ردمی K70 به لطف دایمنسیتی، میان‌رده‌ای در حد پرچم‌دار خواهد بود

ردمی K70 مدیاتک

به تازگی اطلاعاتی از پردازنده‌ی دایمنسیتی ۸۳۰۰ ردمی K70 منتشر شده که نشان می‌دهد قدرت گرافیکی این تراشه در حد اسنپدراگون ۸ نسل ۲ است.

ردمی K70 یکی از گوشی‌های مورد انتظار شیائومی است که گفته می‌شود اواخر امسال باید شاهد رونمایی از آن باشیم. ردمی K70 اگرچه یک میان‌رده‌ی پریمیوم خواهد بود اما گفته می‌شود پردازنده‌ی دایمنسیتی ۸۳۰۰ به کار رفته در آن به قدری از لحاظ گرافیکی قدرتمند است که حتی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ را هم به راحتی به چالش می‌کشد.

به تازگی نتیجه‌ی بنچمارک OpenCL گیک‌بنچ دایمنسیتی ۸۳۰۰ منتشر شده که نشان می‌دهد امتیاز کسب شده توسط این پردازنده ۹۱۱۲ است. این در حالی است که یکی از قدرتمندترین و بهترین تراشه‌های میان‌رده‌ی تاریخ یعنی اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲ توانسته در این تست امتیاز ۴۰۵۶ را کسب کند؛ بدین ترتیب تراشه‌ی میان‌رده‌ی مدیاتک با بیش از دو برابر اختلاف، عملکرد گرافیکی بهتری از همتای اسنپدراگونی خود خواهد داشت.

در واقع اگر بخواهیم رقیبی برای دایمنسیتی ۸۳۰۰ ردمی K70 پیدا کنیم باید از بخش میان‌رده فاصله گرفته و به حوزه‌ی پرچم‌داران قدری نظیر اسپندراگون ۸ نسل ۲ وارد شویم که توانست در این تست امتیاز ۹۴۴۰ را کسب کند. در تست گیک‌بنچ همچنین متوجه شده‌ایم که گرافیک به کار رفته در دایمنسیتی ۸۳۰۰ روی فرکانس ۱۴۰۰ مگاهرتز تنظیم شده که برای یک تراشه‌ی موبایل فوق‌العاده محسوب می‌شود.

مدیاتک شهرت خوبی در تولید پردازنده‌هایی با پایدرای بالا زیر فشار سنگین دارد و اگر دایمنسیتی ۸۳۰۰ بتواند زیر فشار سنگین عملکرد حیرت‌انگیز خود را حفظ کند، با توجه به عدم پایداری بالای اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در گوشی‌های مختلف، قطعا حتی قادر خواهد بود عملکرد بهتری از آن زیر فشار سنگین داشته باشد و این دقیقا چیزی است که شیائومی برای ثبت یک رکورد عالی در فروش گوشی با سری ردمی K70 به آن نیاز دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا