فروش بازی Metro Exodus در استیم به ۲۰۰ هزار نسخه رسید

با وجود یک سال تاخیر در انتشار بازی روی استیم، عملکرد بازی بسیار خوب بوده است

فروش بازی Metro Exodus

مطابق اعلام کمپانی استیم، فروش بازی Metro Exodus روی این پلتفرم به ۲۰۰ هزار نسخه رسیده است.

فروش بازی Metro Exodus با وجود تاخیر یک ساله در انتشار این اثر روی استیم، عملکرد بسیار خوبی داشته است. این بازی در زمان انتشار حواشی زیادی داشت. در ابتدا Metro Exodus روی استیم برای پیش‌خرید دردسترس بود اما ناشر بازی، شرکت Deep Silver بدون هرگونه اعلام قبلی اقدام به حذف بازی از استیم و اضافه کردن آن به فروشگاه اپیک استور کرد و به مدت یک سال بازی در انحصار این فروشگاه قرار گرفت. این موضوع هم با واکنش تند کاربران استیم همراه شد و آنها به نوعی با نقدهای منفی خود بر نسخه‌های قبلی مجموعه Metro عصبانیت خودشان را از در انحصار قرار گرفتن بازی روی اپیک استور نشان دادند.

پس از خاموش شدن آتش این حواشی، ناشر بازی رسما اعلام کرد که یک سال پس از عرضه بازی، Metro Exodus با یک تخفیف ویژه در دسترس کاربران استیم قرار خواهد گرفت. حال، مطابق اعلام مدیرعامل گروه Embracer، لارس وینگفورس عرضه بازی روی استیم عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته است. Embracer نام یکی از همکاران تجاری Deep Silver و THQ Nordic است. همچنین او اعلام کرد که یک خبر خوب برای یکی از کشورهای بزرگ آسیایی که احتمالا چین باشد، دارد. وینگفورس در گزارش خود گفت:

در حال حاضر ۲۰۰ هزار نسخه [از بازی Metro Exodus] به فروش رسیده است و من بسیار از عملکرد آن خوشحالم.

بازی Metro Exodus برای اولین بار در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ (۲۶ بهمن ۱۳۹۷) برای پلتفرم‌های پلی‌‎استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شد. همچنین، این بازی در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۸ آبان ۱۳۹۸) در دسترس کاربران پلتفرم گوگل استادیا هم قرار گرفت. Metro Exodus آخرین نسخه از مجموعه‌ی پرطرفدار Metro محسوب می‌شود که با بازخوردهای نسبتا مثبتی از سوی منتقدین و مخاطبان همراه شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا