تصویر جدیدی از ونوم در بازی اسپایدرمن 2 منتشر شد

ما ونوم هستیم!!

تصویر جدیدی از ونوم در بازی اسپایدرمن 2 منتشر شد پارسا خلیلی ۳۲ ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ بازی | گیم
ونوم در بازی اسپایدرمن 2

استودیو اینسامنیاک گیمز در آستانه عرضه مورد انتظارترین اثر انحصاری پلی استیشن، از پوستر جذابی رونمایی کرده که نگاهی جدید به ونوم در بازی اسپایدرمن 2 دارد.

از نمایش گیم‌پلی دوازده دقیقه‌ای در رویداد پلی استیشن گرفته تا رونمایی از تاریخ عرضه و محتوای پیش خرید در مراسم سامر گیم فست، سونی سخت مشغول کار روی کمپین بازاریابی بازی مورد انتظار Spider-Man 2 است که ضمن روایت داستانی جدی و تاریک، دنیای مارولی اینسامنیاک گیمز را گسترش و راه را برای معرفی شخصیت‌های جدید مثل ولورین باز خواهد کرد.

حالا به‌دنبال انتشار پوسترهایی زیبا از شخصیت‌های اصلی بازی نظیر پیتر پارکر، مایلز مورالز، لباس سیمبیوتی، کریون شکارچی و لیزارد، پوستری جدید با محوریت آنتاگونیست اصلی، یعنی ونوم منتشر کرده است. طبق صحبت‌های برایان اینتیهار (Bryan Intihar)، کارگردان خلاق و جان پاکت (Jon Paquette)، کارگردان ارشد داستان نویسی در همایش کمیک‌ کان سن دیگو، ونوم نقشی کلیدی در داستان جدی و تاریک بازی ایفا می‌کند و برخلاف اقتباس‌های پیشین، ارتباط مهمتر و پیچیده‌تری با پیتر پارکر دارد.

وقتی تصمیم گرفتیم ونوم را به‌تصویر بکشیم، می‌دانستیم که باید کمی تغییر لحن ایجاد کنیم. با معرفی سیمبیوت به فرانچایز، قهرمانان ما مجبور به مبارزه با تاریکی در تمام ابعاد و اشکال هستند. ما می‌خواستیم سناریوهای بسیار متفاوتی را امتحان کنیم تا درست مثل بازی اول تجربه فراموش نشدنی را برای طرفداران رقم بزنیم. در واقع داستان بازی در مورد قدرت است، درباره نادیده گرفتن است، در مورد این است که پیتر چقدر در خلق سیمبیوت ونوم نقش دارد. این همان ایده‌ جدید و منحصربه‌فردی بود که از ابتدای توسعه بازی ما را جذب کرد. در زمینه طرحی ونوم نیز یکی از بزرگترین چالش‌هایی که داشتیم این بود که ونوم چقدر صحبت می‌کند؟ ما اوایل تولید به عوامل زیادی فکر می‌کردیم، مثلا آیا ونوم لبخند می‌زند؟ آیا می‌خندد؟ چگونه می‌توانیم ونومی وحشتناک و ترسناک را به‌تصویر بکشیم؟ ما ونوم را طوری طراحی کردیم که در عین ترسناک بودن، قابل درک باشد. در واقع برای ما خیلی مهم بود که کاربر بتواند با او ارتباط برقرار کند.

حالا سوال بزرگ این است که چه ارتباطی بین پیتر و ونوم وجود دارد؟ خب اگر به گیم‌پلی دو ماه پیش دقت کنید، متوجه می‌شوید که طرز حرف زدن و رفتار کردن پیتر به‌کلی تغییر کرده است. از نحوه مبارزه‌اش با شکارچیان کریون گرفته تا قطع کردن صحبت مایلز، به‌وضوح می‌توان دید که چقدر پیتر تحت تاثیر نیروی منفی سیمبیوت قرار گرفته است. حتی کمک کردنش به دکتر کانرز هم مشکل دارد، چراکه معتقده او تنها کسی است که می‌تواند هری را نجات بدهد. شاید بگویید پیتر فقط سعی دارد به دوستش کمک کند، اما اینکه تنها دلیل محافظت از کانرز، نجات جان هری باشد، نشان می‌دهد که پیتر اصلا به مربی خود اهمیت نمی‌دهد و فقط دنبال منافع شخصی خودش است.

از طرف دیگر، در دقایق پایانی گیم‌پلی وقتی مایلز می‌گوید “مطمئنی می‌خواهی تنها بری سراغش؟ اون دندان‌های بزرگی دارد”، پیتر با لحنی ترسناک می‌گوید “منم همینطور”. این نکته تاحدودی ثابت می‌کند که اینجا ونوم کنترل پیتر را بدست گرفته و داره از جانب او صحبت می‌کند. اگر کمی به آن صحنه دقت کنید، متوجه می‌شوید که چشمان پیتر کمی تغییر می‌کند و شبیه ونوم می‌شود. امیدواریم در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری با طرفداران به اشتراک گذاشته شود.

دنباله به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Spider-Man 2 در تاریخ ۲۰ اکتبر سال جاری (۲۸ مهر سال ۱۴۰۲) به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

3.8 18 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

32 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا