تحلیل‌گران معتقدند که ایکس‌باکس سری ایکس قیمت کمتری به نسبت پلی‌استیشن 5 خواهد داشت

قیمت ۴۰۰ دلاری ایکس‌باکس سری ایکس از نگاه تحلیل‌گران!

قیمت کمتر ایکس‌باکس سری ایکس به نسبت پلی‌استیشن 5

بعضی از تحلیل‌گران بر این باور هستند که ایکس‌باکس سری ایکس می‌تواند قیمت پایین‌تری نسبت به کنسول نسل نهمی سونی در زمان عرضه داشته باشد.

پیتر مور (Peter Moor)، یکی از مدیران سابق شرکت‌های الکترونیک آرتز و ایکس‌باکس و همچنین مایکل پچتر (Michael Pachter)، تحلیل‌گر مشهور صنعت بازی‌های ویدیویی، به‌تازگی در اظهار نظری اعلام کردند که مایکروسافت در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند با قیمت پایین‌تری به نسبت پلی‌استیشن 5، کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را روانه‌ی بازار کنند. این نظرات طی یک تماس ویدیویی بین تحلیل‌گران مذکور و جف کیلی (Geoff Keighley) با محوریت چالش‌ها و برنامه‌ی شرکت‌ها برای نسل بعدی کنسول‌ها مطرح شد.

پچتر بر این باور است که مایکروسافت در انتظار اولین حرکت و رونمایی از قیمت پلی‌استیشن 5 توسط سونی است، چرا که آنها در حال حاضر در شرایطی هستند که به راحتی می‌توانند کنسول خودشان را ۱۰۰ دلار ارزان‌تر به نسبت کنسول نسل نهمی سونی عرضه کنند. مور در ادامه ضمن اعلام توافق نظر با بچتر گفت که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت در حال پیش‌بینی ضررهایی هستند که احتمال دارد طی ۱۲ تا ۱۸ ماه اول فروش کنسول‌های خودشان متحمل شوند.

مایکل پچتر بر این باور است که کنسول پلی‌استیشن 5 با قیمت ۵۰۰ دلار عرضه خواهد شد و مایکروسافت آمادگی این را دارد تا ایکس‌باکس سری ایکس را با قیمت ۴۰۰ دلاری و ۱۰۰ دلار کمتر از کنسول نسل نهمی سونی در دسترس گیمرها قرار دهد. مور هم بر همین باور است و همچنین فکر می‌کند که مایکروسافت تمامی شرایط لازم برای اتخاذ یک چنین تصمیمی را دارد.

تا به اینجا، شرکت مایکروسافت به طور کلی از ظاهر ایکس‌باکس سری ایکس و کنترلر آن و همچنین مشخصات سخت‌افزاری این کنسول رونمایی کرده است؛ این در حالی است که از آن طرف سونی از مشخصات سخت‌افزاری و کننترلر کنسول خود پرده‌برداری کرده اما هنوز ظاهر نهایی پلی‌استیشن 5 را به نمایش در نیاورده است.

همچنین، هیچ‌یک از دو شرکت مایکروسافت و سونی هنوز قیمت نهایی و رسمی کنسول خودشان را اعلام نکرده‌اند، اما با توجه به این موضوع که زمان زیادی تا عرضه‌ی رسمی کنسول‌های نسل نهمی باقی نمانده، انتظار می‌رود که به‌زودی شاهد اعلام قیمت رسمی پلی‌‎استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس از سوی سونی و مایکروسافت باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا