کوین فایگی فیلمی از دنیای جنگ ستارگان را خواهد ساخت!

کوین فایگی به آرزوی خود رسید

کوین فایگی

طبق گزارشی که ساعاتی قبل وبسایت هالیوود ریپورتر منتشر کرده، کوین فایگی قرار است تهیه کنندگی یکی از فیلم‌های سینمایی جنگ ستارگان را بر عهده داشته باشد.

دیزنی در سال ۲۰۱۲ استودیو لوکاس فیلم را خریداری کرد و کپی رایت تمامی محصولات آن‌ را بدست آورد. مدتی بعد، مدیران شرکت تصمیم گرفتند تا دنیای جنگ ستارگان را به سینما بازگردانده و بار دیگر در مرکز توجه‌ها قرار دهند. برنامه‌ آن‌ها این بود که هر سال یک فیلم سینمایی اکران شود. این رویه از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و تاکنون نیز ادامه داشته است. جدیدترین فیلم این فرنچایز Star Wars: The Rise of Skywalker نام داشته و از دسامبر روی پرده‌ نقره‌ای سینما خواهد رفت.

برخلاف دیگر دنیاهای سینمایی که برنامه اکران‌ فیلم‌هایشان طی چند سال آینده مشخص است، در حال حاضر اطلاعات زیادی از آینده فرنچایز جنگ ستارگان نداریم. فعلاً تنها می‌دانیم که رایان جانسون (Rian Johnson) مشغول ساخت یک سه گانه است. دیوید بنیاف (David Benioff) و دی. بی. وایس (D.B. Weiss) هم که به عنوان شورانرهای سریال بازی تاج و تخت شناخته می‌شوند، در حال ساخت یک فیلم سینمایی هستند. همزمان با این دو پروژه، چند سریال نیز برای دیزنی پلاس ساخته می‌شوند.

در چنین شرایطی، وبسایت هالیوود ریپورتر با انتشار گزارشی از ساخت یک فیلم سینمایی براساس فرنچایز جنگ ستارگان به تهیه کنندگی کوین فایگی (Kevin Feige) خبر داد. طبق گزارش کتلین کندی (Kathleen Kennedy)، مدیر Lucasfilm، در ساخت این اثر سینمایی با فایگی همکاری می‌کند. در حال حاضر، نمی‌دانیم این فیلم سینمایی درباره چه کاراکتر یا کاراکترهایی بوده یا چه زمانی اکران می‌شود. تنها می‌دانیم که ساخت این فیلم نتیجه یک ملاقات بین فایگی، کندی، آلن هورن (Alan Horn) و آلن برگمن (Alan Bergman) بوده است.

مدت کوتاهی پس از انتشار گزارش، آلن هورن آن را تایید کرد. رئیس استودیوهای Walt Disney در این باره گفت:

نسبت به پروژه‌هایی که کتلین و لوکاس فیلم در حال کار هستند هیجان زده‌ایم. این موضوع نه تنها شامل فیلم‌های جنگ ستارگان می‌شود، بلکه ایندیانا جونز و دیگر محصولات شرکت از جمله Children of Blood and Bone با همکاری اما واتس و فاکس را هم دربرمی‌گیرد. با به پایان رسیدن خط داستانی Skywalker، کتلین به دنبال عصر جدیدی از داستان سرایی در دنیای جنگ ستارگان بوده است. با در نظر گرفتن اینکه کوین طرفدار پروپاقرص این فرنجایز بوده، کاملاً منطقی است که این دو تهیه کننده شگفت انگیز با همدیگر روی یک فیلم سینمایی کار کنند.

پس از انتخاب به عنوان مدیر استودیوهای Marvel، کوین فایگی توانست خود را به یکی از موفق‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین تهیه کنندگان هالیوود تبدیل کند. طی ۱۱ سال گذشته او مشغول برنامه ریزی برای ساخت یک دنیای سینمایی عظیم بوده که یکی از نتایج آن فیلم Avengers: Endgame بوده است. این اثر ابرقهرمانی با پشت سر گذاشتن Avatar، در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما است. حال و با تایید خبر، فایگی این فرصت را به دست آورده تا داستان خودش را در دنیای جنگ ستارگان روایت کند.

موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، این است که همکاری کوین فایگی با لوکاس فیلم به این معنا نیست که در آینده مارول را کنار گذاشته و به این سمت می‌آید. طبق گزارش هالیوود ریپورتر، بیشتر مسئولیت ساخت فیلم همچنان بر عهده کتلین کندی قرار داد. او همچنین حضورش در Lucasfilm را تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرده است. بنابراین، هیچ جای نگرانی برای طرفداران دنیای سینمایی مارول وجود ندارد.

با در نظر گرفتن علاقه کوین فایگی به فرنچایز جنگ ستارگان، بعید است که تنها به ساخت یک فیلم بسنده کند و احتمالاً در ساخت آثار بیشتری با لوکاس فیلم همکاری خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا