1%
  • 0/10

مایکروسافت به دنبال خرید شرکت نینتندو بود

رویای ردموندی‌ها

مایکروسافت به دنبال خرید شرکت نینتندو بود ۰ ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
خرید شرکت نینتندو

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ میلادی به طور جدی به دنبال خرید شرکت نینتندو بود.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) مدتی قبل سهوا اسناد بسیار مهمی از برنامه‌های محرمانه بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت را لو داد که به واسطه آن، جزئیاتی از کنترلر جدید، کنسول میان نسلی و حتی کنسول نسل بعدی ایکس باکس در دسترس عموم قرار گرفت.

بخشی از این رسواگری‌ها که مربوط به ایمیل آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت است، نشان می‌دهد که ردموندی‌ها در سال ۲۰۲۰ میلادی به طور جدی قصد خرید شرکت نینتندو را داشتند. آن‌طور که در این ایمیل نوشته شده، ظاهرا ایکس باکس با خرید نینتندو می‌توانست به اهداف خود دست یابد.

فیل اسپنسر در این ایمیل محرمانه خطاب به مدیران گفته بود که خرید نینتندو توسط مایکروسافت اقدامی راحت و بدون دردسری نیست و آن‌ها نباید با اقدامات تهاجمی نسبت به تصاحب این کمپانی اقدام کنند. در حقیقت، اسپنسر خاطرنشان کرده بود که باید با مذاکره با طرفین معامله به توافق رسید.

دقت داشته باشید که تمامی این اسناد لو رفته مربوط به سال ۲۰۲۰ میلادی بوده و در حال حاضر حدود سه سال از این ماجراها می‌گذرد. از این رو، ممکن است که مایکروسافت از خرید نینتندو به کلی صرف نظر کرده باشد یا اینکه در آینده نه چندان دور برای تصاحب این کمپانی ژاپنی وارد مذاکره شود.

این اولین باری نیست که اسناد لو رفته به خریدهای بزرگ مایکروسافت در زمان آغاز نسل نهم صنعت بازی‌ها اشاره می‌کنند. در واقع، پیش‌تر نیز لو رفته بود که مایکروسافت قبل از تصاحب اکتیویژن بلیزارد، خرید شرکت‌های بزرگ دیگری از جمله پلی استیشن، سگا، دیولور دیجیتال، ۵۰۵ گیمز و آناپورنا اینتراکتیو را نیز بررسی کرده بود. در کنار این‌ها، مایکروسافت به دنبال خرید استودیوهای سی دی پراجکت رد، رمدی اینترتینمنت و فرام‌سافتور نیز بوده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments