مایکروسافت به جنجال‌ها پیرامون حافظه‌ی ایکس‌باکس سری اس واکنش نشان داد

ردموندی‌ها به جدیدترین کنسولشان اطمینان کامل دارند!

مایکروسافت به جنجال‌ها پیرامون حافظه‌ی ایکس‌باکس سری اس واکنش نشان داد سورنا رضایی ۰ ۱۶ آبان ۱۳۹۹
حافظه‌ی ایکس‌باکس سری اس

جیسون رونالد از مدیران تیم برنامه‌ریزی ایکس‌باکس در بخشی از مصاحبه‌ی اخیرش به جنجال‌ها پیرامون حافظه‌ی ایکس‌باکس سری اس واکنش نشان داد.

اواسط شهریور بود که پس از لو رفتن حجم زیادی از اطلاعات در فضای مجازی، مایکروسافت از برادر کوچک‌تر ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کرد. این کنسول ایکس‌باکس سری اس نام داشته و جدا از انداره‌ی کوچک‌تر و سخت‌افزار ضعیف‌تر، از قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به پرچمدار برخوردار است. همین موضوع هم باعث شده تا در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی قرار بگیرد. بازخوردهای مثبت در هنگام معرفی به مرور زمان جای خود را به جنجال‌های مختلف داد. در ابتدا تعدادی از استودیوهای بازی‌سازی از جمله اینفینیتی‌وارد اعلام کردند سخت‌افزار ضعیف سری اس، آن‌ها را در هنگام توسعه‌ی بازی با مشکلاتی مواجه می‌سازد.

با گذشت چند روز از انتشار اظهارات کارمندان اینفینیتی‌وارد، اعضای استودیوی بوهمیا اینتراکتیو در بخشی از مصاحبه‌ی خود به ایکس‌باکس سری اس پرداخته و صریحا اعلام کردند سخت‌افزار ضعیف‌ترش در مقایسه با سری ایکس هیچ محدودیت یا مشکلی را به وجود نمی‌آورد. اگرچه به زبان آوردن چنین جملاتی باعث شد جنجال‌ها تا حدودی بخوابد اما هنوز یک نکته‌ی مبهم دیگر پیرامون کنسول وجود دارد: آیا حافظه‌ی داخلی آن کافی خواهد بود؟ سری اس یک کنسول دیجیتالی بوده و درایور نوری ندارد. از همین رو، تنها راه تجربه‌ی بازی، نصب کامل آن روی حافظه است؛ حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی که ظاهرا تنها ۳۴۶ گیگابایت آن در دسترس کاربر قرار دارد.

جیسون رونالد (Jason Ronald) یکی از مدیران تیم برنامه‌ریزی ایکس‌باکس اخیرا مصاحبه‌ای را با مجله‌ی Edge انجام داده است. او در بخشی از گفتگو به حافظه‌ی ایکس‌باکس سری اس پرداخت و اعلام کرد حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی در نظر گرفته شده برای این کنسول کافی بوده و فکر نمی‌کند خریداران با مشکل خاصی روبرو شوند. در ادامه می‌توانید پاسخ کامل او به پرسش را مطالعه کنید:

آنطور که ما به کاربران نگاه می‌کنیم، می‌توان آن‌ها را به گروه‌های مختلفی تقسیم کرد: برخی از کاربران ۱۰ الی ۱۵ بازی را در ماه تجربه می‌کنند. گروهی دیگر، فقط یک بازی را تجربه می‌کنند. آن‌ها معمولا تمام تمرکزشان را روی همان یک عنوان می‌گذارند. در این حالت، کاربر مدام از این بازی به آن بازی نمی‌رود. گروهی دیگر هم تمایلشان به بازی‌های کوچک‌تر است. بنابراین، [برای اتخاذ تصمیم درباره‌ی حافظه‌ی داخلی] اطلاعات موجود را مورد بررسی قرار دادیم. ما به حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی ایکس‌باکس سری اس اطمینان داریم.

ایکس‌باکس سری اس از لحاظ قدرت پردازش گرافیکی از ایکس‌باکس وان ایکس (۶ ترافلاپس) که قوی‌ترین محصول مایکروسافت در نسل هشتم بود ضعیف‌تر است اما به لطف بهره‌گیری از نسل جدید پردازنده‌های RDNA 2 و حافظه‌ی SSD پرسرعت، مشکلی در اجرای روان بازی‌ها با وضوح تصویر 1080p و 1440p نخواهد داشت. در انتها، لازم به ذکر است هر دو کنسول نسل نهمی ردموندی‌ها در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (مصادف با ۲۰ آبان ۱۳۹۹) وارد بازارهای جهانی می‌شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا