنده است. این کارکتر، می‌تواند جثه خود را بزرگ کند و به همین خاطر نیز، در مبارزات، عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد. او همچنین، به عنوان پزشک دزدان دریایی کلاه حصیری نیز عمل می‌کند و به همین خاطر نیز، حضور او در داستان، بسیار لازم و ضروری است.

Kirara – Inuyasha

انیمه زیبای Inuyasha، موسیقی متن و نماهای خارق العاده‌ای را، به طرز استادانه‌ای، در داستان خود گنجانده است که ما را به یاد فرهنگ سنتی کشور ژاپن می‌اندازد. به همین خاطر نیز، تماشای این انیمه، به ویژه برای افرادی که به فرهنگ ژاپن علاقه دارند، می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. بسیاری از کسانی که این انیمه را دیده‌اند، بر این باورند که اینویاشا بهترین انیمه یوکای ساخته شده تمام دوران‌ها است. داستان این انیمه در رابطه با یک موجود نیمه شیطان است که به قهرمان و شخصیت اصلی داستان کمک می‌کند تا جواهر خاصی را پیدا کند که می‌تواند منجر به نجات او شود. از هیمن رو، این دو کارکتر به عنوان یک تیم با همدیگر در مسیری قدم می‌گذارند که باید در طی آن با شیاطین قدرتمندی مبارزه کنند و آن‌ها را از بین ببرند.

کیرارا که یکی دیگر از نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود، یک نیمه گربه و نیمه شیطان است که ظاهر خود را به دو صورت مختلف تغییر می‌دهد. او می‎تواند به شکل یک بچه گربه سفید دوست داشتنی ظاهر شود؛ اما زمانی که احساس خطر می‌کند، ظاهر خود را به شکل یک ببر ترسناک، تغییر می‌دهد.

Luna & Artemis – Sailor Moon

سربازان زیبارویی که در انیمه فوق العاده شگفت انگیز Sailor Moon به تصویر کشیده شده‌اند، به خاطر کفش‌های افسانه‌ایشان در سراسر جهان شناخته شده‌اند. رهبر این سربازان که Sailor Moon نام دارد، به افتخار کارکتر محبوب و جهانی سوپرمن (Superman) با کفش‌های قرمز رنگی طراحی شده است. نکته جالبی که در رابطه با این انیمه زیبا وجود دارد این است که، Sailor Moon از محدود داستان‌های این ژانر به خصوص، در دوره مشخصی از زمان، به شمار می‌آید که نقش اصلی آن را گروهی از زنان ابرقهرمان برعهده دارند. در این دوره زمانی، زنان قهرمان به ندرت در داستان‌ها نقش آفرینی می‌کردند و به همین خاطر، این انیمه جذاب و دینی، از این نظر نیز مورد تحسین افراد بسیار زیادی قرار گرفته است.

به طور قطع، کارکترهای لونا و آرتمیس، یکی از نمادین ترین شخصیت های حیوانی در انیمه های ساخته شده همه دوران‌ها هستند. لونا یک گربه سیاه است که توانایی صحبت کردن دارد و از مهارت‌ تکلم خود برای مشاوره دادن به قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان استفاده می‌کند؛ به همین خاطر نیز، این کارکتر، همواره در داستان به عنوان یک مربی باهوش ظاهر می‌شود. آرتمیس نیز یک گربه سفید است که رابطه‌ای عاطفی با لونا دارد. این دو کارکتر، تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا از قهرمانان داستان، به بهترین شکل ممکن، محافظت کنند.

Totoro – My Neighbor Totoro

کارکتر توتورو (Totoro) یکی دیگر از بهترین شخصیت های حیوانی در انیمه پرطرفدار همسایه من توتورو (My Neighbor Totoro) است که توسط هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki)، در استودیو جیبلی (Ghibli) ساخته و طراحی شده است.  این کارکتر، پس از اکران این فیلم فوق العاده زیبا، موفق شد طرافداران زیادی را، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان به خود جذب کند و مورد تحسین بسیاری قرار گرفت. در داستان این انیمه، توتورو نقش روح جنگل را ایفا می‌کند. با  پیش رفتن داستان، این کارکتر، با دو دختر جوان به نام‌های ساتسوکی (Satsuki) و می (Mei) آشنا می‌شود و با آنها ارتباط نزدیکی برقرار می‌کند تا حالشان را بهتر کند زیرا این دو کارکتر با چالش‌هایی از جمله نقل مکان به یک خانه جدید و بیماری سخت مادرشان، دست و پنجه نرم می‌کنند.

توتورو یک موجود پشمالوی دوست داشتنی است که دارای شکمی بزرگ، چشمانی معصوم و لبخندی به یاد ماندی است. مهربانی کارکتر توتورو و آرامشی که به این دو خواهر می‌دهد، همگی باعث شده‌‌اند که او در داستان، به نماد عشق و امید تبدیل شود. ظاهر این کارکتر، ترکیبی از راکون، گربه (به خاطر چشمان بزرگ و گوش‌های تیز)، جغد (طرح‌های روی سینه و صدا)، خرگوش (دم پنبه‌ای)، و خرس (هیکل بزرگ و دایره‌ای)، است.

Pikachu – Pokemon

شخصیت نمادین موش مانند زرد رنگی که در داستان پوکمون با نام پیکاچو شناخته شده است، یکی از بهترین شخصیت های حیوانی در انیمه ها به شمار می‌رود که حتی کسانی هم که این انیمه جذاب و دیدنی را تماشا نکرده‌اند، به طور قطع، این کارکتر را می‌شناسند. کارکتر پیکاچو، شخصیتی بسیار دوست داشتنی، بانمک، کنجکاو دارد و در بسیاری از زمینه‌ها نیز، از استعداد و توانایی‌های بسیار خوبی بهره برده است.  پیکاچو قادر است که نیروی الکتریسیته را دستکاری و جهت آن را هدایت کند و به همین خاطر نیز، در مبارزات جنگی، علیرغم ظاهر بانمکی که دارد، قادر است عملکرد بسیار قدرتمندی از خود نشان دهد و مبارزه را برای دشمنان خود به چالشی شکست ناپذیر تبدیل کند.

جدای از قدرت پیکاچو در داستان انیمه پوکمون، این کارکتر، تا به امروز، در مانگا، فیلم و بازی‌های ویدیویی بسیار زیادی هم حضور پیدا کرده است و به همین خاطر نیز، به عنوان یکی از نمادین ترین کارکترهای انیمه‌ای به شمار می‌رود که در سراسر جهان، به صورت گسترده‌ای، شناخته شده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments