#مهسا_امینی

نویسنده‌ی Twilight از رمان Midnight Sun رونمایی کرد

این بار قصه از دید ادوارد کالن روایت می‌شود

نویسنده‌ی Twilight از رمان Midnight Sun رونمایی کرد سورنا رضایی ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
رمان Midnight Sun

استفانی میر نویسنده‌ی Twilight ساعاتی قبل رمان Midnight Sun را به صورت رسمی معرفی کرد که قصه‌ی قدیمی را این بار از نگاه ادوارد کالن روایت می‌کند.

استفانی میر (Stephanie Meyer)، نامی آشنا برای طرفداران داستان‌های عاشقانه و علمی تخیلی محسوب می‌شود. او در سال ۲۰۰۵ میلادی جلد اول مجموعه‌ی Twilight را تحت عنوان Twilight روانه‌ی بازار کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. میر سپس جلدهای بعدی را با نام‌های Eclipse ،New Moon و Breaking Dawn منتشر کرد. مجموعه‌ی چهار جلدی او در سراسر جهان بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه فروخت و به ۳۷ زبان مختلف ترجمه شد. در ضمن، سامیت اینترتینمنت با همکاری چند شرکت دیگر یک چهارگانه از رمان‌های میر ساخت که علی‌رغم بازخوردهای متوسط منتقدان، عملکرد بسیار قابل‌توجهی در باکس آفیس داشتند. مجموع فروش آن فیلم‌های سینمایی بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

مدتی پس از اتمام کار روی Breaking Dawn، استفانی میر تصمیم گرفت رمان Midnight Sun را بنویسد که در واقع همان داستان مجموعه‌ی Twilight را روایت می‌کرد اما یک تفاوت بسیار مهم میانشان وجود داشت؛ در مجموعه‌ی چهار جلدی، بلا سوان شخصیت اصلی داستان بود اما در رمان Midnight Sun قصه از دیدگاه ادوارد کالن بیان می‌شد. کار روی رمان جدید ادامه داشت تا اینکه ۱۲ فصل ابتدایی به صورت غیرقانونی در فضای مجازی منتشر شد. میر اتفاق رخ داده را «تعرض به حقوق نویسندگی» خود خواند و اعلام کرد کار روی رمان جدید را متوقف کرده است. او چند سال بعد به صراحت گفت دیگر داستان جدیدی را با محوریت دنیای توئیلایت نمی‌نویسد اما اینطور که به نظر می‌رسد تصمیمش تغییر کرده است.

استفانی میر ساعاتی قبل به صورت رسمی از رمان Midnight Sun رونمایی کرد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، ادوارد کالن شخصیت اصلی قصه بوده و داستان مجموعه‌ی Twilight اینبار از دیدگاه این ومپایر ۱۰۹ ساله روایت می‌شود. در ادامه می‌توانید خلاصه‌ی قصه را بخوانید:

ملاقات با بلای زیبا و مرموز، شگفت‌انگیزترین و غیرقابل توصیف‌ترین تجربه‌ای بوده است که برای ادوارد در طول زندگی طولانی‌اش به عنوان یک ومپایر رخ داده است. همزمان با آشنایی بیشتر با گذشته‌ی ادوارد و پیچیدگی افکار درونی‌اش، متوجه می‌شویم که چرا این اتفاق در زندگی او نقش تعیین کننده‌ای دارد؛ ادوارد چطور می‌تواند عاشق بلا شود در حالی که می‌داند با این کار زندگی او را در معرض خطر قرار می‌دهد؟

استفانی میر در مصاحبه‌ای که بعد از معرفی رمان جدیدش انجام داد گفت چندان نسبت به رونمایی از Midnight Sun در شرایط کنونی مطمئن نبود اما از آن‌جایی که نمی‌خواست طرفداران را بیشتر از این منتظر بگذارد، این کار را نهایتا انجام داد. در پایان، لازم به ذکر است که رمان جدید میر از تاریخ ۱۴ مرداد (مصادف با ۴ آگوست) در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا