1%
  • 0/10
ترین‌ها (بازی)

معرفی ۱۰ مورد از بهترین مادران شیطانی بازی ها

مادرانی که برای همیشه مفهوم مادر را برای ما تغییر دادند!

معرفی ۱۰ مورد از بهترین مادران شیطانی بازی ها
۱ ۱۸ تیر ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) اشتراک‌گذاری

زمانی که نام مادر بیان می‌شود، ما به کلماتی چون مهربانی و لطف فکر می‌کنیم، اما در جهان بازی‌ها مادرانی دیده شده که این نام زیبا را برای ما خدشه دار کرده‌اند. در این مطلب به معرفی مادران شیطانی بازی ها می‌پردازیم.

مادران عموما در دنیای بازی‌های ویدیویی مانند مادران دنیای حقیقی ما، اشخاصی بی نظیر هستند. مادران معمولا به عنوان اشخاصی مهربان و دلسوز دیده شده که برای موفقیت فرزندان خود از تمام خواسته‌های شخصی‌شان دست می‌کشند. اما بازی‌های ویدیویی مکانی برای تنوع چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی بوده و برخی توسعه دهندگان تصمیم به شرح مفهومی جدید از کلمه مقدس مادر گرفته‌اند!

مادران گرچه عموما در بازی‌های ویدیویی قهرمانانی فراموش نشدنی هستند، برخی توسعه دهندگان با طراحی مادرانی شیطانی به داستان خود تنوع بخشیده‌اند! حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به قوی‌تری مادران شیطانی بازی ها داشته باشیم.

مادر جیمی در Bully

مادر جیمی (Jimmy) با لباس‌های پر زرق و برق خود مادری بسیار دوست داشتنی به نظر می‌رسد. اما زیر آرایش جذاب و لباس‌های زیبا، او شخصیتی خود شیفته بوده که تعطیلات را به پرورش فرزند خود ترجیح می‌دهد! حضور مادر جیمی در بازی Bully بسیار کوتاه بوده، اما در همان مدت کوتاه نیز می‌توان از خوی شیطانی او درس گرفت! این مادر شیطانی خودخواه پس از ثبت نام جیمی در مدرسه، به تعطیلاتی یک ساله می‌رود و حتی یک مرتبه از فرزند خود خبر نمی‌گیرد.

د باس در Metal Gear Solid 3

باس (The Boss) سربازی ماهر و خطرناک و مادر حقیقی ریولور اوسلات (Revolver Ocelot) از اعضای تیم اسنیک (Snake) است. برخلاف بسیاری از شخصیت‌های منفی، باس از ابتدا شخصیت بدی نیست. در ابتدا او شخصیتی خوب و دوست داشتنی بوده که به دلیل پیروی بدون تفکر از دستورات تبدیل به شخصیتی منفی می‌شود! در بازی Metal Gear Solid 3 او به منظور از بین بردن ارتش ولگین (Volgin) وارد نیروهای شوروی می‌شود. در نهایت اسنیک او را از بین می‌برد. مرگ او از آنجا که باس شخصیتی مادرانه داشته و زمانی دوست اسنیک بوده بسیار دردناک است.

مادر باس در The Binding of Isaac

ادیان متفاوت همیشه نگاهی ویژه به انسانیت و شرافت دارند، مادر باس (Mother Boss) اما نقطه مخالف این دست از اعتقادات قابل احترام است. مادر باس باور داشته که خداوند به او دستور داده تا فرزند خود را قربانی کند! مادر باس زنی بوده که به دلیل عقاید اشتباه تبدیل به زن و مادری فاسد شده است. خوشبختانه آیزاک (Isaac) موفق به فرار شده و در کنار ضربات روحی و روانی سنگین، ضربات جسمی دریافت نمی‌کند. در پایان بازی نیز شما باید به طور مستقیم به مبارزه در برابر مادر باس بروید.

ملکه برهنه در Final Fantasy 9

در سری بازی Final Fantasy، بسیاری آنابلا (Anabella) و جنوا (Jenova) را به عنوان مادرانی بد می‌دانند، اما هیچکدام از آن‌ها به پای ملکه برهنه (Queen Brahne) نمی‌رسد. ملکه برهنه به طور کلی یکی از قوی‌ترین ملکه‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی است. او با احضار ایدولون (Eidolon) و ساخت ارتشی قدرتمند، قدرتی خیره کننده به خود گرفت. اما این پایان ماجرا نبوده و پس از مرگ همسرش مانند دختر خود شاهزاده گارنت (Princess Garnet) بیش از پیش به سوی جبهه باطل روی آورد.

ایلین کویین در سری بازی Alien

بدون شک ایلین کویین (Alien Queen) یکی از شیطانی‌ترین مادران در بازی‌های ویدیویی است. اولین حضور او به فیلم سینمایی Alien انتشار یافته در سال ۱۹۷۹ باز می‌گردد. خصوصیات ایلین کویین در فیلم و بازی‌ها متفاوت بوده، با این حال او همیشه رهبر اصلی و در حقیقت ملکه زنومورف‌ها بوده است. او برای لانه خود دست به هر کاری زده که او را تبدیل به یکی از بهترین باس‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی نیز کرده است. او در برابر فرزندان خود مادری مهربان و دلسوز بوده، اما در برابر بیگانگان شیطانی‌ترین شخصیت ممکن است!

فلمث در Dragon Age

فلمث (Flemeth) نه تنها به دلیل اینکه ساحره بوده خوی شیطانی دارد، بلکه به دلیل زندانی شدن توسط شوهرش در برج به دنبال انتقام بوده و این اتفاق تلخ او را شیطانی‌تر از پیش کرده است. فلمث پس از احضار روح و دنبال کردن شوهر خود تبدیل به سایه می‌شود. این سایه فلمث موجودی بسیار شرور، بد ذات و تشنه به خون است. در نهایت او دست به کارهای شیطانی بسیاری می‌زند.

بریجید تننبام در BioShock

بریجید (Brigid Tenenbaum) بدون شک از شیطانی‌ترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم است. او متخصص علم ژنتیک بوده که با کمک نازی‌ها ماده‌ای با نام آدام را به منظور سود کلان استخراج می‌کند. ما خوی شیطانی او را بیش از هر موقع در پرورش لیتل سیسترز (Little Sisters)، دخترانی که در اختیار آدام هستند می‌بینیم! بریجید با آگاهی تمام به آن‌ها زندگی نباتی بخشیده و از آن‌ها سوء استفاده می‌کند و اجازه نمی‌دهد کسی آن‌ها را نجات دهد!

میتریارک بنتزیا در Mass Effect

بنتزیا (Matriarch Benezia) مادری بود که به دست ساورین (Sovereign) شستشوی مغزی داده شده بود و به او دستور داده شده بود موجوداتی منقرض شده را به زندگی بازگرداند. این موجودات که رکنای (Rachni) نام داشتند، موجوداتی ترسناک بوده که هر کسی را به سادگی به قتل می‌رسانند. او رابطه بی نظیری با رکنای داشته، اما بدون چشم داشت به دختر دانشمند خود لیارا تسونی (Liara T’Soni) پشت می‌کند.

آلما وید در F.E.A.R.

آلما (Alma Wade) برای رفتار شیطانی خود دلیل محکم دارد. او بدون اجازه درگیر برخی آزمایش‌ها شده که او را به شدت آزار داده‌اند. نتیجه دو آزمایش حاملگی آلما بوده و در ادامه فرزند سومی اسرار آمیز نیز از او زاده می‌شود. همه چیز در جهان آلما شیطانی بوده و دلیلی برای شیطانی نبودن رفتار او دیده نمی‌شود. آلما مادری شیطانی با قدرت‌های شیطانی بوده که زندگی سختی داشته است!

دالیا جیلسپی در Silent Hill

دالیا (Dahlia Gillespie) از پیروان اردر بوده و حتی این فرقه را به دختر خود السا (Alessa) ترجیح می‌دهد. دالیا از هر روشی برای ثابت کردن خود به فرقه بهره برده و حتی تشریفاتی فرقه‌ای را با استفاده از دختر خود انجام می‌دهد که نتیجه در شکنجه و سوزاندن او دارند. دالیا واقعا مادری شیطان صفت بوده که طبق باور بسیاری با شخصیت منفی اصلی بازی یعنی والتر سالیوان (Walter Sullivan) نیز ارتباط دارد!

مادران شیطانی بازی ها همان کسانی هستند که به ما یاد می‌دهند که بهترین اشخاص نیز می‌توانند رویی شیطانی و مخرب داشته باشند. شما چه تجربیاتی از مادران شیطانی بازی ها با خود دارید؟
مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments