#مهسا_امینی

مایکروسافت در حال آزمایش قابلیت جدید کنسول ایکس‌باکس وان است

چقدر خوش‌شانس هستید؟

قابلیت جدید کنسول ایکس‌باکس وان

مایکروسافت قابلیت جدید کنسول ایکس‌باکس وان را در مرحله آزمایش قرار داد و برخی از دارندگان این کنسول می‌توانند از دکمه‌ی Surprise Me استفاده و به صورت تصادفی یک بازی را اجرا کنند.

تا به حال شده که روبه‌روی کنسول ایکس‌باکس وان بنشینید و مدام به لیست بازی‌های خود نگاه کنید و هیچ ایده‌ای برای انتخاب یک بازی نداشته باشید؟ به احتمال زیاد جواب سوال بسیاری از مخاطبان مثبت است. حال مایکروسافت برای این دسته از مخاطبین سیستم جدید انتخاب تصادفی بازی را راه‌اندازی کرده است و کسانی که در برنامه‌ی آزمایشی Microsoft’s Insider عضو هستند با آپدیت کردن ایکس‌باکس وان خود از این قابلیت جدید بهره‌مند می‌شوند.

این قابلیت در کنسول ایکس‌باکس وان با نام Surprise Me شناخته می‌شود و در بخش Games & Apps کنار گزینه‌ی جست و جو قرار دارد. فعلا این ویژگی فقط برای کسانی قابل استفاده است که در مرحله‌ی Alpha Skip-Ahead ثبت نام کرده باشند.

یکی از دارندگان این ویژگی در Reddit نوشته است:

این قابلیت به صورت خودکار بازی‌ها را اجرا نمی‌کند بلکه شما را به صفحه‌ی لانچ بازی هدایت می‌کند.

این قابلیت بسیار جالب به نظر می‌رسد و با پیشنهاد یک بازی شما را از سردرگمی در انتخاب خارج می‌کند. البته در مواردی هم ممکن است با جست و جوی خودکار، گزینه‌ای پیشنهاد شود که علاقه‌ای به تجربه‎اش ندارید، همچنین امکان دارد به بازی‌ای برخورد کنید که مدت‌ها در حافظه‌ی کنسول‌تان مانده است و تصمیم به پاک کردن آن بگیرید.

خبر وجود قابلیت جدید کنسول ایکس‌باکس وان در حالی منتشر می‌شود که فردا یعنی ۲۳ آبان ۱۳۹۸ نمایش X019 برگزار خواهد شد و قرار است در این رویداد ۱۲ بازی به همراه بازی‌های جدید برای اشتراک Game pass نیز نمایش داده شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا