تاریخ اکران فیلم جدید استودیو مارول برنامه فاز ششم MCU را تحت تاثیر قرار می‌دهد

ریبوت چهار شگفت انگیز آغاز کننده فاز ششم نیست؟

تاریخ اکران فیلم جدید استودیو مارول برنامه فاز ششم MCU را تحت تاثیر قرار می‌دهد پارسا خلیلی ۰ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ مارول
فیلم جدید استودیو مارول

در حالی که همه ما ریبوت چهار شگفت انگیز را آغازگر فاز ششم دنیای سینمایی مارول می‌دانستیم، به‌نظر می‌رسد عوض شدن تاریخ اکران فیلم جدید استودیو مارول این موضوع را به‌کلی تغییر داده باشد.

ماه گذشته کوین فایگی (Kevin Feige) با حاضر شدن در همایش کمیک کان سن دیگو، ضمن معرفی تمامی عناوین فاز پنجم، رسما تایید کرد که فاز ششم و پایانی حماسه مولتی ورس با ریبوت چهار شگفت انگیز به کارگردانی مت شکمن (Matt Shakman) آغاز خواهد شد. اما به تازگی دیزنی تاریخ اکران فیلم جدید استودیو مارول که نه در کمیک کان و نه در رویداد D23 Expo بهش اشاره شده را از ۱۶ فوریه سال ۲۰۲۴ (۲۷ بهمن سال ۱۴۰۲) به ۶ سپتامبر سال ۲۰۲۴ (۱۶ شهریور سال ۱۴۰۳) منتقل کرده و با قرار دادن آن بین دو فیلم Thunderbolts و Fantastic Four، مسیر از پیش تعیین شده دنیای سینمایی مارول را تاحدودی تغییر داده است.

برخی شواهد حاکی از آنند که این فیلم مرموز و بدون عنوان در واقع Deadpool 3 است، بنابراین شاید برای خیلی‌‌ها عجیب باشد که چرا فاز ششم باید با اولین پروژه R-Rated کمدی فرانچایز آغاز شود. خب نکته‌ مهم اینجاست که طبق صحبت‌های فایگی در کمیک کان، فیلم Thunderbolts قرار بود با اکران در تاریخ ۲۶ جولای سال ۲۰۲۴ (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) رسما پایان دهنده فاز پنجم باشد. در اصل بعد از فاز اول، این اولین باری است که استودیو مارول یک فاز را با فیلمی به سبک انتقام جویان به پایان می‌رساند. به‌همین خاطر ممکن است این پروژه بدون عنوان، فاز پنجم را قبل از انتقال MCU به فاز ششم با فیلم Fantastic Four مت شکمن به پایان برساند.

حالا چرا این فیلم برخلاف تصویر بسیاری از طرفداران نمی‌تواند Deadpool 3 باشد؟ اگر به رونمایی‌های استودیو مارول در کمیک کان دقت کنید، متوجه می‌شوید که هیچ صحبتی از بازگشت رایان رینولدز (Ryan Reynolds) به نقش ددپول به‌میان نیامد. در حالی که حق امتیاز شخصیت ددپول اکنون متعلق به استودیو مارول است و هیچ چیزی نمی‌تواند مانع رونمایی پروژه‌ای بشود که ساختش از قبل تایید شده است. پس چرا آنها در کمیک کان و D23 Expo سکوت کردند؟ دقیقا منتظر چه چیزی هستند؟ تنها جواب به همه این سوال‌ها مرد عنکبوتی ۴ و سه گانه دوم تام هالند (Tom Holland) است. از آنجایی که سونی عمیقا درگیر بازاریابی فیلم‌های مرد عنکبوتی است، پس می‌توان به‌راحتی غیبت این فیلم مرموز در جدول فاز پنجم را توضیح داد.

با توجه به موفقیت بی‌سابقه سه گانه اول مرد عنکبوتی تام هالند، فیلم Spider-Man 4 بزرگ‌ترین برگ برنده سونی محسوب می‌شود، بنابراین نحوه و زمان معرفی آن کاملا به سونی بستگی دارد. همچنین از آنجایی که هیچ اطلاعات رسمی درباره قرارداد جدید تام با مارول وجود ندارد، پس فعلا دلیلی هم برای معرفی فیلم وجود ندارد. به احتمال زیاد پنل استودیو مارول در کمیک کان سال آینده به همه این ابهامات پایان خواهد داد.

در حال حاضر فاز ششم دنیای سینمایی مارول با اکران فیلم Fantastic Four در تاریخ ۸ نوامبر سال ۲۰۲۴ (۱۸ آبان سال ۱۴۰۳) آغاز خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ نقش این فیلم در آینده دنیای سینمایی مارول چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا