#مهسا_امینی

درجه‎‌بندی سنی بازی Mass Effect Legendary Edition بار دیگر مشخص شد

این بار در کره جنوبی!

درجه‎‌بندی سنی بازی Mass Effect Legendary Edition

سازمان رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی در کره جنوبی چندی پیش درجه‎‌بندی سنی بازی Mass Effect Legendary Edition را مشخص کرد.

چند وقت پیش بود که شرکت بزرگ الکترونیک آرتز در جریان جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی خود از ساخت و انتشار ریمستر یکی از مجموعه‌های پرطرفدار خود خبر داد. در پی اعلام این خبر، طولی نکشید که گمانه‌زنی‌ها و شایعه‌های زیادی پیرامون سری مس افکت در سراسر فضای مجازی به چشم خورد که گویا ریمستر سه‌گانه‌ی این فرنچایز تحت عنوان Mass Effect Legendary Edition توسط استودیوی بایوور (Bioware) در حال ساخت بوده و به‌زودی در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت. این در حالی است که تا به امروز شرکت الکترونیک آرتز هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکرده و بازی مذکور هنوز به طور رسمی معرفی نشده است.

با این وجود، در طول یک ماه گذشته اطلاعات مختلفی در رابطه با ریمستر مس افکت به گوش رسیده که در تازه‌ترین آن، شواهد امر گویای این موضوع است که درجه‎‌بندی سنی Mass Effect Legendary Edition اخیرا توسط سازمان رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی در کره جنوبی مشخص شده است. گزارشی که به شایعه‌ی ساخت این عنوان قوت بخشیده و مهر تاییدی بر انتشار آن می‌زند. تصویر منتشر شده از درجه‌ی سنی بازی نشان می‌دهد که این عنوان در ماه سپتامبر امسال به منظور دریافت مجوز و تعیین رده‌بندی سنی به سازمان مذکور ارسال شده و از طرفی، پروسه‌ی ساخت آن تقریبا به پایان رسیده است.

گفتنی است که Mass Effect Legendary Edition در واقع نسخه‌ی ریمستر سه‌گانه‌ی سری مس افکت محسوب می‌شود که شامل سه بازی Mass Effect 2، Mass Effect 1 و Mass Effect 3 خواهد بود. علاوه بر این‌ها، گفته شده که تمامی محتوای اضافه و بسته‌های الحاقی مجموعه به همراه این نسخه‌ی ریمستر در اختیار بازیکنان و طرفداران قرار خواهد گرفت.

در دیگر خبرهای مرتبط با ریمستر مس افکت، جف گراب (Jeff Grubb)، یکی از مجری‌های پادکست گیمزبیت، چند هفته پیش ادعا کرد که روند ساخت بازی Mass Effect: Legendary Edition با مشکلاتی روبه‌رو شده و این عنوان به احتمال قوی در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه می‌شود. به نظر می‌رسد که بازی علاوه بر انتشار روی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4، روی کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری اس، سری ایکس و پلی‌استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. این در حالی است که پیش‌تر گزارش‌هایی مبنی بر عرضه‌ی بازی در ماه اکتبر سال جاری میلادی منتشر شده بود. البته، در نظر داشته باشید که هنوز جزئیات رسمی در این خصوص ارائه نشده و پلتفرم‌های مقصد بازی و همچنین تاریخ عرضه‌ی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بدین ترتیب، از آنجا که اطلاعات فوق توسط منابع رسمی منتشر نشده‌اند، نمی‌توان با قاطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.

در پایان، لازم به ذکر است که Mass Effect: Andromeda به عنوان جدیدترین نسخه‌ی مجموعه مس افکت به شمار می‌رود که حال حاضر روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. این عنوان در زمان انتشار، به خاطر مشکلات فنی بسیار و انیمیشن‌های بسیار ضعیف و ساده مورد انتقاد اغلب هواداران مجموعه قرار گرفت و عرضه‌ی ناموفق آن، شکست تلخی را در کارنامه‌ی استودیوی بایوور به ثبت رساند. از این رو، انتظار می‌رود که استودیوی نامدار بایوور با ساخت ریمستر سه‌گانه مس افکت، بار دیگر به دوران اوج خود بازگشته و در آینده عناوین مهیج و سرگرم‌کننده‌ای از این مجموعه را برای بازیکنان به ارمغان بیاورد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا