مدیر اجرایی مایکروسافت: کنسول ما از پلی‌استیشن 5 بهتر است

جنگ‌ بین پلی‌استیشن و ایکس‌باکس ادامه دارد

مدیر اجرایی مایکروسافت: کنسول ما از پلی‌استیشن 5 بهتر است مهسا سپاهی ۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ کنسول‌های بازی
ایکس‌باکس پلی‌استیشن 5

با رونمایی و معرفی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5، رقابت بین این دو کنسول مثل همیشه پابرجاست اما این‌بار مایکروسافت به صورت علنی صحبت‌های جالبی را در مورد برتری ایکس‌باکس جدید نسبت به PS5 مطرح کرده است.

طبق گفته‌ی بیل استیلول، مایکروسافت تا کنون برنده‌ی این رقابت شمرده می‌شود. با وجود آن‌که مقایسه‌ی این دو کنسول از طرف اشخاص حاضر در مایکروسافت و سونی معمول نیست، استیلول این کار را انجام داده و اعلام کرده که شخصا معتقد به برتری ایکس‌باکس‌ سری ایکس نسبت به پلی‌استیشن 5 است. علاوه بر این، استیلول می‌گوید با این‌که روایت‌ها حاکی از آن است که در ایکس‌باکس سری ایکس تنها به قدرت پرداخته شده و مزیت دیگری ندارد، هیچ کس در مایکروسافت توجه زیادی به این گفته‌ها نمی‌کند. همچنین، مدیر اجرایی ایکس‌باکس با اشاره به مشخصات پلی‌استیشن 5، آن را “تاسف‌بار” خواند.

من فکر می‌کنم آن‌چه شما (در معرفی پلی‌استیشن 5) مشاهده کردید، یک گفتگوی تاسف‌بار در کنفرانس GDC درباره‌ی محصول بود که به یک رویداد بازاریابی تبدیل شد. من صحبت‌های سونی را دوست داشتم و فکر می‌کنم که به فناوری خوبی دست پیدا کرده‌اند. من شخصا فکر می‌کنم ما کنسول بهتری داریم و نگرانی خاصی درباره‌ی روایت‌های مطرح شده راجع به قدرت این سری ایکس‌باکس نداریم.

از طرفی دیگر، فیل اسپنسر رئیس بخش ایکس‌باکس، صحبت‌‌های جالبی درمورد پلی‌استیشن 5 کرده است:

 من واقعا احساس خوبی درباره‌ی چگونگی ساخته شدن ایکس‌باکس سری ایکس دارم. وقتی معرفی (مشخصات پلی‌استیشن 5) را دیدم، احساس بهتری نسبت به تصمیماتی که برای پلتفرم خود گرفته‌ایم، پیدا کردم. من اعتماد زیادی به تیم سخت‌افزاری خود دارم و کاری که جیسون رونالد و این تیم انجام داده‌اند بسیار فوق‌العاده است.

با توجه به نظرات مطرح شده از سمت مایکروسافت، احتمال آن وجود دارد که سونی هم نظرش را در مورد کنسول نسل بعدی رقیب خود ارائه دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا