میزان استفاده‌ی کاربران از سرویس نتفلیکس بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است

مشترکان به‌طور میانگین ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه ویدیو تماشا می‌کنند

کاربران نتفلیکس

کاربران در سال ۲۰۱۹ میلادی به‌طور میانگین در حدود ۲ ساعت از نتفلیکس استفاده می‌کردند اما این رقم در روزهای قرنطینه افزایش قابل‌توجهی داشته است.

پس از اینکه ویروس کرونا توانست در طول چند هفته خودش را به تعداد قابل‌توجهی از کشورهای جهان رسانده و افراد بسیاری را مبتلا کند، دولتمردان مجبور شدند طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و نهایتا قرنطینه‌ی خانگی را اجرا کنند. اگرچه شرایط امروز جهان به‌گونه‌ای است که کارمندان می‌توانند وظایف خود را به صورت دورکاری انجام دهند اما این موضوع برای همه‌ی کسب و کارها صدق نمی‌کند. از همین رو، کووید-۱۹ ضررهای مالی هنگفتی را به شرکت‌های مختلف وارد کرده است.

در این میان، نتفلیکس یکی از معدود شرکت‌هایی است که روزهای بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارد. از آن‌جایی که مردم مجبور هستند تمام ساعات روز را در خانه بگذرانند، گزینه‌های انگشت شماری از جمله انجام بازی‌های ویدیویی یا تماشای فیلم و سریال از طریق سرویس‌های دیجیتالی پیش رویشان قرار دارد. از همین رو، پیش‌بینی می‌شد تعداد کاربران نتفلیکس و همچنین میزان استفاده‌ی آن‌ها از سرویس در طول روز به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد؛ اتفاقی که نهایتا رخ داده است.

وب سایت Kill the Cable Bill چندی پیش مطلبی را منتشر کرد و در آن به بررسی میزان استفاده‌ی کاربران از نتفلیکس پرداخت. با توجه به بررسی‌های انجام شده، کاربران آمریکایی به‌طور میانگین بیش از ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه از وقت خود در طول روز را پای تماشای محتوای ویدیویی از طریق این سرویس استریم می‌گذارند، این در حالی است که رقم مورد نظر در سال ۲۰۱۹ میلادی در حدود ۲ ساعت بوده است؛ به بیان دیگر، میزان استفاده‌ی روزانه بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است. اگر رقم کنونی را در تعداد کاربران در سراسر کشور ضرب کنید، به رقم چشمگیر ۲۰۳ میلیون و ۸۴۰ هزار ساعت در هر روز می‌رسید. این یعنی شهروندان آمریکایی بیش از ۶ میلیارد ساعت از وقت خود را طی ماه گذشته به نتفلیکس اختصاص داده‌اند.

اگر تخمین مربوط به میزان استفاده‌ی روزانه‌ی کاربران نتفلیکس در ایام قرنطینه صحیح باشد، یعنی هر فرد در طول ۲۴ ساعت ۹ گیگابایت و ۶۰۰ مگابایت را صرف تماشای محتوای ویدیویی از این سرویس استریم می‌کند. در صورت ضرب آن در تعداد روزهای یک ماه، به رقم ۲۸۸ گیگابایت می‌رسیم. اگر فرض را بر این بگذاریم که کاربر، اشتراک یک ترابایتی را از ارائه‌دهنده‌ی اینترنت خریداری کرده باشد، این یعنی در حدود یک سوم حجم او در نتفلیکس مصرف می‌شود. حال اگر تمامی کاربران در کشور را در نظر بگیریم، رقم ۱۸ میلیارد و ۳۴۶ میلیون ترابایت روی صفحه‌ی ماشین حساب ظاهر می‌شود. در نظر داشته باشید این حجمی است که تنها کاربران نتفلیکس مصرف می‌کنند و دیگر سرویس‌های استریم از جمله دیزنی پلاس محاسبه نشده‌اند.

چنین ارقام و اعدادی نشان می‌دهد سرویس‌های استریم به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی انسان‌های امروز، به خصوص در کشورهای پیشرفته تبدیل شده است. هر چند، انتظار می‌رود با بهبود شرایط و برداشته شدن طرح قرنطینه‌ی خانگی، میزان استفاده‌ی کاربران از این نوع سرویس‌ها کاهش قابل‌توجهی را تجربه کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا