1%
  • 0/10

فروشگاه موبایل ایکس باکس در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود

رقابت با گوگل پلی و اپ استور

فروشگاه موبایل ایکس باکس در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود ۰ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
موبایل ایکس باکس

شرکت مایکروسافت در تلاش است تا فروشگاه موبایل ایکس باکس را در آینده نزدیک راه‌اندازی کند.

مایکروسافت در زمان خرید اکتیویژن بلیزارد اعلام کرده بود که قصد دارد فعالیت‌های خود در حوزه موبایل گیمینگ را گسترش دهد. در حالی که این کمپانی با همکاری استودیوهای زیرمجموعه خود روی ساخت بازی‌های موبایل فعالیت می‌کند، به نظر می‌رسد که همزمان با این اقدام، به طور جدی روی تاسیس و راه‌اندازی یک استور انحصاری برای موبایل نیز متمرکز شده است.

آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، به تازگی در گفت‌وگویی با رسانه بلومبرگ اعلام کرد که به طور جدی به دنبال راه‌اندازی یک فروشگاه برای پلتفرم موبایل است. علاوه بر این، ظاهرا ردموندی‌ها درباره گزینه‌های مختلف برای درآمدزایی آثار موبایل از طریق فروشگاه با شرکای خود مذاکره می‌کنند.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

این بخش مهمی از استراتژی ما است. این چیزی است که ما به طور جدی روی آن کار می‌کنیم. ما با شرکای دیگر در این زمینه صحبت می‌کنیم؛ شرکت‌هایی انتخاب‌های بیشتری برای سیستم کسب درآمد از طریق موبایل در اختیار داشته باشند. من فکر نمی‌کنم که این اتفاق در چند سال آینده رخ دهد، بلکه به نظر من زودتر از این‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت هنوز تاریخ دقیقی برای راه‌اندازی فروشگاه Xbox Mobile مشخص نکرده، اما بر این باور است که این استور زودتر از آنچه که فکر می‌کنید، در دسترس قرار خواهد گرفت؛ به خصوص که اعضای مایکروسافت به طور جدی روی توسعه آن مشغول به کار هستند.

این اولین باری نیست که ردموندی‌ها به صراحت از راه‌اندازی یک فروشگاه اختصاصی برای پلتفرم موبایل خبر می‌دهند. اگر خاطرتان باشد، این کمپانی در اواخر سال گذشته میلادی نیز به تاسیس استور ایکس باکس برای رقابت مستقیم با اپ استور و گوگل پلی اشاره کرده بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments