عناوین انحصاری First-Party ایکس‌باکس برای دیگر کنسول‌ها منتشر نخواهد شد

مایکروسافت بیانیه‌ای در خصوص انحصاری بودن بازی‌های خود در آینده صادر کرد

عناوین انحصاری First-Party ایکس‌باکس برای دیگر کنسول‌ها منتشر نخواهد شد نیکان صبوری ۰ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ اخبار بازی
عنوان‌های انحصاری ایکس‌باکس

مایکروسافت اعلام کرد که برنامه‌ای برای انتشار عناوین انحصاری ایکس‌باکس روی دیگر کنسول‌های رایج را ندارد و از این به بعد بازی‌های First-Party ایکس‌باکس برای این کنسول باقی خواهد ماند.

در حال حاضر رابطه‌ی بین کمپانی‌های مایکروسافت و نینتندو، بهتر از همیشه بوده ولی به احتمال بسیار زیاد، بازی Ori And The Blind Forest آخرین عنوان انحصاری ایکس‌باکس برای نینتندو سوییچ است.

مایکروسافت بیانیه‌ای صادر کرد که مشخص شد هیچ ایده‌های برای انتشار عناوین انحصاری ایکس‌باکس روی دیگر کنسول‌ها ندارد و ساخت آنها را متوقف کرده است. باتوجه به اعلامیه‌ی مایکروسافت، در سال گذشته انتشار بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس برای باقی کنسول‌ها عملی بسیار هیجان‌انگیر بوده اما حال دیگر برنامه‌ای برای انتشار آنها ندارد.

هدف کنونی مایکروسافت، تمرکز روی پلتفرم‌های خود با استفاده استودیو‌های تازه خریداری شده خواهد بود. در متن بیانیه آمده است:

سال گذشته برای ما بسیار هیجان‌انگیز بود، این در حالیست که از آن زمان تعداد تیم‌های سازنده‌ی Xbox Game Studios دو برابر شده و از تعهدات این چند استودیوی انتقال یافته، آگاه بودیم و به آنها احترام گذاشتیم. با این حال، با پیشرفت این استودیو‌ها، آنها روی ساخت بازی‌هایی برای پلتفرم‌های این شرکت تمرکز می‌کنند. ما دیگر برنامه‌ای برای انتشار بازی‌های انحصاری First-Party خود برای دیگر کنسول‌ها نخواهیم داشت اما عمیقاً به Cross-Play و پیشرفت باز‌ی‌ها با انعطاف پذیری مناسب برای توسعه دهندگان برای اطمینان از یک تجربه سرگرم کننده، ایمان داریم.

دابل فاین (Double Fine) آخرین استودیوی خریداری شده توسط مایکروسافت بوده که در حال کار روی نسخه دوم Psychonauts است. از دیگر استودیو‌های مهم می‌توان به نینجا تئوری (Ninja Theory) اشاره کرد که مشغول ساخت اثری به نام Bleeding Edge است. البته مایکروسافت همچنان از قابلیت cross-play و اجرای بازی Minecraft برای دیگر کنسول‌ها حمایت می‌کند. همچنین این کمپانی به دنبال ساخت سرویس‌هایی مانند xCloud برای سخت افزارهای دیگر است.

هم‌اکنون بازی Ori and the Blind Forest برای کنسول ایکس‌باکس‌وان در دسترس بوده و قرار است در تاریخ 5 مهر 1398 (27 سپتامبر 2019) برای نینتندو سوییچ منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا