منتظر همکاری استیم و ایکس باکس گیم پس باشیم؟

گیم پس روز به روز پیشرفت می‌کند!

استیم و ایکس باکس گیم پس

مدیر ارشد شرکت بزرگ ولو (Valve Corporation) در تازه‌ترین گفت‌وگویی به تمایل خود درباره ادغام و همکاری شبکه‌ی استیم و سرویس ایکس باکس گیم پس اشاره کرد.

چند سال پیش بود که شرکت مایکروسافت بعد از اعتراف به شکست خود در برابر سونی، سرویس اشتراکی خود با نام ایکس‌باکس گیم پس را راه‌اندازی کرد. به لطف حمایت مستمر ردموندی‌ها، گیم پس هم‌اکنون به یکی از برگ برنده‌های ایکس‌باکس تبدیل شده که بیش از ۲۵ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این سرویس کاتالوگی گسترده و متنوع از بازی‌ها را در قالب یک اشتراک ماهانه با قیمتی نسبتا ارزان ارائه می‌دهد که در حال حاضر بسیاری از دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس و پی‌سی با عضویت در آن هزینه‌های خود را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند.

بر این اساس، محبوبیت گیم پس برهیچکس پوشیده نیست و حتی گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت سونی نیز برای رقابت با آن، در ماه‌های آتی یک سرویش اشتراکی به نام اسپارتاکوس راه‌اندازی می‌کند. در همین حین، آقای گیب نیول، مدیرعامل شرکت ولو، در گفت‌وگویی با رسانه‎‌ی معروف پی‌سی گیمر از علاقه‌ی خود برای همکاری استیم و ایکس‌باکس گیم پس سخن گفت. او در این مصاحبه اعلام کرد که در صورت ادغام گیم پس با استیم، مشترکین به راحتی می‌توانند بازی‌ها را به طور مستقیم از طریق شبکه‌ی استیم دریافت و اجرا کنند.

گیب نیول در این خصوص توضیح می‌دهد:

فکر نمی‌کنم معادل سرویس ایکس باکس گیم پس، چیزی باشد که باید خود ما انجام دهیم و یک سرویس اشتراکی برای خود راه‌اندازی کنیم. سرویس گیم پس برای بازیکنان یک گزینه محبوب و ایده‌آل به شمار می‌رود که ما خوشحال خواهیم شد کهو ما بسیار خوشحال خواهیم شد که با مایکروسافت در این جهت همکاری کنیم تا مخاطبان بتوانند اشتراک سرویس را روی فروشگاه استیم خریداری کنند.

از آنجا که به طور معمول نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی بازی‌ها با مشکلاتی روبه‌رو هستند، اضافه شدن دسترسی از طریق استیم می‌تواند کمک بزرگی به مایکروسافت کند. البته، بدیهی است که این امر تنها با زیرساخت‌های قوی ولو و پلتفرم استیم اتفاق خواهد افتاد. جدا از این، همکاری گیم پس با استیم می‌تواند این سرویس را راهی سایر سیستم‌عامل‌ها از جمله لینوکس کند تا دامنه خدمات بیشتری را پوشش بدهد و به دنبال آن، جامعه‌ی سرویس اشتراکی ردموندی‌ها نیز گسترش یابد.

دقت داشته باشید که این اظهارات به معنی انتشار بازی‌های استیم در ایکس باکس گیم پس نیست، بلکه شرکت ولو قصد دارد تا اشتراک این سرویس از طریق فروشگاه استیم به فروش برسد و کاربران استیم برای اجرای بازی‌های حاضر در آن، به سراغ فروشگاه ویندوز و ایکس‌باکس نروند.

استیم و ایکس باکس گیم پس

مدیرعامل شرکت ولو در ادامه‌ی صحبت‌های خود اعلام کرد:

ما در گذشته کمی در این باره صحبت کرده‌ایم. اگر مشتریان شما چنین چیزی را می‌خواهند، باید نحوه دستیابی به آن را پیدا کنید. در حال حاضر در چنین مرحله‌ای قرار داریم.

علی‌رغم این اظهارات، شرکت مایکروسافت تا به این لحظه واکنشی از خود نشان نداده و فیل اسپنسر، مدیرعامل ایکس‌باکس، به احتمال ترکیب گیم پس با استیم اشاره نکرده است. ناگفته نماند که تحقق این هدف نیازمند بررسی‌های دقیق و همه‌جانبه از سوی مایکروسافت است، چرا که این سرویس اشتراکی هم‌اکنون در اکوسیستم ایکس‌باکس قرار دارد و عرضه‌ی آن در استیم شاید از نظر مالی چندان برای ردموندی‌ها سودآورد نباشد. در هر حال، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در خصوص ادغام گیم پس و استیم سخن گفت و باید منتظر واکنش مایکروسافت در این‌باره بمانیم.

گفتنی است که ایکس باکس گیم پس یکی از سرویس‌های پولی و اشتراکی شبکه‌ی پرمخاطب ایکس باکس لایو برشمرده می‌شود که کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی صرفا با پرداخت مبلغ ده دلار می‌توانند ماهانه از تجربه‌ی رایگان بیش از چهارصد بازی ویدیویی مختلف لذت ببرند که بی‌شک عضویت در آن در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. همچنین، اشتراک آلتیمیت یک پیشنهاد عالی دیگر از سوی ردموندی‌ها است که شامل عضویت ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس لایو گلد می‌شود. به عبارتی، با این اشتراک می‌توانید علاوه بر بخش تک‌نفره و داستانی، به تجربه‌ی حالت چندنفره‌ی آنلاین بازی‌ها نیز بپردازید. عضویت یک ماهه‌ی این سرویس در حالت عادی به قیمت پانزده دلار قابل خریداری است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با پیشنهاد گیب نیول و ادغام سرویس ایکس‌باکس گیم پس با شبکه‌ی استیم چیست؟ به نظر شما، آیا شرکت مایکروسافت تن به این همکاری می‌دهد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا