فیلم موربیوس – Morbius اول شد اما از آخر!

خبر شوکه‌کننده نیست..

فیلم موربیوس - Morbius

به تازگی اعلام شده که ظاهرا فیلم موربیوسMorbius نامزد دریافت تمشک طلایی آن هم در چند زمینه مختلف شده است؛ موردی که انتظارش را هم داشتیم.

هنگامی که چند سال پیش فیلم Morbius به عنوان یک اسپین آف از جهان مرد عنکبوتی سونی معرفی شد، بسیاری از طرفداران منتظر بودند تا علاوه بر ونوم (Venom)، اینبار شاهد معرفی یکی دیگر از ابرشرورهایی باشیم که به زودی در مقابل مرد عنکبوتی قرار می‌گیرد. البته این کار انجام شد و حتی در صحنه پس از تیتراژ دیدیم که وولچر (Vulture) از دنیای سینمایی مارول هم به موربیوس ملحق شده تا همراه با هم اسپایدرمن (Spider-Man) را شکست دهند؛ اما به بدترین شکل ممکن!

در واقع هیچکس (شاید حتی خود سازندگان هم) این اثر سینمایی را آنطور که باید و شاید جدی نگرفتند. طوری که حتی قرار داده اشاره‌هایی به مرد عنکبوتی هم به داد آن نرسید تا شاهد یکی از ضعیف‌ترین آثار بین فیلم‌های ابرقهرمانی باشیم. اما به پاس این عملکرد ضعیف، به تازگی فیلم موربیوس نامزد چهار جایزه تمشک طلایی شده تا با دریافت آن‌ها، استودیو سونی حداقل از آخر اول شود.

فیلم موربیوس نامزد برتر دریافت تمشک

در واقع فیلم Morbius بین کل آثار ابرقهرمانی مارول، کمترین میزان فروش و بازخورد مثبت را داشته است و به همین واسطه نیز طرفداران و منتقدان، آن را از هر زاویه‌ای مورد هدف قرار داده و مسخره کرده‌اند. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که پس از گذشت حدود ۱ سال، بسیاری از افراد در حال فراموش کردن این اثر بودند تا برای آثار بعدی استودیو سونی (Sony Pictures) آماده شوند، اما مراسم تمشک طلایی آن را خراب کرد!

فیلم موربوس برای دریافت جایزه تمشک طلایی در پنج زمینه زیر کاندید شده است:

  • بدترین فیلم
  • بدترین بازیگر نقش اصلی (جرد لتو – Jared Letto)
  • بدترین بازیگر مؤنث (آدریا آرجونا – Adria Arjona)
  • بدترین کارگردانی (دنیل اسپینوزا – Daniel Espinosa)
  • بدترین فیلمنامه (مت سازما و برک شارپلس)

اگر یکبار دیگر فیلم را تماشا کنید، به خوبی متوجه خواهید شد که چقدر تمشک‌های طلایی برازنده فیلم Morbius هستند. بدترین فیلمنامه با آن صحنه عجیب پس از تیتراژ، بدون شک مخصوص موربیوس است، به علاوه کارگردانی فوق‌العاده ضعیفی که روی آن اعمال شده بود. آدریا آرجونا در این فیلم شخصیتی را بازی می‌کرد که بود و نبود او چندان هم حس نمی‌شد، جرد لتو نیز پس از نقش شخصیت جوکر و نابود کردن آن، اینبار موربیوس را با خاک یکسان کرد.

با این وجود، از آنجا که قرار است تا داستان این شخصیت در جهان اسپایدرمن سونی ادامه داشته باشد و حتی بعدها تقابل او با یکی از نسخه‌های مرد عنکبوتی را ببینیم، استودیو سونی از این اشتباهات درس گرفته و شاهد اقتباس بهتری از شخصیت موربیوس، در آینده فیلم‌ها و سریال‌های مارول باشیم.

3.5 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا