#مهسا_امینی

نخستین کلیپ سریال Marvel’s MODOK وعده‌ی اثری عجیب و غریب را می‌دهد

تعدادی از شخصیت‌های مردان ایکس در این اثر حضور دارند

بخش انیمیشن استودیوی مارول و سرویس استریم هولو در جریان New York Comic Con نخستین کلیپ سریال Marvel’s MODOK را به نمایش گذاشتند.

بخش‌های انیمیشن و تلویزیون مارول در فوریه‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی از ساخت یک سریال بر اساس کمیک بوک‌های موداک به سفارش هولو خبر دادند. پتل اوسوالت (Patton Oswalt‎) و جردن بلام (Jordan Blum) در آن زمان به عنوان نویسندگان، تهیه‌کنندگان اجرایی و شورانرهای پروژه معرفی شدند. با گذشت چند ماه، لیست نام‌های حاضر در تیم صداپیشگی هم در دسترس عموم مردم قرار گرفت که چهره‌های شناخته شده‌ای را شامل می‌شود. برای مثال، می‌توان به ایمی گارسیا (Aimee Garcia) در نقش همسر موداک، بن شوراتز (Ben Schwartz) در نقش فرزند پسر موداک و ملیسا فومرو (Melissa Fumero) در نقش فرزند دختر موداک اشاره کرد. وظیفه‌ی صداپیشگی شخصیت اصلی هم به اوسوالت سپرده شده است.

بخش انیمیشن استودیوی مارول و سرویس هولو در جریان یکی از پنل‌های New York Comic Con نخستین کلیپ سریال Marvel’s MODOK را برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشتند. داستان این اثر در یک دنیای موازی جریان دارد؛ جایی که موداک با وجود تلاش‌های فراوان نتوانسته ابرقهرمانان را به طور کامل شکست داده و کنترل تمام جهان را به دست بگیرد. در پی همین شکست‌ها، سازمان جنایتکارانه‌اش که با نام AIM شناخته می‌شود دچار مشکلات مالی شده و شرایط خوبی ندارد. از آن‌جایی که وضعیت کنونی سازمان نتیجه‌ی تصمیمات موداک بوده، او  برکنار شده و مدیریت به شرکت رقیب سپرده می‌شود. در همین بین، مشکلات خانوادگی پررنگ‌تر از همیشه شده و شخصیت اصلی داستان باید وقت بیشتری به حل معضلات عزیزترین افراد زندگی‌اش اختصاص دهد.

پتل اوسوالت در بخش دیگری از پنل درباره‌ی برخی از شخصیت‌های حاضر در Marvel’s MODOK صحبت کرد. طبق گفته‌های او، علاقه‌مندان می‌توانند خودشان را برای ملاقات با تعدادی از شخصیت‌های کمیک بوک‌های مردان ایکس در این سریال کمدی و عجیب آماده کنند. اوسوالت در ادامه‌ی صحبت‌های خود اشاره‌ی مستقیمی نکرد اما ظاهرا لیست شخصیت‌های حاضر تنها به نام‌های نه چندان مشهور خلاصه نشده و تعدادی از شخصیت‌های اصلی مردان ایکس هم در داستان حاضر هستند. این نویسنده، کمدین و صداپیشه‌ی آمریکایی همچنین گفت در ابتدا امید چندانی به موافقت مدیران مارول برای حضور شخصیت‌های مردان ایکس نداشت. با این حال، توانست نظر مثبتشان را جلب کرده و کاراکترهای مد نظر را به نسخه‌ی نهایی اضافه کند.

پتل اوسوالت تنها فردی از تیم تولید نبود که در جریان New York Comic Con به صحبت پرداخت و جردن بلام هم مواردی را درباره‌ی ماهیت سریال فاش ساخت. او جدیدترین محصول مارول را به Spider-Man: Into the Spider-Vers و The Lego Batman Movie شبیه می‌داند، از این جهت که دنیایی کاملا مستقل دارد اما شاهد اشارات غیرمستقیم آن به دیگر محصولات ساخته شده بر اساس ابرقهرمانان خواهیم بود. از همین رو، اگر یکی از شخصیت‌های سریال، دنیای سینمایی مارول را به سخره گرفت نباید تعجب کرد.

در انتها، لازم به ذکر است سریال Marvel’s MODOK اوایل سال آینده‌ی میلادی به صورت اختصاصی از سرویس استریم هولو پخش خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا