1%
  • 0/10

مایکروسافت خرید اپلیکیشن تیک تاک را تایید کرد

نتیجه مذاکرات مایکروسافت و بایت دنس تا ۲۵ شهریور مشخص می‌شود

مایکروسافت خرید اپلیکیشن تیک تاک را تایید کرد ۰ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
مایکروسافت تیک تاک

مایکروسافت تایید کرده که به دنبال خرید برنامه تیک تاک در آمریکا است.

اپلیکیشن تیک تاک متعلق به شرکت چینی بایت دنس است؛ دونالد ترامپ معتقد است که این نرم‌افزار یک اپلیکیشن جاسوسی است و هفته‌ی پیش فعالیت آن را در آمریکا مشروط به واگذاری به یکی از شرکت‌های آمریکایی کرد. بر این اساس مایکروسافت برای خرید اپلیکیشن تیک تاک برنامه‌ریزی و در یک پست وبلاگی اعلام کرده که در حال بررسی امنیت برنامه تیک تاک است.

دونالد ترامپ پیشتر نگرانی خود را در مورد برنامه تیک تاک و به ویژه تملك آن توسط یك شركت چینی به نام ByteDance ابراز كرده بود و مهلتی ۴۰ روزه برای فروش این نرم‌افزار به یک کمپانی آمریکایی داده و اعلام کرده درغیراین‌صورت، آن را در خاک آمریکا ممنوع خواهد کرد.

در همین راسا ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در مورد خرید تیک تاک با رییس جمهور آمریکا مذاکراتی را انجام داده‌اند.

نادلا گزارش داده که برای حل نگرانی‌های ترامپ با این برنامه کارهایی را انجام خواهد داد.

بر اساس گزارش سخنگوی مایکروسافت، این کمپانی برای نگرانی‌های رییس جمهور احترام قاثل است و تعهد می‌کند که پیش از خرید، تیک تاک مورد بررسی کامل امنیتی قرار گیرد و نیز منافع اقتصادی ایالات متحده و نیز خزانه‌داری آمریکا در نظر گرفته شود.

در بیانیه مایکروسافت در رابطه با معامله با شرکت چینی بایت دنس آمده است: مایکروسافت به سرعت به دنبال مذاکره و گفتگو با شرکت مادر تیک تاک یعنی بایت‌دنس است و در هر صورت این مباحث را تا پایان ۲۵ شهریور (۱۵ سپتامبر) به نتیجه می‌رساند.

رویترز نیز گزارش داده که بایت‌دنس موافقت کرده که تیک تاک را به ایالات متحده بفروشد و به نظر می‌رسد مایکروسافت همان شرکتی باشد که آن را خریداری کند.

مایکروسافت اعلام کرده که در صورت به دست آوردن مالکیت تیک‌ تاک، می‌تواند امنیت این اپلیکیشن را در سطح جهانی، محافظت از حریم خصوصی و محافظت از بحث امنیت دیجیتال تضمین کند.

همچنین این غول نرم‌افزاری ایالات متحده اطمینان داده که تمام داده‌های خصوصی کاربران آمریکایی TikTok به ایالات متحده منتقل شده و در این کشور باقی می‌ماند و تضمین کرده که این داده‌ها پس از انتقال، از سرورهای خارج از کشور حذف ‌می‌شوند.

البته هنوز هیچ اطلاعاتی درباره‌ی مبلغ پیشنهادی مایکروسافت برای تصاحب تیک تاک منتشر نشده، اما با توجه به محبوبیت این پلتفرم و تعداد کاربرانی که در سراسر دنیا دارد، احتمالا مبلغ بزرگی خواهد بود. به این ترتیب احتمال می‌‌رود که مایکروسافت با دیگر سرمایه‌گذاران آمریکایی برای انجام این معامله رایزنی کند.

با همه‌ی این‌ها مایکروسافت می‌گوید فعلا خرید تیک تاک در مرحله مقدماتی است و نمی‌توان اطمینان حاصل کرد که معامله‌ای صورت گیرد و تا زمانی که نتیجه قطعی از مذاکرات حاصل نشود، اطلاعات بیشتری منتشر نخواهیم کرد.

گفتنی است کوین مایر، مدیر اجرایی سابق دیزنی به تازگی به استخدام تیک تاک درآمده تا فعالیت‌های این اپلیکیشن در ایالات متحده را مدیریت کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments