فیلم دنباله Mortal Kombat توسط نویسنده سریال Moon Knight ساخته می‌شود

نویسنده مارولی هم فیتالیتی می‎زند

فیلم دنباله Mortal Kombat

ساخته شدن فیلم دنباله Mortal Kombat که سال گذشته میلادی هم پخش شده بود عملا موردی است که اجتناب‌ناپذیر تلقی می‌شود و حال نیز جزئیات بیشتری از روند ساخت آن منتشر شده است.

ساختن فیلم‌های اقتباسی همیشه مشکلات و سختی‎‌هایی را به همراه دارد. شما وقتی که یک بازی یا فیلم را در بهترین فرم ممکن می‌بینید و آن را تجربه کرده و لذت می‌برید، دیدن نسخه کپی برداری شده از آن به منظور اقتباس کمی گنگ و اکثر مواقع نا امیدکننده خواهد بود؛ چراکه حال آن اثر جدید، در دید مخاطب باید سعی کند تا خودش را ثابت کرده و عملا حای نسخه قبلی را بگیرد و در حد یا بهتر از آن ظاهر شود.

به همین دلیل نیز هنگام اکران یک فیلم که براساس بازی‌های ویدیویی و داستان آن‌ها ساخته شده، همیشه برخورد کاربران و منتقدان ترکیبی از خوب وبد خواهد بود که نهایتا نتیجه متوسط را می‌دهد. البته آثار فوق‌العاده موفقی در این حوزه مانند فیلم Mortal Kombat 1995 وجود دارند، اما وقتی که Mortal Kombat 2021 منتشر شد، نظرات کاملا مختلف بود.

فیلم دنباله Mortal Kombat و یک نویسنده از دنیای سینمایی مارول

در واقع شاید بتوان گفت که برخی از فیلم‌ها یا حتی بازی‌های ویدیویی که با بازخورد خوبی هم همراه نمی‌شوند، مشکل در ایده کلی داستان دارند؛ آن هم به نحوی که سازنده آن‌ها بیشتر سعی می‌کند تا به جای تمرکز روی ساخت و شکل دادن به داستان اصلی، روی موارد فرعی تمرکز کند. برای مثال، فیلم The Amazing Spider-Man 2 پتانسیل بسیار بالایی را در زمینه ارائه یک داستان فوق‌العاده با کیفیت و عالی داشت که به ساخت دو دنباله دیگر هم منجر شود. اما در نهایت دیدیم که قرار دادن انواع و اقسام پیش‌نمایش‌های ابرشرورهای آینده جهان The Amazing Spider-Man باعث شکست خوردن و در نهایت بازخورد نسبتا پایین فیلم شد.

حال همین وضعیت برای فیلم Mortal Kombat 2021 کاملا یکسان بود. یعنی بیننده عادی یا منتقد به جای اینکه روی محتوای اصلی تمزکز کند، نظرش به برخی پیش‌نمایش‌ها از دنباله بعدی جلب می‌شد تا به جای روایت اصلی بولد شوند. با این وجود، باز هم به حدی داستان و درون‌مایه سری قدیمی مورتال کامبت طی بیش از دو دهه اخیر پرطرفدار بود که حتی میزان تماشای این اثر سینمایی ریبوت در شبکه HBO Max باز هم از بینندگان فیلم پر ستاره The Suicide Squad بیشتر بود. به همین دلیل هم اکنون نویسنده فیلم دنباله Mortal Kombat اعلام شده و ظاهرا به زودی اخبار بیشتری از داستان آن منتشر می‌شود.

جرمی اسلیتر (Jeremy Slater) نویسنده‌ای است که اخیرا روی پروژه سریالی بعدی دیزنی پلاس برای مارول، یعنی Moon Knight کار کرده و حداقل طبق تریلر می‌توان گفت این سریال به احتمال قوی، یک اثر خوب خواهد شد. اسلیتر در گذشته تجربه نوسندگی برای فیلمنامه آثار بزرگی مانند Fantastic Four 2015 و همچنین My Spy را بر عهده داشته، و حال قرار است تا به دنیای خونین مورتال کامبت بپیوندد.

از آنجا که این نویسنده مدتی نیست که استخدام شده، قاعدتا باید انتظار انتشار فیلم Mortal Kombat 2 در سال جاری میلادی را نداشته باشیم. همچنین درباره داستان، طبق مواردی که در فیلم سال گذشته دیدیم، ظاهرا قرار است تا شخصیت‌های جدید از جمله جانی کیج (Johnny Cage) و کیتانا (Kitana)، در کنار چندین کاراکتر دیده نشده در اثر قبلی، به روایت فیلم بعدی اضافه شوند. 

تاریخ انتشار فیلم دنباله Mortal Kombat 2021 هنوز مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا