آمار تماشای فیلم Mortal Kombat آن را پرطرفدارتر از مبارزه غول‌ها نشان می‌دهد!

قطار موفقیت‌های قهرمانان قلمرو زمین

آمار تماشای فیلم Mortal Kombat آن را پرطرفدارتر از مبارزه غول‌ها نشان می‌دهد! امیرحسین ناصری ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
آمار تماشای فیلم Mortal Kombat

پس از تبدیل شدن به پرفروش‌ترین اثر سینمایی در رده سنی بزرگسال، حال آمار تماشای فیلم Mortal Kombat آن را پر بیننده‌ترین فیلم طی چهار روز اول اکران در HBO Max نشان می‌دهد.

فیلم‌های Godzilla vs. Kong، Wonder Woman 84 و Zack Snyder’s Justice League آثاری هستند که در کنار Mortal Kombat لیستی از پر بیننده‌ترین کارهای سینمایی در شبکه استریم HBO Max را تشکیل می‌دهند. با این حال به نظر می‌رسد که اقتباسی از یک بازی رایانه‌ای محبوب، طرفداران بیشتری از دنیای کامیک‌های DC را حداقل برای تماشای فیلم مربوط به آن دارد.

فیلم جدید Mortal Kombat همانطور که در بازی‌های این سری دیده بودیم، درباره جمعی از قهرمانان زمین است که باید در یک دوره از مبارزات باستانی به نام مورتال کامبت، در مقابل دشمنانی از قلمرو Outworld قرار بگیرند. با این حال به جای لو کنگ (Liu Kang) که در سری بازی به عنوان «انتخاب شده» قهرمان زمین می‌شود، در این اثر سینمایی جدید شاهد اضافه شدن یک کاراکتر جدید به نام کول یانگ (Cole Young) هستیم که از خون هانزو هاساشی (Hanzo Hasashi) بوده و به جمع قهرمانان می‌پیوندد.

این فیلم ریبوت که از سال ۲۰۱۵ در دست ساخت قرار گرفته بود، به دست سیمون مکوید (Simon McQuoid) کارگردانی و ساخته شده است. با این حال نقدها و نظر منتقدین درباره این فیلم، می‌توان گفت که کار چندان هم موفق نبوده است! اما از دید بسیاری از بینندگان و طرفداران همیشگی سری Mortal Kombat، این اثر هنری در حد رضایت‌بخشی قرار دارد. به نحوی که آمار تماشای فیلم Mortal Kombat طبق اعلام رسمی، ۲۰۰ هزار بیننده بیشتر از Godzilla vs. Kong داشته و در جایگاه اول ایستاده است.

آمار تماشای فیلم Mortal Kombat نشان‌دهنده آینده‌ای روشن برای ساخت یک فرنچایز سینمایی است!

هنگامی که اولین فیلم از بازی‌های Mortal Kombat در سال ۱۹۹۵ اکران شد، طرفداران بسیار از دیدن آن رضایت داشته و به نحوی معتقد بودند که جریان مبارزات مورتال کامبت و قهرمانان زمین به بهترین شکل ممکن روی پرده سینما نمایش داده شده است. این فیلم همچنین از دید منتقدین نیز یک کار مثبت محسوب می‌شد که انتظارات را برآورده کرده بود.

با این حال در سال ۱۹۹۸ در یک تلاش کاملا اشتباه، سازندگان تصمیم گرفتند تا دنباله این فیلم را بسازند؛ کاری که در همان سال با عنوان Anhilation اکران شد و هرگز کیفیت فیلم اول را نداشت. شاید دلیل این شکست و افتضاح بودن فیلم، نزدیک کردن بیش از حد دنیای بازی با سینما، عملا بدون در نظر گرفتن جزئیات بوده باشد. با این وجود، همین شکست باعث شد تا سه‌گانه Mortal Kombat هرگز ساخته نشود و تا سال ۲۰۱۱ این سری از سینما دور بماند.

لازم به ذکر است که تلاش‌ها در سال ۲۰۱۱ نیز هرگز ثمر بخش نبودند و عملا بعد از حدود ۲۰ سال، شاهد یک فیلم جدید از Mortal Kombat هستیم! اما این فیلم هم نقص‌های بسیاری دارد که به دلیل ندیدن قهرمانان زمین در یک اثر سینمایی برای مدتی طولانی، چندان هم دیده نمی‌شوند. حداقل آمار تماشای فیلم جدید Mortal Kombat این گفته را اثبات می‌کنند.

در لیست جدیدی که پیج برنامه Samba TV برای دنبال کردن تعداد بیننده‌های یک فیلم در شبکه‌های استریم منتشر کرده، در HBO Max نسخه زک اسنایدر (Zack Snyder) لیگ عدالت ۱.۸ میلیون بازدید را دریافت کرده و در جایگاه چهارم ایستاده است‌. مقام سوم متعلق به فیلم Wonder Woman 84 با ۲.۲ میلیون بازدید بوده و Gozilla vs. Kong نیز با ۳.۶ میلیون بازدید دومین اثر خواهد بود. این در حالی است که آمار تماشای فیلم Mortal Kombat حدود ۲۰۰ هزار نفر بیشتر بوده و با ۳.۸ میلیون نفر بیننده در چهار روز اول، به پربازدیدترین اثر سینمایی این سرویس تبدیل شده است.

این اثر در واقع اولین فیلم از کمپانی برادران وارنر بود که به صورت همزمان در سینما و سرویس استریم HBO Max اکران شد. با این وجود در حال حاضر حتی با وجود واکسن نیز بسیاری از سینماها تعطیل هستند و به همین روال، بینندگان شبکه‌های استریم می‌توانند محبوبیت کار را نشان دهند. با این وجود جالب است بدانید که فروش Mortal Kombat برخلاف بودجه ۵۵ میلیون دلاری برای ساخت، در حال حاضر تنها ۵۱ میلیون دلار را به دست سازندگان رسانده است که عملا یک کار منفی خوانده می‌شود. اما با باز شدن سینماهای بیشتر در سال آینده و اکران فیلم‌ها روی پرده به جای سرویس‌های استریم، ممکن است در آینده شاهد پیشرفت چشمگیری در عنوان دنباله این فیلم باشیم.

آمار تماشای فیلم Mortal Kombat ثابت می‌کند که این اثر سینمایی تا چه حد مورد قبول طرفداران قرار گرفته و حتی در صورت وجود نقدهای منفی، هنوز هم راه چاره برای ساخت دنباله‌های آن و تبدیل شدن به یک فرنچایز سینمایی وجود دارد. اما آیا سیمون مکوید و سایر سازندگان می‌توانند اینبار نظر منتقدین را هم جلب کرده و روایت بهتری را از جهان مورتال کامبت به نمایش بگذارند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا