برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

مپ جدید زامبی Black Ops Cold War چه داستان تازه‌ای را روایت می‌کند؟

نقشه‌ای جدید با حالتی قدیمی!

مپ جدید زامبی Black Ops Cold War چه داستان تازه‌ای را روایت می‌کند؟ ۰ ۱۴ تیر ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
مپ جدید زامبی Black Ops Cold War

نام مپ جدید زامبی Black Ops Cold War در واقع Mauer Der Toten نام دارد که در ابتدای فصل چهارم این عنوان محبوب خبر انتشار آن پخش شده بود. اما حال حدودا یک ماه از شروع فصل گذشته و هنوز هیچ نقشه جدیدی از حالت زامبی را در این بازی نمی‌بینیم، پس چه زمان باید انتظار کشتن انسان‌های آلوده را با اسلحه‌های ارتقا داده خود داشته باشیم؟

حالت زامبی به بخشی جدای ناپذیر از سری بازی‌های Call of Duty که تبدیل شده است که عملا توسط تمامی استودیوهای جدید آن ساخته شده و تنها Infinity Ward در قرار دادن این موجودات چشم زرد در عناوین خود جلوگیری کرده بود. اما استودیو تری آرک (Treyarch) از همان زمان که عنوان World At War را عرضه کرده بود، نسبت به قرار دادن یک داستان جداگانه در بازی‌های سری Black Ops با حضور زامبی‌ها ابراز علاقه کرده و این روند را حدودا دو دهه ادامه داده است. تا اینکه امروز شاهد عنوان Black Ops Cold War و در نتیجه قاطی شدن داستان اصلی بازی و بخش زامبی هستیم!

در واقع در همان موقع که بخش زامبی عنوان Black Ops Cold War معرفی شده بود، دیده شد که یکی از کاراکترهای قدیمی اولین عنوان Black Ops، یعنی ویور (Weaver) وارد داستان این حالت شد و به صورت مستقیم با آن ارتباط برقرار کرد! این اتفاق بعدها باعث شد تا جدای از حضور دیگر شخصیت‌های اصلی و داستانی در بازی، به اضافه شدن زامبی‌های داخل یک کشتی در Warzone منجر شود تا کلا همه چیز در هم ریخته شود. اما جدای از داستان کلی، مپ جدید زامبی Black Ops Cold War عملا آن چیزی نبود که طرفداران انتظارش را داشتند؛ بخصوص اینکه شما می‌توانستید در آن با یک هلی‌کوپتر در انتهای هر راندی که دوست دارید فرار کنید و ماموریت را نیمه تمام بگذارید!

بعد از آن نیز نوبت به Outbreak رسید که البته با قرار دادن یک حالت Open World در بخش زامبی باعث شد تا بسیاری از طرفداران چیزی را تجربه کنند که پیش از این هرگز در بخش زامبی ندیده بودیم. به نحوی که خود این حالت شامل چندین مپ مختلف می‌شد و هر نقشه دارای تعدادی Easter Egg از داستانی کلی می‌شد. با این وجود هنگام معرفی و شروع فصل چهارم، نام یک نقشه جدید به نام Mauer Der Toten برده شد که ظاهرا قرار است تا همه چیز را به همان روال سابق بازگردانده و همان زامبی‌های نازی در شهر برلین را به صورت کاملا کلاسیک در مقابل لوله شات گان بازیکنان قرار دهد.

مپ جدید زامبی Black Ops Cold War و بازگشت زامبی‌های نازی

پیش از هرچیز اگر به اسم این نقشه دقت کنید، خیلی سریع به یاد مپ قدیمی و مورد علاقه Kino Der Toten خواهید افتاد که در اولین عنوان از سری Black Ops Cold War قرار داده شده بود. در این نقشه، چهار شخصیت اصلی بخش زامبی یعنی دمپسی (Dempsy)، نیکولای (Nikolai)، تاکئو (Takeo) و در نهایت دکتر ریکتوفن (Richtofen) معرفی شدند و ما نزدیک به ده سال انواع و اقسام نقشه‌های مختلف را با آن‌ها تجربه کردیم تا اینکه در Black Ops 4 به موضوع دنیای Dark Aether رسیدیم و پرونده آن با کشته شدن این چهار شخصیت و رفتن سامانتا مکسس (Samantha Mexis) و دوستش ادی (Eddie) به جهانی دیگر بسته شد. اما آیا برای همیشه باید با Dark Aether و زامبی‌های آلمانی آن خداحافظی کنیم؟ حداقل در نقشه Mauer Der Toten چنین اتفاقی نخواهد افتاد!

در مپ جدید زامبی Black Ops Cold War بالاخره نتیجه سه فصل انتظار به ثمر خواهد نشست و آن هم چیزی نیست به جز بازگشت زامبی‌های قدیمی به شهری که در آن قرار بود تا نتیجه جنگ جهانی دوم عوض شود؛ برلین! اما جدای از اینکه این زامبی‌ها قرار است تا به جهان بازی اضافه شوند، یک نکته قابل توجه درباره شخصیتی است که تا به امروز ناشناخته باقی مانده و تنها به عنوان یک صدای فوق‌العاده ترسناک آن را در فایل‌های رادیویی بازی دیده بودیم. این کاراکتر در واقع همان تهدید بزرگی است که پس از ۴۰ سال بالاخره از Dark Aether آزاد شده و می‌خواهد تا در برلین همه را نابود کند! در واقع طبق فایل‌های صوتی داخل بازی، او ارتش بزرگی را جمع کرده که با آن به جهان حاضر حمله کرده و کار خود را هم از برلین، سرزمین مادری‌اش شروع خواهد کرد. حال با این حساب می‌توان حتی حدس زد که این شخصیت خود هیتلر (Hitler) باشد!

درباره داستان این نقشه فعلا جزئیات دیگری در دسترس نیست، به جز اینکه احتمالا اینبار به جای نیروهای ویژه آمریکا، در نقش نیروهای تیم امگا (Omega) روسیه به رهبری گاروف (Garov) و لو کرچنکو (Lev Krochenkov) خواهیم بود؛ چراکه در آخرین صحنه داستانی دیده شده در بخش Outbreak، او باز هم مانند همیشه ظاهر شد تا سربازان آمریکایی را با خود ببرد و از آن‌ها برای اهداف خود یا شاید هم به دست آوردن اطلاعات بیشتر استفاده کند.

همچنین از نظر گیم پلی، مپ جدید زامبی Black Ops Cold War دیگر به مانند Outbreak نیست و شما نمی‌تواند در حالت Open World هرجا که می‌خواهید بروید و نقشه را پشت سر هم عوض کنید! بلکه دوباره به مانند روال سابق بازی‌های سری Black Ops، شاهد حمله انواع زامبی در راندهای متفاوت خواهیم بود که قصد دارند تا مغز شما را هم به صورت فیزیکی و هم با صدای عجیب خود میل کنند. علاوه بر آن نیز اخیرا یک پست رسمی از سوی سازندگان اعلام کرده بود که یک پرک جدید در قالب نوشابه Mule Kick در نقشه Mauer Der Toten اضافه خواهد شد. حال می‌دانیم که در عناوین قدیمی این نوشابه قدرتی را به شما می‌داد تا بتوانید سه اسلحه را به صورت همزمان داشته باشید، اما کاربرد آن در Black Ops Cold War هنوز مشخص نشده است. همچنین در نظر داشته باشید که هر پرک در این بازی ۵ Tier مختلف و به اصطلاح سطح دارد که با ارتقا و پیشرفت در آن، می‌توانید ویژگی‌های بیشتری را دریافت کنید. برای مثال شاید رسیدن به آخرین سطح پرک Mule Kick بتوانید دو سلاح واندر مانند Ray Gun را بردارید یا اینکه پس از یکبار مردن و دوباره بازگشتن در راند بعدی، اسلحه اول و دوم خود را به همراه داشته باشید.

علاوه بر آن نیز گفته شده بود که قرار است تا یک پرک دیگر هم همراه با این قابلیت معرفی شود که طبق شایعات اخیر، ممکن است که Vulture Aid باشد. این پرک که اولین بار در نقشه Buried در بازی Call of Duty: Black Ops 2 معرفی شده بود، به شما اجازه می‌دهد تا پس از کشتن زامبی‌ها شانس بیشتری برای دریافت لوت و جوایز مختلف داشته باشید.

اما نظر شما درباره نقشه جدید و بازگشت به همان زمانی که در راندهای مختلف زامبی‌ها را خلاص می‌کردید چیست؟ آیا کسی که قرار است تا از جهانی دیگر به دنیای این عنوان حمله کند شحصیتی آشناست؟

نقشه Mauer Der Toten در تاریخی نامشخص در ماه جاری به عنوان بسته الحاقی سوم و میان‌فصلی سیزن چهارم به بازی Black Ops Cold War اضافه خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments