1%
  • 0/10

مایکروسافت سرفیس تاشو و ویندوز 10X را امسال عرضه نمی‌کند

Surface Duo نیز احتمالا امسال به بازار عرضه نمی‌شود

مایکروسافت سرفیس تاشو و ویندوز 10X را امسال عرضه نمی‌کند ۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
سرفیس Duo ویندوز 10X

کمپانی مایکروسافت برنامه ریزی کرده بود تا دستگاه‌های تاشو خود از سری سرفیس را با تجهیز به نسخه جدید ویندوز 10 (10X) امسال عرضه کند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا اعلام کرده که برای عرضه‌ی این محصول فعلا برنامه‌ای ندارد.

بر اساس گزارش ZDNet، مدیر بخش محصول و ویندوز مایکروسافت به تیم خود اعلام کرده که این شرکت امسال تبلت تاشو سرفیس نئو (Surface Neo) را عرضه نخواهد کرد. این نشریه همچنین با استناد به منابع آگاه اعلام کرده است که علاوه بر این مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه‌ی دستگاه‌های ویندوز دارای صفحه نمایش تاشو با سیستم عامل ویندوز 10X ندارد.

مایکروسافت همچنین در حال کار روی سرفیس Duo، دستگاه مبتنی بر اندروید است، اما هنوز این کمپانی آمریکایی اعلام نکرده که قصد تاخیر در عرضه‌ی این دستگاه را دارد یا خیر. با این حال پیش‌بینی می‌شود که این محصول نیز امسال به بازار عرضه نشود.

شب گذشته مدیر محصول مایکروسافت تصویری از تبلت Surface Duo در اینستاگرام خود منتشر کرد؛ بر این اساس به نظر می‌رسد که تولید این محصول به مرحله‌ی نهایی رسیده و آماده است و احتمالا مایکروسافت به دنبال فرصتی مناسب است تا این محصول را به شکل عمومی عرضه کند، اما با وجود انتشار ویروس کرونا و همه‌گیری این ویروس در دنیا، احتمال دارد مایکروسافت امسال اقدام به عرضه‌ی محصول مذکور نکند و سال آینده را برای عرضه‌ی این تبلت در نظر بگیرد.

در مورد ویندوز 10X، ظاهرا مایکروسافت معرفی و عرضه دستگاه‌های تک صفحه‌ای را در اولویت قرار می‌دهد. از آنجا که ممکن است ویندوز 10X به طور کامل برای انتشار عمومی آماده نباشد، بعید به نظر می‌رسد دستگاه‌های دارای صفحه نمایش دوگانه با پشتیبانی ویندوز 10X تولید و به بازار عرضه شوند.

اگرچه بسیاری از کاربران در انتظار عرضه‌ی ویندوز 10X روی سرفیس نئو هستند اما مطمئناً اگر مایکروسافت محصولی را که به شکل کامل توسعه نیافته و آماده نباشد، عرضه کند، یک فاجعه رخ می‌دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments