مسعود کیمیایی فیلم خائن‌کشی را می‌سازد

مجوز دریافت شد

مسعود کیمیایی فیلم خائن‌کشی را می‌سازد مهسا سپاهی ۰ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ سینمای ایران
مسعود کیمیایی

طبق گزارشی که از سوی روابط عمومی سازمان سینمایی منتشر شده، فیلم جدید مسعود کیمیایی که خائن‌کشی نام دارد، توانست مجوز ساخت دریافت کند.

مسعود کیمیایی، کارگردان مطرح سینما، به زودی ساخت فیلم جدید خود را شروع می‌کند. این فیلم، خائن‌کشی نام داشته و علی اوجی تهیه‌کننده‌ی آن به حساب می‌آید. این فیلم در آخرین جلسه‌ی شورای پروانه‌ ساخت سینمایی توانست پروانه‌ی ساخت دریافت کند و به زودی تولید آن کلید می‌خورد. لانگ‌شات‌های شرقی به نویسندگی زاهد ملکی و بهروز فروغی راد، کارگردانی زاهد ملکی و تهیه‌کنندگی مهدی عظیمی میرآبادی، فیلم دیگری بود که از آخرین جلسه شورای پروانه ساخت سینمایی مجوز دریافت کرد. همچنین، فیلم خرابکاران به نویسندگی فهمیه کرمی، تهیه‌کنندگی غلامرضا گمرکی و کارگردانی سید داوود اطیابی به همراه انیمیشن تهمتن به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید مصطفی حسینی توانستند مجوز ساخت خود را دریافت کنند.

مسعود کیمیایی متولد سال ۱۳۲۰ در تهران، فیلم‌ساز، رمان‌نویس و شاعر ایرانی شمرده می‌شود که تا کنون فیلم‌های ارزشمندی ساخته است. کیمیایی از چهره‌های برجسته سینمای ایران و از چهره‌های اصلی موج نوی سینمای ایران به حساب می‌آید و ساخت فیلم مهم قیصر را در کارنامه‌ی خود دارد. کیمیایی در سال ۱۹۹۱ برای فیلم دندان مار نامزد جایزه‌ی خرس طلایی جشنواره‌ی فیلم برلین شد و جایزه‌ی ویژه هیئت داوران جشنواره‌ی فیلم برلین هم به او رسید. از سوی دیگر، در سال ۱۳۸۹ از جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم جرم سیمرغ بلورین بهترین فیلم را دریافت کرد. از فیلم‌های مهم کیمیایی می‌توان به قیصر، بلوچ، داش آکل، خاک، گوزن‌ها، خط قرمز، دندان مار، سرب و جرم اشاره کرد.

از آن‌جایی که همچنان محدودیت‌های مختلفی پیرامون شیوع ویروس کرونا در کشور پابرجا است، مشخص نیست تولید فیلم جدید کیمیایی چه زمانی کلید می‌خورد. از طرفی دیگر، هنوز بازیگران فیلم سینمایی خائن‌کشی انتخاب نشده‌اند و این عنوان به زودی وارد مرحله‌ی پیش‌تولید می‌شود. لازم به ذکر است که هنوز تاریخ انتشار خائن‌کشی اعلام نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا