#مهسا_امینی

انتشار پوستر جدید بازی Halo Infinite در آستانه بیستمین سالگرد هیلو

تصویری که به شایعه‌های اخیر دامن زده!

پوستر جدید بازی Halo Infinite

اقدامات عجیب و غریب ردموندی‌ها تمامی ندارد و این کمپانی ساعاتی پیش با همکاری تیم سازنده پوستر جدیدی از بازی مورد انتظار Halo Infinite به اشتراک گذاشت که ظاهرا به عرضه‌ی زودتر بخش مولتی‌پلیر آن اشاره می‌کند.

دقیقا بیست سال پیش، در چنین روزهایی بود که شرکت نامدار مایکروسافت اولین کنسول بازی خود تحت عنوان ایکس‌باکس را به همراه یک بازی شوتر به نام هیلو راهی بازار کرد. اثری که به لطف گیم‌پلی جذاب و گان‌پلی مهیج حسابی از همان ابتدای کار مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و به یکی به یادماندنی‌ترین آثار صنعت تبدیل شد. حال که بیست سالی از این روزها گذشته و در طول این مدت نسخه‌های متعددی هم از مجموعه منتشر شده، حال نوبت به هیلو اینفینیت رسیده است.

جدیدترین بازی این مجموعه، هیلو اینفینیت نام دارد که پس از سال‌ها صبر و انتظار، در نهایت در اواسط آذر ماه سال جاری برای پلتفرم‌های مذکور عرضه خواهد شد. در حالی که بسیاری از بازیکنان بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی بازی هستند، اما چند روزی است شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های زیادی در رابطه با انتشار زودتر بخش چندنفره و آنلاین هیلو اینفینیت به گوش می‌رسد که تا حدودی طرفداران را ذوق‌زده کرده و بحث بسیار داغی را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است.

ماجرا از این قرار است که فردا، ۲۴ آبان ماه (پانزدهم نوامبر) تولد بیستمین سالگرد کنسول‌های ایکس‌باکس و مجموعه‌ی هیلو است. از این رو، ردموندی‌ها با برگزاری یک رویداد ویژه، این روز مهم تاریخ ایکس‌باکس را به همراه هواداران خود جشن می‌گیرند. در این میان، چند روز پیش برخی از دیتاماینرها و تعدادی از اینسایدرهای صنعت بازی‌های ویدیویی ادعا کردند که همزمان با برگزاری این رویداد، کمپانی مایکروسافت در اقدامی غیرمنتظره و ناگهانی بخش چندنفره بازی هیلو اینفینیت را به طور رایگان برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد کرد.

هنوز هیچ مدرکی برای اثبات این گفته‌ها ارائه نشده و در طرف دیگر، استودیوی سازنده و همچنین کمپانی مایکروسافت همچنان سکوت اختیار کرده‌اند. در خلال این گمانه‌زنی‌ها، ساعاتی قبل تیزر جدیدی از هیلو اینفینیت توسط ردموندی‌ها به اشتراک گذاشته شد که روی نمایش گذشته‌ی مستر چیف و ماجرای اسکلت بیرونی آن یا همان اگزو اسکلت تمرکز دارد. حال به نظر می‌رسد که اقدام‌های غیرمنتظره مایکروسافت تمامی ندارد و این شرکت در آستانه‌ی بیستمین سالگرد مجموعه، این بار پوستر جدیدی از بازی منتشر کرده و بار دیگر به شایعه‌های اخیر دامن زده است.

البته، این پوستر اطلاعاتی از انتشار بخش مولتی‌پلیر بازی همزمان با تولد بیست سالگی ایکس‌باکس ارائه نمی‌دهد و صرفا تعدادی از کاراکترهای مجموعه را به تصویر کشیده است. با این حال، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باور هستند که اقدام‌های اخیر مایکروسافت به طور غیرمستقیم به انتشار زودتر این بخش اشاره می‌کند و از آنجا که شایعه‌ها کاملا با یکدیگر مطابقت دارند، تحقق آن‌ها هم چندان دور از ذهن و انتظار نیست.

پوستر جدید بازی Halo Infinite

در هر صورت، زمان زیادی به برگزاری جشن بیستمین سالگرد ایکس‌باکس باقی نمانده و کمتر از یک روز دیگر، صحت این گزارش‌ها مشخص خواهد شد. اگر این گفته‌ها درست از آب درآیند، بخش چندنفره بازی هیلو اینفینیت راس ساعت ۹:۳۰ دقیقه بعد از ظهر روز دوشنبه، ۲۴ آبان ماه به وقت ایران به صورت رایگان برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم ایکس‌باکس و همچنین پی‌سی منتشر می‌شود.

لازم به ذکر است که بازی هیلو اینفینیت در ابتدا برای عرضه در پاییز سال گذشته میلادی برنامه ریزی شده بود. با این حال، پس از نمایش گیم‌پلی بازی، انتقادهای تندی به کیفیت پایین جلوه‌های بصری بازی وارد شد که به دنبال نارضایتی‌ها و اعتراض‌ها، تیم سازنده به اجبار عرضه‌ی بازی را تا یک سال به تعویق انداخت. از این رو، قرار است که بازی در روز هفدهم آذر ماه سال جاری (مصادف با هشتم دسامبر سال ۲۰۲۱) به صورت انحصاری برای کنسول‌های قدیمی و جدید ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر شود.

در نظر داشته باشید که اگر نسخه‌ی آنلاین بازی زودتر از زمان مقرر، یعنی ۲۴ آبان ماه، منتشر شود، بازیکنان برای تجربه‌ی بخش داستانی باید تا اواسط آذر ماه منتظر بمانند. ناگفته نماند که بخش مولتی‌پلیر به صورت رایگان برای تمامی کاربران عرضه خواهد شد. طبق روال همیشه و رویکرد چندین ساله‌ی مایکروسافت، گفته شده بخش تک‌نفره و داستانی بازی همزمان با انتشار عمومی به سرویس ایکس‌باکس گیم پس راه می‌یابد. از این رو، چنانچه در گیم پس عضو باشید، به رایگان می‌توانید بخش کمپین را به طور کاملا رایگان روی پلتفرم‌های خود تجربه کنید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار ناگهانی پوستر جدید بازی Halo Infinite و ارتباط آن با شایعه‌های اخیر چیست؟ به نظر شما، آیا مایکروسافت به دنبال عرضه‌ی زودتر بخش مولتی‌پلیر بازی است؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا