شیطانی ترین شخصیت های Assassin's Creed

۸ مورد از شیطانی ترین شخصیت های Assassin’s Creed

خیانت، غرور و جاه طلبی، دستور جذاب شخصیت‌های منفی شیطانی!

شخصیت‌های منفی در دنیای Assassin’s Creed سبب خلق لحظاتی فراموش نشدنی برای ما شده‌اند. اما شیطانی ترین شخصیت های Assassin’s Creed کدام یک هستند که در کنار خلق داستانی بی نظیر هرگز قابل بخشش نیستند؟

سری بازی Assassin’s Creed محل خیزش شخصیت‌های خاکستری و سیاه زیادی است. این سری بازی به طور کلی حول محور مبارزه میان اساسین‌ها و تمپلارها گشته و شخصیت‌های حقیقی و غیر حقیقی زیادی را به ما معرفی می‌کند. در این میان، شکی نیست که برخی از این شخصیت‌های شیطانی بوده و ما را حیرت زده می‌کنند. در طول بازی‌های اساسینز کرید ما بارها به اشخاصی که پشتیبانی می‌کنیم شک کرده‌ایم، اما شیطانی ترین شخصیت های Assassin’s Creed چه کسانی هستند که هرگز نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد و آن‌ها را بخشید؟

هیثم کنوی در Assassin’s Creed 3

هیثم کنوی (Haytham Kenway) یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های منفی سری اساسینز کرید بوده که البته افراد زیادی با او همزاد پنداری می‌کنند. ما نه تنها شاهد مسیر او برای تبدیل شدن به عضوی از تمپلاها هستیم، بلکه در Black Flag بخشی از کودکی او را نیز تماشا و تجربه می‌کنیم. اما نباید فراموش کرد که هیثم در صدد کشتن پسر خود برآمد و علاوه بر آن برای زندگی هیچ بی گناهی ارزش قائل نبود. پایان زندگی هیثم غمگین بود، اما او هرگز برای رستگاری تلاش نکرد و همین موضوع شخصیت او را تماما شیطانی نگه داشت و قتل او را برای ما لذت بخش کرد!

گمیلات در Assassin’s Creed Origins

کمتر تمپلاری در دنیای اساسینز کرید حضور داشته که از همان ابتدا خوی شیطانی خود را نشان دهد. اما گمیلات (Gamilat) از همان ابتدا با استفاده از کثیف‌تر تاکتیک‌های جنگی، روی شیطانی خود را نشان داد. لازم به ذکر است که اعمال او برگرفته از وقایعی حقیقی بوده که او را تبدیل به شخصیتی بسیار تاریک کرده است. گمیلات به تهییج رومی‌ها برای حمله به مردم پرداخت و می‌دانست مرگ بیشتر مردم به معنی فرمان برداری بیشتر آن‌هاست. با تمام اعمال منفی خود اما، گمیلات در لحظه مرگ توبه کرد!

چزاره بورجا در Assassin’s Creed Brotherhood

خانواده بورجا اصلی‌ترین سرداران تمپلارها در نسخه‌های ابتدایی سری بازی Assassin’s Creed بودند. چزاره بورجا (Cesare Borgia) و پدر او از معروف‌ترین شخصیت‌های حقیقی قرن ۱۶ هستند که وارد دنیای اساسین‌ها شدند. چزاره شخصیت منفی اصلی بازی Brotherhood بود. او نه تنها پدر خود یعنی پاپ را به قتل رساند، بلکه برادر خود را نیز کشت و شهر مونتریجونی را نابود کرد. پس از آن نیز او به ترساندن مداوم مردم و اساسین‌ها پرداخت و هرگز نشانی از دلسوزی در خود نداشت.

کرافورد استاریک در Assassin’s Creed Syndicate

یکی از ساده‌ترین و البته شیطانی‌ترین افراد از نظر شخصیتی در سری اساسینز کرید، کرافورد استاریک (Crawford Starrick) است که برای تسلط بر لندن نیازمند اجسامی بسیار مهم است. او همیشه نقشه‌هایی مشخص برای به قتل رساندن دشمنان خود داشت. استاریک که فاصله زیادی از تمپلارها گرفته بود، شخصیتی شیطانی خود را به طور واضح نشان داد. او هرگز از کار بد خود پشیمان نشد و به حدی به قدرت خود اطمینان داشت که در لحظه مرگ باور داشت لندن پس از او نابود خواهد شد و حضور او به معنی تبدیل لندن به بهشت است!

آلفرد کبیر در Assassin’s Creed Valhalla

دیگر شخصیت حقیقی که تبدیل به یک تمپلار یا عضوی از اردر شد، آلفرد کبیر (Alfred the Great) بود که خود را سرباز تنگ دست عیسی مسیح می‌نامید و این در حالی بود که پادشاهی منطقه وسکس و پس از آن پادشاهی تمام آنگلوساکسون‌ها را بر عهده داشت. آلفرد پس از پشت کردن به بسیاری از یاران خودی، دسته‌ای جدید از اردر را بر پایه عقاید مذهبی خود تشکیل داد که در ادامه تبدیل به تمپلارها شدند. این اتفاق سبب شد ایور (Eivor) نیز فریب او را خورده و آلفرد را زنده نگه دارد که البته اشتباهی محض بود!

چارلز لی در Assassin’s Creed 3

چارلز لی (Charles Lee) شخصیتی حقیقی بوده که همیشه به دلیل بزدلی و دشمنی با جورج واشنگتن (George Washington) شناخته می‌شود. در بازی Assassin’s Creed 3 لی یک تمپلار بوده که پس از مرگ هیثم تبدیل به رهبر این گروه می‌شود. لی به معنای واقعی شخصیتی تهوع آور بوده که تنها به دنبال قدرت و زورگویی است و قتل عام شهر بوستون را آغاز می‌کند. او حتی موفق به فریب هم قبیله‌های کانر (Connor Kenway) شده، آن‌ها را متقاعد کرده که کانر خائن بوده و آن‌ها را به مبارزه در برابر واشنگتن فریب می‌دهد. داستان لی یکی از دلایل اصلی موفقیت بازی Assassin’s Creed 3 است.

المعلم در Assassin’s Creed

المعلم (Al-Mualim) اولین شخصیت منفی دنیای Assassin’s Creed بوده که تا به امروز نیز به عنوان یکی از شیطانی ترین شخصیت های Assassin’s Creed شناخته می‌شود. تنها هدف او به دست آوردن قدرت سیب عدن (Apple of Eden) بود که سبب پشت کردن به تمام اساسین‌ها و هم سویی با تمپلارها شده که آن‌ها را نیز در ادامه فریب می‌دهد. المعلم به الطائر (Altair) دستور قتل تعداد زیادی از تمپلارهایی را داده که در حال کمک به مردم محلی هستند. در نهایت الطائر متوجه خیانت رهبر خود و سلطه او بر مصیاف با استفاده از سیب عدن می‌شود. المعلم دیگر شخصیت منفی بوده که به منظور قدرت، جنگی ویرانگر میان دو طرف بر پا می‌کند.

رودریگو بورجا در Assassin’s Creed 2

رودریگو بورجا (Rodrigo Borgia) شخصیت منفی اصلی دومین نسخه از سری اساسینز کرید، به باور عموم شیطانی‌ترین شخصیت دنیای این سری بازی است. او نه تنها با فساد و رشوه تبدیل به رهبر کلیسای کاتولیک شد، بلکه حتی یک کلمه از انجیل را قبول نداشته و همچنین به قتل افراد بی گناه بسیاری پرداخته که همه آن‌ها برگرفته از برخی حقایق تاریخی هستند! بورجا همچنین فرزندان خود را افرادی بد بار آورده و آن‌ها را به کارهای منفی تشویق می‌کند. او در ابتدا دوست خانواده اتزیو (Ezio Auditore da Firenze) بود، اما در ادامه تمام اعضای خانواده را در ملاء عام به قتل رساند. از آن پس، روند رو به پیشرفت خود به وسیله کارهای منفی را آغاز کرد. فهرست کارهای منفی رودریگو بورجا چه در دنیای حقیقی و چه در بازی Assassin’s Creed 2 پایان ناپذیر است!

داستان‌های دنیای اساسینز کرید به قدری زیبا هستند که هرگز نمی‌توان آن‌ها را فراموش کرد و بلکه به طور مداوم به ارزش آن‌ها افزوده می‌شود. شیطانی ترین شخصیت های Assassin’s Creed که امروز با آن‌ها آشنا شدیم، سهمی عمده از جذابیت این داستان‌ها را دارند. شما چه خاطرات تلخ از اعمال و البته خاطراتی خوش از نابودی این افراد را در خاطر خود دارید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا