تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول

تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول بالاخره به صورت رسمی تایید شد

ریشه‌های قلمرو کوانتومی

استیون بروسارد (Stephen Broussard) تهیه‌کننده فیلم سینمایی مرد مورچه‌ای 3 بالاخره تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول که توسط طرفداران شکل گرفته بود را تایید کرد.

سه‌گانه مرد مورچه‌ای (Ant-Man) طی هشت سال گذشته جایگاه خود را بین قهرمانان مارول پیدا کرده و به خوبی در خط زمانی MCU جای گرفته است. در حالی که فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania قرار است ما را با قلمروی کوانتومی آشنا کند و کاوش در آن را به صورت عمیق بررسی کنیم، هنوز چندین سوال درباره فاز سوم دنیای سینمایی مارول از سوی طرفداران درباره انتقام‌جویان (Avengers) بی‌پاسخ مانده است. در اواخر ماه ژانویه پل راد (Paul Rudd) نوید چندین نکته مخفی و ایستراگ را در فیلم جدید مرد مورچه‌ای داد. از سویی دیگر هم پیتون رید (Peyton Reed) کارگردان این اثر حضور چندین چهره تعجب‌برانگیز در قلمرو کوانتوم را تایید کرد.

تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول تایید شد

طی مصاحبه‌ای با رسانه Inverse، استیون بروسارد تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول که از سوی طرفداران در مورد ایستراگ موجود در فیلم Ant-Man and The Wasp مطرح شده بود را تایید کرد. بروسارد توضیح داد که قلمرو کوانتومی هر چیزی را که تا به حال در دنیای MCU دیده‌ایم تغییر خواهد داد و قوانین را بازنویسی خواهد کرد. نکته جالب، وجود این ایده از زمان ساخت دومین فیلم مرد مورچه‌ای است.

ما هر بار خودمون رو به چالش می‌کشیم، از خودمون می‌پرسیم مثلا نسخه کوانتومی این چیز چی میتونه باشه؟ چطوری می‌تونیم قوانین رو متفاوت‌تر نشون بدیم؟ این صحبتا از زمان پایان فیلمبرداری Ant-Man 2 وجود داشتن.

وی جهت تایید تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول به لحظه‌ای که هنک پیم (Hank Pym) موفق شد جنت ون داین (Janet Van Dyne) را نجات دهد اشاره کرد و وجود یک شهر کوچک در پس‌زمینه این نما را یادآور شد. آن‌ها مخصوصا ایستراگی را در آن صحنه قرار دادند تا گوشه‌ای از زندگی و تمدن قلمرو کوانتومی را به مخاصبان نشان داده باشند.

اگر قصد دارین این ایستراگ رو ببینین، این از همون صحنه‌هاییه که باید فیلم رو متوقف کنین و دقیق‌تر نگاه کنین. فکر می‌کنم مردم قبلا این ایستراگ رو پیدا کرده باشن، دقیقا همون صحنه‌ای که هنک موفق می‌شه جنت رو نجات بده. اونا در نهایت می‌تونن از بند قلمرو کوانتومی رها بشن. اگر به پس زمینه دقت کرده باشین، حتما این شهر که ظاهری شیشه‌ای داره رو پیدا کردین. هرچند خیلی پیدا کردنش سخته، ولی باید بگم معماری عجیبی داره.

هدف از شنیدن این مصاحبه تایید تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول و حضور قلمرو کوانتومی در فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp بود.

بنابراین وقتی طرفدارا این صحنه رو دیدن از خودشون پرسیدن که آیا من فقط یه حباب از یک سلول رو دیدم یا یه چیز میکروسکوپی بود؟ آیا این معماری چیز خاصی بود؟ آیا من واقعا شهر رو دیدم؟

استیون بروسارد توضیح می‌دهد که طراحی شهر با الهام از یک قطعه خیلی خاص در کمیک بوک انجام شده و در نهایت ممکن است فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania به کجا ختم شود:

این اولین طرح ما برای قلمرو کوانتوم توی دومین قسمت سری فیلم‌های مرد مورچه‌ای بود. ما نمی‌دونستیم آیا روزی اینقدر خوش شانس خواهیم بود که برگردیم یا نه. پس تنها یک نشونه برای طرفداران به جا گذاشتیم.

سرانجام شهر کوانتومی در Ant-Man 3 نمایش داده خواهد شد

یکی از دلایل محبوبیت استودیوی مارول (Marvel Studios) استفاده از همین ایستراگ‌ها در آثار خود است که مانند تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول تا سال‌ها به نتیجه نمی‌رسند. با توجه به این نکته که قلمرو کوانتومی بخش بزرگی از فاز پنجم MCU بوده و تاثیر به‌سزایی بر دیگر آثار آینده خواهد داشت، این نکته از فاز سوم و تایید آن بسیار خوشایند به حساب می‌آید. تمامی تریلرهای فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania تاکنون این شهر را برجسته نشان داده و موضوع اصلی فیلم را همین قلمرو می‌دانند؛ چرا که امپراتوری کانگ فاتح (Kang the Conqueror) در همین مرکز قرار داشته و می‌دانیم نبرد سهمگینی بین او و مرد مورچه‌ای شکل خواهد گرفت.

با تایید تئوری فاز سوم دنیای سینمایی مارول حال طرفداران بیشتر سرگرم شده و مشتاق دیدار مرد مورچه‌ای روی پرده‌های سینما هستند. آن‌ها به خوبی می‌دانند تاثیر فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp: Quantumania روی آثار بزرگ‌تری همچون Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars مشهود خواهد بود.با توجه به تایید این تئوری، حال تنها باید منتظر ماند تا ببینیم چه آثاری روی حماسه چندجهانی (Multiverse Saga) تاثیر خواهند گذاشت.

فیلم سینمایی ابرقهرمانی Ant-Man and the Wasp: Quantumania در تاریخ 17 فوریه سال جاری مصادف با 28 بهمن 1401 اکران خواهد شد.

4.4 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا