1%
  • 0/10

تلاش دوباره FTC برای لغو قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد

این داستان ادامه دارد

تلاش دوباره FTC برای لغو قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ۰ ۱۹ آذر ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
مایکروسافت و اکتیویژن

کمیسیون FTC با ثبت اعتراض به رای دادگاه، کماکان به دنبال لغو قرارداد خرید مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد است.

اگر اخبار بازی‌‎ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در ماه‌های گذشته دادگاه آمریکا در حکمی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرد و برخلاف انتظارها، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) به خاطر عدم ارائه اسناد کافی، در این پرونده شکست خورد.

با گذشت چند ماه از این حکم، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به رای دادگاه اعتراض کرده و مدعی است که جکلین اسکات کرلی، قاضی دادگاه، با صدور چنین حکمی، بیش از اختیارات خود عمل کرده است. این سازمان کماکان معتقد است که این معامله به ضرر صنعت بازی‌ها خواهد بود.

سازمان FTC در اعتراض خود بار دیگر به رویکرد انحصارطلبی شرکت مایکروسافت و سیاست ضدرقابتی سرویس اشتراکی گیم پس اشاره کرده و مدعی است که اگر ردموندی‌ها صاحب اکتیویژن بلیزارد و فرنچایزهای این کمپانی از جمله کالاف دیوتی شوند، مصرف کنندگان ضرر و زیان‌های زیادی را متحمل خواهند شد.

عماد دین ابیاد، وکیل کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در این زمینه می‌گوید:

من متوجه نمی‌شوم که اعطای انحصار به شرکتی، به چه صورت به فضای رقابت کمک می‌کند. شاید این اقدام به نفع تعدادی از مصرف‌کنندگان باشد، اما این موضوع با بحث رقابت تفاوت فاحشی دارد.

در پی انتشار این بیانیه، راکش کیلارو، وکیل شرکت مایکروسافت به سرعت دست به کار شد و اعلام کرد که قوانین وضع شده جهت تکمیل معامله اکتیویژن بلیزارد بر اساس مدارک حقیقی صورت گرفته است. این وکیل مدعی است که ارائه چیزهای جدید به مصرف کننده نه تنها قوانین انحصار را نقض نمی‌کند، بلکه سودمند نیز خواهد بود.

با همه این کشمکش‌ها، شواهد نشان می‌دهد که قرارداد خرید مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد به خوبی مراحل حقوقی خود را طی می‌کند. فیل اسپنسر، مدیر کل بخش گیمینگ مایکروسافت، به تازگی اعلام کرده که بازی‌های اکتیویژن بلیزارد تا سال ۲۰۲۴ میلادی به سرویس گیم پس اضافه نخواهند شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments