محمدعلی کشاورز از دلایل دوری‌ خود از سینما و تلویزیون می‌گوید

اگر فیلمنامه و کارگردان خوبی باشد، باز هم بازی می‌کنم

محمدعلی کشاورز

بدون شک محمدعلی کشاورز یکی از بزرگ‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین بازیگران تاریخ سینما و تلویزیون ایران به‌حساب می‌آید.

شکی در این مورد نیست که بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های این بازیگر ۸۹ ساله، از به‌یاد ماندنی‌ترین آثار هنری صده‌ی اخیر در کشورمان به‌شمار می‌روند. از سریال‌های دایی‌ جان ناپلئون و هزاردستان گرفته تا فیلم‌های کمال‌الملک و دلشدگان. اوج فعالیت این هنرپیشه‌ی اصفهانی به دهه‌های ۶۰ و ۷۰ شمسی برمی‌گردد. با این حال، آخرین حضور او در سینما و تلویزیون به سال ۱۳۸۷ و تله تئاتر (به نویسندگی علی نصیریان) بازمی‌گردد.

محمدعلی کشاورز اخیرا طی مصاحبه‌ای که با خبرگزاری مهر انجام داده، از دلایل دوری خود از سینما و تلویزیون صحبت کرده است. او نبود نویسندگان و کارگردانان حرفه‌ای در این عرصه را دلیل اصلی بازنشستگی خود بیان کرده اما در پایان صحبت‌های خود، ابراز امیدواری کرد تا بتواند مجددا روزی جلو دوربین برود:

الان دیگر آن نویسنده‌ها و کارگردانان حرفه‌ای که در آن زمان در تلویزیون بودند، کمتر هستند، در حالی که این افراد باید در تلویزیون حضور داشته باشند و کار کنند. این روزها چندان تلویزیون نمی‌بینم چون تلویزیون کمتر سریال‌ها و برنامه‌های جذاب دارد.

وقتی از او درباره‌ی آثار فاخر گذشته‌اش سوال شد، پاسخ داد:

خیلی نتوانسته‌ام این سریال‌ها را ببینم. خودم هم نسخه خیلی از آن‌ها را ندارم. هرچند که تماشای برخی از آن‌ها تجدید خاطره است. از دیدن دوباره این سریال‌ها، هم خوشحال می‌شوم و هم یک نکته دارد و آن اینکه خودت متوجه می‌شوی دیگر سنی از عمرت گذشته است.

محمدعلی کشاورز درباره‌ی حضور دوباره‌اش در مقابل دوربین سینما و تلویزیون ابراز امیدواری کرد و در پاسخ به خبرنگاری مهر گفت:

باید ابتدا فیلمنامه را خواند و دید بازیگران چه کسانی هستند؛ اگر فیلمنامه خوب باشد و کارگردان حرفه‌ای باشد، حتما بازی می‌کنم.

شما با کدام یک از فیلم‌ها یا سریال‌های محمدعلی کشاورز خاطره دارید؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا