1%
  • 0/10

عقب نشینی مایکروسافت از موضع خود در قبال عملکرد سازمان CMA

تصمیم آن‌ها منطقی بود!

عقب نشینی مایکروسافت از موضع خود در قبال عملکرد سازمان CMA ۱ ۱۹ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
سازمان CMA

رئیس مایکروسافت در گفت‌وگویی با عقب‌نشینی از موضع خود، عملکرد سازمان CMA را سخت و منصفانه دانست.

مایکروسافت برای تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد در بریتانیا با یک مانع بزرگ به‌رو شد؛ به طوری که سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) با ارائه دلایل مختلف در ابتدا مخالفت خود با این خرید را اعلام کرد. در پی این موضوع، مایکروسافت تهدید کرد که اگر این معامله در بریتانیا تایید نشود، برخی از خدمات خود در این کشور را متوقف خواهد کرد.

در آن زمان، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت خاطرنشان کرد که جلوگیری از تکمیل این قرارداد، یک تصمیم نادرست از سوی بریتانیا است که نه تنها به نفع توسعه‌دهنده و مصرف‌کننده نیست، بلکه در تضاد با سیاست‌های رشد تکنولوژی و گسترش مخاطب حوزه ویدیو گیم است.

با این وجود، بعد از پیروزی مایکروسافت در دادگاه آمریکا و شکست کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC)، ردموندی‌ها با آغاز دور جدید مذاکرات با سازمان CMA و ارائه یک سری تعهدهایی، سرانجام رضایت کامل این نهاد نظارتی در قبال ادغام اکتیویژن بلیزارد با ایکس باکس را به دست آوردند.

حال، ظاهرا مایکروسافت موضع خود در قبال سیاست‌ها و عملکرد سازمان CMA را تغییر داده و این بار از مدیران این نهاد نظارتی تشکر کرده است. برد اسمیت اخیرا در گفت‌وگویی با BBC’s Radio 4 Today اعلام کرد که رگولاتوری بریتانیا با تحمیل مایکروسافت به بازنگری در قراردادها، بسیار سخت و منصفانه عمل کرده است.

برد اسمیت در این زمینه توضیح می‌دهد:

بدون تردید چیزهای زیادی یاد گرفتم. من از تمام نگرانی‌های خود که در ماه آوریل صحبت کرده بودم، عقب‌نشینی نمی‌کنم و فقط یک سری از کلمات خود را تغییر می‌دهم. رگولاتوری بریتانیا استانداردهای بسیار سختی داشت و من به تمام آن‌ها احترام می‌گذارم. به نظر من موضع و عملکرد این نهاد سخت و منصفانه بود. این امر باعث شد تا مایکروسافت روند خود را تغییر دهد تا نگرانی‌های سازمان در رابطه با بازی‌های ابری برطرف شود.

بهتر است بدانید که بعد از مدت‌ها تحقیق و بررسی، در نهایت قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در ماه اکتبر سال گذشته نهایی شد. به دنبال این خرید، ایکس باکس مالکیت مجموعه‌های پرطرفدار و ارزشمندی از جمله کالاف دیوتی، دیابلو و وارکرافت را در اختیار گرفت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments