1%
  • 0/10

دوربین ردیاب گوشی از رانندگان متخلف عکاسی می‌کند

دوربین ردیاب گوشی از رانندگان متخلف عکاسی می‌کند ۰ ۰۲ دی ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
استفاده از گوشی هنگام رانندگی

اوایل ماه جاری خبری درباره نصب دوربین در بزرگراه‌های ایالت نیوساوت ولز منتشر شد و حالا گزارش‌ها حاکی از ثبت بیش از ۳ هزار تخلف برای استفاده از موبایل هنگام رانندگی است.

اوایل ماه گذشته پلیس نیو ساوت ولز در همه بزرگراه‌های این ایالت دوربین ثبت تلفن همراه نصب کرد تا رانندگانی را که در حین رانندگی اقدام به استفاده از گوشی خود می‌کنند شناسایی کند. بر این اساس حالا اعلام شده که بیش از 773.500 خودرو بررسی شده و بیش از 3000 راننده هنگام کار با گوشی ثبت شده است.

البته پلیس فعلا برای این رانندگان متخلف فقط پیام هشدار ارسال کرده و در فاز اول هیچ راننده‌ای جریمه نشده است.

گفتنی است طی هفت روز اول در مجموع 3303 راننده با استفاده از دوربین‌های ثابت و ردیاب گوشی موبایل در نیو ساوت ولز ثبت شده‌اند.

اما رانندگان متخلف جریمه نمی‌شوند، بلکه آنها یک نامه هشدار در سه ماه اول دریافت می‌کنند.

اما از سومین ماه از سال ۲۰۲۰ برای رانندگان متخلف جریمه 344 دلاری در نظر گرفته شده و در مناطقی که مدرسه وجود داشته باشد این رقم به ۴۵۷ دلار می‌رسد.

در حال حاضر 10 دوربین ثابت و سیار در جاده‌های نیو ساوت ولز فعال هستند اما 35 دوربین دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.

بر اساس گزارش وزیر راه نیوساوت ولز، روزانه حدود 500 راننده از گوشی خود هنگام رانندگی استفاده می‌کنند. به این ترتیب با اجرای این قانون تلاش می‌کنیم تا از خطرات ناشی از استفاده از گوشی موبایل در حین رانندگی در جاده‌ها کم کنیم.

اگرچه نیوساوت ولز نخستین ایالتی بود که مجهز به دوربین ردیاب گوشی موبایل شد، اما در طول سال 2020 این دوربین‌ها در کوئینزلند نیز نصب خواهند شد.

فناوری دوربین مورد استفاده در این ایالت اختراع یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه ملبورن استرالیا است که پس از کشته شدن دوستش توسط راننده‌ای که مظنون به استفاده از تلفن هنگام رانندگی بود، ساخته شده است.

الكساندر جانكینک، مخترع دوربین‌های ردیاب تلفن همراه، می‌گوید: رانندگان حواس‌پرت در حال حاضر باعث بروز بسیاری از تصادفات و تلفات جاده‌ای می‌شوند و این نوع تخلفات در رده رانندگی در حالت مستی قرار می‌گیرد.

به گفته وی، رانندگی در حین مکالمه یا استفاده از گوشی موبایل باعث حواسپرتی راننده می‌شود و این یک چالش بزرگ جدید به شمار می‌رود و می‌توان از این رانندگان با عنوان قاتلان جاده‌ای نام برد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments