استودیو ندررلم روی پیشرفتی بزرگ برای ساخت بازی Mortal Kombat 12 کار می‌کند

خبر خوب برای طرفداران MK!

ساخت بازی Mortal Kombat 12

طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده از لیست استخدامی‌های استودیو ندررلم (NetherRealm)، ظاهرا روند ساخت بازی Mortal Kombat 12 در حال توسعه بوده و خبر از یک اثر بسیار بزرگ و جذاب را می‌دهد!

مدتی پیش خبری منتشر شد که شاید خواندن آن برای طرفداران سری بازی Mortal Kombat چیزی جز نگرانی و نا امیدی نداشت. در این خبر طبق شایعات و اطلاعات لو رفته، گفته شده بود که ظاهرا چیزی به اسم بازی Mortal Kombat 12 در کار نیست، بلکه همان MK 11 یکبار دیگر معرفی شده و در آن چند شخصیت جدید از عناوین قبلی MK 9 و MK X قرار داده خواهد شد. به هر حال چنین اتفاقی در دنیای امروز بازی‌های ویدیویی چندان هم حرکت بعیدی نیست، اما نکته قابل توجه اینجاست که طرفداران قطعا استقبال چندانی از آن نمی‌کردند و از نبود Mortal Kombat 12 شکایت می‌کردند!

با این وجود، این خبر صرفا در حد یک شایعه بوده و اطلاعات مربوط به آن از سرور بازی MK 11 استخراج شده بود؛ جایی که ایده‌های فراموش شده بسیاری توسط سازندگان قرار دارد که شاید هرگز به دست کاربران نرسند! برای مثال، در این فایل‌ها نام یک Kombat Pack جدید برده شده، اما دیگر می‌دانیم که حمایت از بازی MK 11 به پایان رسیده و هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد. حال جدای از این شایعه، اخیرا طبق یک اعلامیه رسمی که از سوی سازندگان سری منتشر شده، می‌توان اطلاعاتی را درباره ساخت بازی Mortal Kombat 12 دریافت کرد.

در این آگهی استخدام که توسط استودیو ندررلم منتشر شده، سازندگان به دنبال طراحانی می‌گردند که قادر به ارتقا سیستم اصلی سبک مبارزه‌ای سری MK یا همان KoreTech باشند و همچنین از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 استفاده کنند. این یعنی بازی بعدی نه‌تنها پیشرفت فوق‌العاده بزرگی در بخش گیم پلی خواهد داشت، بلکه گرافیک آن نیز رنگ تازه‌ای خواهد گرفت. این در حالی است که عناوین قبلی سری با موتور گرافیکی Unreal Engine 3 طراحی شده بودند و فقط نسخه موبایل بازی Mortal Kombat از ساخت با موتور گرافیکی Unreal Engine 4 بهره برده بود.

به همین دلیل نیز هنوز سازندگان چیزی از پروژه بعدی خود نمی‌گویند و در مراسم مختلف شاهد معرفی آن نبوده‌ایم. با این حساب، انتظار می‌رود که عنوان بعدی سری Mortal Kombat برای عرضه در سال ۲۰۲۳ یا نهایتا ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده باشد. همچنین اگر روند ساخت بازی Mortal Kombat 12 به خوبی و بدون مشکل طی شود، احتمالا سال آینده اولین تیزرهای به آن را مشاهده خواهیم کرد!

لازم به ذکر است که طبق این اطلاعات و همچنین شایعات قبلی، پروژه بعدی ندررلم قرار نیست تا Injustice 3 باشد؛ گرچه احتمالا حتی روند ساخت سری آن کنسل شده و یا بعد از چند سال ادامه پیدا خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا