#مهسا_امینی

تاریخ اکران فیلم Mortal Kombat در سینماها تغییر کرد

تغییر در برنامه‌های برادران وارنر

اکران Mortal Kombat

اگر از طرفداران فرنچایز مورتال کامبت هستید، خبر خوبی برای شما داریم: شرکت برادران وارنر برنامه‌های خود را تغییر داده و اکران Mortal Kombat دو ماه زودتر آغاز خواهد شد.

برادران وارنر به‌تازگی برنامه‌‌های خود را در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تغییر داده است که همین مسئله باعث شد تا شاهد تغییر در تاریخ اکران برخی آثار این شرکت باشیم. طبق گزارش‌ها، اکران Mortal Kombat از اواسط ماه ژانویه آغاز می‌شود، این در حالی است که اقتباس سینمایی مورتال کامبت قرار بود از اواسط ماه مارس روی پرده‌ی نقره‌ای سینما اکران شود. این یعنی انتظار طرفداران دو ماه زودتر به پایان می‌رسد که بدون شک خبر خوشحال‌کننده‌ای است.

روند فیلمبرداری Mortal Kombat از ماه سپتامبر آغاز شد و همچنان در شهر آدلاید واقع در جنوب کشور استرالیا ادامه دارد. وظیفه‌ی ساخت این فیلم بر عهده‌ی سیمون مک‌کویید (Simon McQuoid) قرار گرفته است. مک‌کویید هیچ‌ تجربه‌ای در ساخت آثار بلند سینمایی ندارد و پیش از این مشغول ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی بوده است. فیلم‌نامه‌ی این اقتباس سینمایی را هم گرگ روسو (Greg Russo) به رشته‌ی تحریر درآورد. روسو قرار است فیلمنامه‌ی ریبوت Resident Evil و اقتباس سینمایی Space Invaders را هم آماده کند.

از دیگر دست‌اندکاران حاضر در پروژه‌ی ساخت می‌توان به جیمز وان (James Wan) در مقام تهیه‌کننده اشاره کرد. او که بیشتر به‌عنوان کارگردان فیلم‌های ترسناک از جمله The Conjuring و Saw شناخته می‌شود، چندی پیش Aquaman را در سینماها اکران کرد. این فیلم ابرقهرمانی توانست در مقابل بودجه‌ی ۱۶۰ الی ۲۰۰ میلیون خود، به فروشی معادل یک میلیارد و ۱۴۶ میلیون دلار در سرتاسر جهان دست یابد. وان در حال حاضر مشغول ساخت فیلم ترسناک Malignant است.

از بازیگران حاضر در این فیلم می‌توان به جو تسلیم (Joe Taslim) در نقش ساب-زیرو، هیرویوکی سانادا (Hiroyuki Sanada) در نقش اسکورپیون، چین هان (Chin Han) در نقش شنگ سونگ، لودی لین (Ludi Lin) در نقش لیو کانگ، جسیکا مک‌نامی (Jessica McNamee) در نقش سونیا بلید، جاش لاوسون (Josh Lawson) در نقش کینو و تادانابو آسانو (Tadanobu Asano) در نقش رایدن اشاره کرد. نام شخصیت اصلی فیلم Mortal Kombat هنوز مشخص نشده است اما می‌دانیم که لوئیس تان (Lewis Tan) ایفای نقش او را بر عهده دارد.

طبق اعلام گرگ روسو، فیتالیتی‌ها که یکی از مهم‌ترین المان‌های فرنچایز مورتال کامبت محسوب می‌شوند در این اقتباس سینمایی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. همچنین این فیلم قرار است با درجه‌ی سنی R اکران شود. این بدان معنا است که مبارزات بسیار خشن بوده و برای افراد زیر ۱۷ سال مناسب نیستند.

مورتال کامبت کار خود را به‌عنوان فرنچایز بازی‌های مبارزه‌ای در سال ۱۹۹۲ آغاز کرد. موفقیت و محبوبیت این فرنچایز باعث شد طی این سال‌ها شاهد عرضه‌ی چندین و چند بازی مختلف براساس آن باشیم که آخرین آن‌ها Mortal Kombat 11 بود. طبق آمار رسمی، مجموع فروش این فرنچایز تاکنون بیش از ۲۶ میلیون نسخه بوده است.

تاکنون دو فیلم با نام‌های Mortal Kombat و Mortal Kombat: Annihilation با اقتباس از این فرنچایز روانه‌ی سینما شدند که هیچ کدام بازخوردهای مثبتی را از منتقدان دریافت نکردند. با این حال، قسمت اول در زمینه‌ی فروش عملکرد قابل قبولی داشت و توانست فروشی معادل ۱۵۰ میلیون دلار را ثبت کند اما قسمت دوم تنها ۵۱ میلیون فروش داشت تا از همه لحاظ ناامید کننده باشد. با موفقیت‌ اقتباس‌های سینمایی اخیر از جمله Rampage و Detective Pikachu، انتظار می‌رود روند خوب فروش فیلم‌های ساخته شده براساس بازی‌های ویدیویی ادامه داشته باشد.

در پایان، لازم به ذکر است که اکران Mortal Kombat از تاریخ ۲۶ سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۵ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱) آغاز خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا