#مهسا_امینی

تقابل رمبو و ترمیناتور در تریلر جدید Mortal Kombat 11

تقابل ستاره‌های اکشن اینبار در دنیای گیم

استودیوی ندررلم دقایقی قبل تریلر جدید Mortal Kombat 11 را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت که تقابل رمبو و ترمیناتور را نشان می‌دهد.

دنیای مورتال کامبت از شش جهان مختلف تشکیل شده که هر کدام تحت فرمانروایی یک ایزد بوده و مبارزان متفاوتی را در خود داده است. بدین ترتیب، فرنچایز مبارزه‌ای ندررلم شامل تعداد بالایی شخصیت منحصر به فرد می‌شود. با وجود تنوع بالا، استودیوی آمریکایی تمایل زیادی به کراس‌اُور با فرنچایزهای سینمایی و کمیک بوک‌ها دارد. همین مسئله هم باعث شده تا طرفداران مورتال کامبت بتوانند کنترل شخصیت‌های افسانه‌ای مانند روبوکاپ و صورت‌چرمی را به دست گرفته و شاهد مبارزه‌های هیجان‌انگیزی میان آن‌ها باشند.

استودیوی ندررلم دقایقی قبل تریلر جدید Mortal Kombat 11 را از طریق وب سایت یوتیوب منتشر کرد که تقابل رمبو و ترمیناتور را نشان می‌دهد. ویدیو که بیش از دو دقیقه زمان دارد، با ورود رمبو به میدان مبارزه از طریق یک هلی کوپتر آغاز می‌شود. چند ثانیه‌ی بعد، شاهد جرقه‌های الکترسیته بوده و نهایتا تی-۸۰۰ با فیگور مشهورش پدیدار می‌شود. پس از رد و بدل شدن چند جمله میان این دو شخصیت، مبارزه شروع می‌شود. اگرچه ترمیناتور هم گهگاهی ضرباتی را وارد می‌کند اما ۵۰ ثانیه‌ی اول برتری با رمبو است؛ شخصیتی که در اکثر ضربات خود از چاقو استفاده می‌کند. سپس ورق برگشته و تی-۸۰۰ جریان مبارزه را کنترل می‌کند. مشت‌های سهمگین و استفاده از شاتگان از ویژگی‌های شاخص او به شمار می‌رود.

در ثانیه‌های پایانی تریلر جدید Mortal Kombat 11، شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که ترمیناتور در آستانه‌ی پیروزی قرار می‌گیرد اما این اتفاق رخ نمی‌دهد. رمبو با وارد کردن ضربات مختلف با چاقو، سلامتی تی-۸۰۰ را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده و او را در آستانه‌ی شکست قرار می‌دهد. در نهایت هم شاهد فیتالیتی رمبو هستیم که شامل بستن نوار فشنگ به کمر دشمن و زدن لگد به دشمن برای برخورد با یک فلز دارای الکتریسیته است. بدین ترتیب، تمامی گلوله‌ها شلیک شده و بدن به دو نیم تقسیم می‌شود. رمبو نهایتا جمجمه‌ی فلزی ترمیناتور را با چاقوی خود به دو نیم تقسیم می‌کند. نکته‌ی جالب اینجا است که در نام تریلر به راند یک اشاره شده است. احتمالا به زودی ویدیوی دیگری منتشر شده و در آن شاهد پیروزی تی-۸۰۰ خواهیم بود تا بدین ترتیب، فیتالیتی این شخصیت هم نشان داده شود.

بد نیست بدانید تقابل سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) و آرنولد شوارتزینگر (Arnold Schwarzenegger) که نقش‌های رمبو و تی-۸۰۰ را ایفا کرده‌اند ریشه در واقعیت دارد. این دو که سال‌های نخست شهرت خود را پشت سر می‌گذاشتند، در گلد گلوب ۱۹۷۷ حضور یافتند. مدت کوتاهی پس از اینکه برندگان معرفی شدند و استالونه در کسب آن‌ها ناکام ماند، شوارتزینگر با تکبر درباره‌ی آینده‌اش در صنعت سینما صحبت کرد و حتی اشاره‌ای به ناکامی بازیگر راکی داشت. استالونه که به شدت خشمگین شده بود، گلدانی را برداشت و به سمت شوراتزینگر پرتاب کرد. بدین ترتیب، جرقه‌ی اختلافات زده شد. البته امروزه رابطه‌ی بسیار خوبی میان این دو بازیگر برقرار است.

جدیدترین نسخه‌ی مورتال کامبت هم اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. نسخه‌های نسل نهمی هم در قالب Mortal Kombat 11: Ultimate Edition طی ساعات آینده عرضه می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا