#مهسا_امینی

چه کسی بتمن اصلی دنیای سینمایی دی‌سی خواهد بود؛ افلک یا کیتون؟

پاسخ به سوالی پیچیده

بتمن اصلی دنیای سینمایی دی‌سی

والتر هامادا رئیس دی‌سی فیلمز در مصاحبه‌ی خود با The New York Times فاش کرد چه کسی بتمن اصلی دنیای سینمایی دی‌سی خواهد بود.

استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز در ابتدا قصد داشتند در قالب یک دنیای سینمایی به روایت خط‌های داستانی مرتبط بپردازند؛ سیاستی که مارول در پیش گرفته و به موفقیت رسیده بود. در پی شکست‌های تجاری Batman v Superman: Dawn of Justice و Justice League برنامه‌ها تغییر کرد و سازندگان ترجیح دادند تمرکز خود را روی روایت داستان‌های مستقل بر اساس ابرقهرمانان مختلف قرار دهند. با گذشت مدت کوتاهی از این اتفاق، بن افلک (Ben Affleck) نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در The Batman را رها کرد تا اشخاص دیگری جایگزین شوند؛ اقدامی که یک سردرگمی بزرگ را زمینه‌چینی کرد.

پس از جدایی بن افلک، رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و مت ریوز (Matt Reeves) به عنوان جایگزین انتخاب شدند تا پروژه‌ی The Batman پیش برود. در ابتدا گمان می‌رفت جدیدترین اقتباس سینمایی شوالیه‌ی تاریکی بخشی از دنیای سینمایی دی‌سی باشد اما در ادامه مشخص شد اتفاقات فیلم هیچ ارتباطی با DCEU نداشته و در دنیایی کاملا مستقل رخ می‌دهند. در حالی که شفاف‌سازی‌های لازم پیرامون این موضوع صورت نگرفته بود، خبر بازگشت مایکل کیتون (Michael Keaton) برای ایفای نقش بتمن در فضای مجازی پیچید؛ ظاهرا او قرار است نقاب بتمن را در The Flash محصول سال ۲۰۲۲ میلادی به صورت بزند. البته ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. با گذشت مدت کوتاهی، شایعه‌ی بازگشت بن افلک تایید شد تا یک سوال مهم به وجود بیاوید: چه کسی بتمن اصلی دنیای سینمایی دی‌سی خواهد بود؟

والتر هامادا (Walter Hamada) رئیس دی‌سی فیلمز چندی پیش مصاحبه‌ای را با The New York Times انجام داد. او در بخشی از گفتگو فاش کرد استودیوی برادران وارنر در آینده دو فرنچایز خواهد داشت که شامل بتمن می‌شوند. هامادا همچنین گفت هر یک از فرنچایزها بتمن متفاوتی دارند. با در نظر گرفتن برنامه‌هایی که مت ریوز داشت، کاربران مطمئن بودند رابرت پتینسون یکی از بتمن‌ها خواهد بود اما پیرامون شخص دوم گمانه‌زنی‌های مختلفی به وجود آمد. از همین رو، یکی از فعالین رسانه‌ای از بروکس بارنز (Brooks Barnes) گزارشگر نیویورک تایمز خواست پیرامون صحبت‌های هامادا شفاف‌سازی انجام دهد. بارنز در پاسخ گفت کیتون، بتمن اصلی دنیای سینمایی دی‌سی خواهد بود.

وقتی صحبت از حضور مایکل کیتون در The Flash به میان آمد، اخبار غیررسمی‌ای پیرامون نقش او در آینده‌ی دنیای سینمایی منتشر شد. بسیاری از منابع ادعا کرده بودند بتمنی که کیتون به تصویر می‌کشد، نقشی شبیه به نیک فیوری خواهد داشت؛ شخصیتی که ابرقهرمانان را در ماجراجویی‌هایشان راهنمایی کرده و آن‌ها را برای خطرهای بعدی و بزرگتر آماده می‌کند. اینطور که به نظر می‌رسد، آن‌ها ادعاها حقیقت داشتند و حضور کیتون تنها به اولین اقتباس لایو اکشن اختصاصی فلش خلاصه نخواهد شد. در ضمن، برخی منابع گفته بودند بن افلک پس از The Flash بازنخواهد گشت؛ مطلبی که حالا می‌توان با اطمینان گفت حقیقت داشته است.

در کمیک بوک‌ها نسخه‌های متفاوتی از زمین وجود دارد که به واسطه‌ی شماره‌گذاری‌های مختلفی شناخته می‌شوند. اینطور که به نظر می‌رسد، وارنر و دی‌سی فیلمز قصد دارند چنین رویکردی را در قبال پرده‌ی نقره‌ای هم به کار بگیرند. به بیان دیگر، می‌توان گفت خط‌های داستانی دنیای سینمایی در زمین ۱ روایت می‌شود. در حالی که فیلم The Batman و سریال اسپین‌آفش در زمین ۲ رخ می‌دهند.

در انتها، لازم به ذکر است The Flash از تاریخ ۱۳ خرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۳ ژوئن سال ۲۰۲۲) به سینماها خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا