مایکروسافت به خرید بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر علاقه‌مند است

جنگی بزرگ برای مناقصه‌ای قریب الوقوع!

بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر / Warner Bros. Interactive Entertainment

به نظر می‌رسد مایکروسافت به جمع علاقه‌مندان به خرید بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر پیوسته است.

چند هفته پیش بود که اخباری مبتنی بر تمایل AT&T، کمپانی مادر Warner Bros. Interactive Entertainment، برای فروش این شرکت با قیمتی معادل ۲ تا ۴ میلیارد دلار منتشر شد. این بخش شامل استودیویی مانند Rocksteady، ،NetherRealm و Monolith و همچنین فرنچایزهای بزرگی همچون Mortal Kombat می‌شود.

حال با استناد به وب‌سایت theinformation، مایکروسافت با هدف گسترش و تقویت محتوای فرست‌پارتی خود، به خرید بخش گیمینگ برادران وارنر ابراز علاقه کرده است. این غول بزرگ فناوری طی دو سال اخیر چندین استودیو از جمله Double Fine Productions، Obsidian Entertainment، Playground Games و Ninja Theory را به زیرمجموعه Studios Xbox Game اضافه کرده است.

علاوه بر مایکروسافت، شرکت‌هایی نظیر Activision Blizzard، Take Two Interactive و EA از دیگر مشتریان بخش گیمینگ برادران وارنر به حساب می‌آیند. با این حال، هنوز هیچ توافقی بین AT&T و هر یک از خریداران بالقوه تایید نشده است. اگر مایکروسافت موفق به خدمت گرفتن استودیوهای وارنر گردد، این غول بزرگ فناوری تصاحب فرنچایزهای محبوبی همچون Harry Potter و Batman را به دست خواهد گرفت.

در آخر، صرف نظر از اینکه چه کسی موفق به این خرید شود، این حرکت به معنای تغییر چشمگیر صنعت بازی‌های ویدیویی و از دست دادن یکی از ناشران اصلی این صنعت خواهد بود.

نظر شما چیست؟ شما کدام یک از شرکت‌ها را برای تصاحب بخش گیمینگ برادران وارنر مناسب‌تر می‌دانید؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا