تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته

نحوه تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته

بدون هیچ هزینه‌ای دوربین مداربسته نصب کنید

بسیاری از ما تعداد زیادی گوشی‌های هوشمند اندرویدی و آیفون‌های قدیمی در کشوهای خانه داریم که در حال حاضر هیچ استفاده‌ای ندارد و باید دور انداخته شوند. حتی اگر قصد فروش تلفن‌های همراه قدیمی را داشته باشید، احتمالاً هیچکس در ازای مدل‌های بسیار قدیمی پول چندانی به شما نمی‌پردازد. اما ترفندی که بسیاری از افراد از آن بی‌خبر هستند، امکان تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته است.

اگر دقیق‌تر نگاه کنید، تلفن‌های همراه مدرن از دوربین‌های قوی برخوردار هستند و به اینترنت نیز متصل می‌شوند. بنابراین، تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته وایرلس خیلی دور از ذهن نیست و احتمالا با به‌کارگیری چند ترفند انجام می‌شود.

با تبدیل گوشی هوشمندتان به دوربین مداربسته وایرلس می‌توانید ساعت‌ها از آن استفاده کنید و نگران پرداخت هزینه یک دوربین امنیتی واقعی نباشید. با این حال، تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته بسیار ساده است و در چند مرحله‌ی انجام می‌شود.

مرحله اول: برنامه AlfredCamera را دانلود کنید

AlfredCamera برنامه‌ای رایگان و کارآمد برای تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته است و برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید در دسترس است. برنامه را هم روی گوشی در حال استفاده‌تان، که به‌عنوان ناظر از آن استفاده خواهید کرد، و هم روی گوشی قدیمی که به‌عنوان دوربین استفاده خواهد شد، نصب کنید.

مرحله دوم: برنامه را در هر دو گوشی اجرا کنید

پس از اینکه برنامه را برای اولین بار نصب کردید، می‌توانید با استفاده از ایمیل‌تان یک حساب کاربری بسازید یا با استفاده از حساب گوگل یا اپل برنامه را اجرا کنید. پس از ورود به برنامه گوشی‌های ناظر و دوربین را انتخاب کنید. امکان تغییر دستگاه‌های ناظر و دوربین با استفاده از گزینه pulldown در گوشه‌ی سمت چپ بالای صفحه وجود دارد. حتی اگر زمانی گوشی فعلی‌تان قدیمی شود می‌توانید آن را به یک دوربین امنیتی دیگر تبدیل کنید.

پس از ورود و اجرای برنامه Alfredcamera، دوربین گوشی که به‌عنوان دوربین امنیتی استفاده خواهد شد از شما برای استریم تصاویر در حال ضبط مجوز می‌خواهد. پس از تأیید مجوز، گوشی را در نقطه‌ای که می‌خواهید روی آن نظارت داشته باشید قرار دهید.

سپس، از طریق دوربین گوشی ناظر، برنامه Alfredcamera را اجرا کنید و روی گزینه Screensshot of the room کلیک کنید. خواهید دید که دوربین گوشی دیگر پخش تصاویر را آغاز خواهد کرد و مکان نصب دوربین تحت نظارت شما خواهد بود.

در قسمت پایین صفحه، گزینه‌ی talk وجود دارد، که امکان برقراری تماس دوطرفه بین دو گوشی را ارائه می‌دهد. همچنین، با استفاده از گزینه record می‌توانید تصاویر در حال پخش را ضبط کنید. قابلیت Motion Detection (تشخیص حرکت) که باید در گوشی‌ای که به‌عنوان دوربین استفاده می‌شود فعال شود، هرگونه فعالیت قابل توجه در اتاق را به گوشی ناظر هشدار خواهد داد. به‌علاوه، دوربین قادر خواهد بود که تصاویر و فعالیت‌های درون اتاق را برای بررسی نهایی توسط شما ضبط کند.

در سمت راست گزینه‌های talk و record، گزینه‌ی carat قرار دارد که به شما اجازه می‌دهد تسک‌هایی مانند چرخش تصویر، تعویض دوربین جلو و عقب، فعال کردن فلش دوربین برای روشن کردن اتاق و حتی روشن کردن دزدگیر برای ترساندن مزاحمان را انجام دهید. البته تمام اعمالی که به آن‌ها اشاره شد، از طریق دوربین ناظر انجام می‌شوند.

جالب است بدانید که امکان استفاده از PC به‌عنوان دوربین ناظر نیز وجود دارد. برای استفاده از کامپیوتر شخصی به‌عنوان دوربین ناظر، تنها لازم است که از طریق وب سایت اپلیکیشن وارد حساب کاربری‌تان شوید. 

نکته آخر

با استفاده از روشی که ذکر شد، می‌توانید تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته را به‌سادگی انجام دهید. البته، در هرصورت باید به محدود بودن شارژ باتری گوشی دقت داشته باشید. تنظیمات تبدیل گوشی های قدیمی به دوربین مداربسته برای موقعیت‌های به‌خصوص می‌تواند مفید واقع شود. برای فعال‌سازی دوربین مداربسته شخصی‌تان تنها به اتصال وای‌فای نیاز دارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا