روند تولید Shang-Chi طی هفته‌های آتی از سر گرفته می‌شود

بازیگران و دست‌اندرکاران به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند بود

روند تولید Shang-Chi

با توجه به گزارشی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده، استودیوی مارول مشغول برنامه‌ریزی است تا روند تولید Shang-Chi را طی هفته‌های آینده از سر بگیرد.

مارول در جریان کامیک کان ۲۰۱۹ از پروژه‌های فاز چهار دنیای سینمایی خود رونمایی کرد که Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings یکی از آن‌ها بود. این اثر سیمو لیو (Simu Liu) را در نقش اصلی خود داشته و اولین فیلم دنیای سینمایی مارول است که با محوریت یک ابرقهرمان آسیایی ساخته می‌شود. فیلم شانگ-چی اوایل سال جاری میلادی وارد فاز تولید شد اما مدت زیادی نگذشته بود که کار به صورت موقت تعطیل شد؛ زیرا دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) کارگردان فیلم مشکوک به کووید-۱۹ بود. در همین حین که دست‌اندرکاران منتظر مشخص شدن نتیجه‌ی آزمایش کرتون بودند، دستور تعطیلی پروژه تا اطلاع ثانوی رسید.

طبق گزارش اخیر وب سایت Deadline، استودیوی مارول در حال انجام اقدامات لازم است تا روند تولید Shang-Chi در اواخر ماه جاری میلادی از سر گرفته شود. اگر شرایط مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش رفته و آغاز دوباره‌ی فیلمبرداری پس از حدودا ۴ ماه توقف قطعی شود، بازیگران و همچنین دست‌اندرکاران به محض ورود به استرالیا به مدت ۱۴ روز تحت قرنطینه قرار می‌گیرند. هدف از انجام این کار، کسب اطمینان از عدم ابتلای افراد به ویروس کرونا است. این قانون برای تمامی اشخاصی که به این کشور سفر می‌کنند اجرا می‌شود. در ضمن، روند فیلمبرداری Avatar 2 ماه گذشته‌ی میلادی در نیوزیلند از سر گرفته شد. بدین ترتیب، Shang-Chi دومین اثر والت دیزنی خواهد بود که روند ضبط صحنه‌هایش پس از بهبود شرایط ادامه می‌یابد.

مارول در قبال Shang-Chi بسیار محتاطانه عمل کرده و نه تنها خلاصه‌ی داستان آن را به اشتراک نگذاشته، بلکه لیست کامل بازیگران و نقش‌های آن‌ها را هم منتشر نکرده است. با این حال، این استودیوی آمریکایی نتوانسته جلوی افشای اطلاعات از طریق گزارش‌های غیر رسمی را بگیرد. در حال حاضر می‌دانیم تونی لیانگ (Tony Leung)، روزالیند چائو (Rosalind Chao) و آکوافینا (Awkwafina) در کنار سیمو لیو به ایفای نقش می‌پردازند. لیانگ نقش ماندارین را پذیرفته و آکوافینا هم به عنوان معشوقه‌ی شخصیت اصلی جلوی دوربین خواهد رفت. در ضمن، طبق خلاصه‌ی داستانی که لو رفته، اقتباس سینمایی شانگ-چی شباهت بسیاری به سری بازی‌های مورتال کامبت داشته و بخش‌های زیادی از آن به حضور شخصیت‌های داستان در یک رقابت بزرگ و مبارزه با یکدیگر اختصاص داده شده است.

Shang-Chi سومین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بوده و قرار است از تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ مه سال ۲۰۲۱) روی پرده‌ی نقره‌ای برود. اگر روند فیلمبرداری مطابق برنامه‌ریزی‌ها ادامه یافته و مشکل خاصی هم به وجود نیاید، به احتمال بسیار اقتباس سینمایی شانگ-چی بدون هیچ گونه تاخیری به سینماهای آمریکا خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا