#مهسا_امینی
فیلم مرموز مارول

فیلم مرموز مارول برای ماه اکتبر ۲۰۲۲ چیست؟

از Blade و Ant-Man تا The New Mutants

فیلم مرموز مارول برای ماه اکتبر ۲۰۲۲ چیست؟ عرفان خورسند ۰ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ مقالات سینمایی

پس از مدتی گمانه‌زنی و غافلگیری‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، تکلیف تغییرات برنامه‌های دیزنی و مارول برای فیلم‌های فاز چهارم MCU مشخص شده‌ است. اما یک بخش از این برنامه هنوز محل سوال است و مشخص نیست باید در آن زمان منتظر چه فیلمی باشیم. با سرگرمی همراه باشید تا به این فیلم مرموز مارول بپردازیم.

خسارت‌های شدید ناشی از پاندمی کروناویروس در چند ماه گذشته روی تقریبا هر چیزی اثر گذاشته است؛ از کنسل شدن یک‌به‌یک رویدادهای مختلف گرفته تا عقب افتادن مسابقات ورزشی و حتی تاریخ عرضه‌ی بازی‌ها. اکران فیلم‌های سینمایی هم از این مشکلات مصون نبوده و بسیاری از آنها یا به تعویق افتاده‌اند یا به کل روش انجامشان به استریم ویدیویی تغییر کرده است. دنیای سینمایی مارول که به لطف مدیریت دقیق و بی‌نقص افرادی چون کوین فایگی همواره یکی از منظم‌ترین برنامه‌های اکران دنیای سینما را داشته هم مجبور به اتخاذ تصمیمات دقیقه‌ی نودی شده است.

بدین ترتیب تنها فیلمی که از این مجموعه در سال جاری میلادی منتشر می‌شود، Black Widow است (۱۶ آبان) که پیش از این قرار بود ۱۲ اردیبهشت به روی پرده رود. فیلم‌های The Eternals، Shang-Chi and the Legend of Ten Rings و Doctor Strange in the Multiverse of Madness به سال ۲۰۲۱ منتقل شده‌اند و دنباله‌های Thor، Black Panther و Captain Marvel در سال ۲۰۲۲ اکران خواهند شد. بنابراین تکلیف MCU تا دو سال و نیم آینده مشخص است، به جز یک مورد: ۷ اکتبر ۲۰۲۲ (مصادف با ۱۵ مهر ۱۴۰۱) میزبان فیلمی نامشخص از این مجموعه خواهد بود که هنوز هیچ اطلاعاتی از آن نداریم. پروژه‌های در دست ساخت زیادی کاندیدای قرارگیری در این تاریخ هستند و حتی امکان اسپین‌آف بودن آن هم وجود دارد. بهترین حدس‌هایمان را ادامه بررسی می‌کنیم.

Blade

منطقی‌ترین کاندیدا برای اکران در این تاریخ، فیلم Blade است که از حالا می‌دانیم با هنرنمایی ماهرشالا علی همراه خواهد بود. مارول تاکنون هرگز فیلمی را در ماه اکتبر اکران نکرده و معمولا مهره‌های خود را برای اوایل ماه نوامبر نگه داشته است. اکتبر به لطف جشن هالووین به ماه ترس شهره است و کاراکتری چون بلید تناسب بسیار خوبی با این ایام دارد. شاید فیلم او اولین اثر هالووینی MCU باشد. دلیل منطقی دیگری هم برای انتخاب بلید به‌عنوان فیلم مرموز مارول وجود دارد. در برنامه‌های پیش‌روی قطعی MCU برای دو سال آینده، سه فیلم غیردنباله وجود دارد (Black Widow، The Eternals و Shang-Chi) که ساخت آنها تقریبا به اتمام رسیده است. پس از این، طرفداران باید منتظر سه دنباله باشند (کاپیتان مارول ۲، تور ۲ و پلنگ سیاه ۲). احتمال دارد مارول پس از اکران سه فیلم اول که از موفقیت آنها تقریبا مطمئن است، یک کاراکتر کاملا جدید را برای طرفداران رونمایی کند و سپس سراغ دنباله‌ها برود. از میان پروژه‌های کاملا جدید هم تنها بلید تکلیف بازیگر نقش اصلی‌اش مشخص شده است.

Ant-Man 3

در میان پروژه‌های در دست ساخت مارول که هنوز تاریخ عرضه‌ی مشخصی ندارند، Ant-Man 3 احتمالا آسان‌ترین گزینه برای تکمیل و اکران است. تا کنون دو فیلم از این کاراکتر منتشر شده و کارگردان آن، پیتون رید، برای ساخت قسمت سوم بازمی‌گردد. تمام کاراکترهای اصلی آن با بازی ستارگانی چون پاول راد، اوانجلین لیلی، مایکل داگلاس و میشل فایفر همگی زنده هستند و کافی است یک یا دو شخصیت جدید به مجموعه اضافه شوند. علاوه بر این فیلم‌های مرد مورچه‌ای در قیاس با سایر آثار MCU تولید کم‌خرج‌تر و کوچک‌تری دارند و این موارد قسمت سوم را به گزینه‌ای ایده‌آل برای اکران در اکتبر ۲۰۲۲ تبدیل می‌کند.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

اگر حواشی اخراج جیمز گان از کارگردانی فیلم‌های «نگهبانان کهشکان» و سپس بازگشت او در کار نبود، احتمالا باید برای سال آینده‌ی میلادی منتظر قسمت سوم می‌نشستیم. گان تا پیش از اخراج خود فیلم‌نامه‌ی قسمت آخر این سه‌گانه را تکمیل کرده بود اما فرصت‌طلبی برادران وارنر و دی‌سی در استخدام او برای کارگردانی ریبوت Suicide Squad یعنی طرفداران باید کمی بیشتر منتظر اتمام کار نیمه‌تمام جیمز گان باشند. «جوخه‌ی انتحار» فعلا در مرحله‌ی پس‌تولید است و تا اکران آن در تابستان سال آینده، خبری از بازگشت گان نیست. فاصله‌ی زیاد تاریخ اکران این فیلم تا اکتبر ۲۰۲۱ این فرصت را به مارول و گان می‌دهد که فیلم‌برداری Guardians of the Galaxy Vol.3 را در زمان مناسب تمام کنند. البته با توجه به اتفاقاتی که پس از جدایی گان در دنیای سینمایی مارول رخ داده، بایستی تغییراتی در فیلم‌نامه صورت گیرد. با توجه به اظهارات اخیر جیمز گان، از حالا می‌دانیم که یکی از نگهبانان کهشکان در این فیلم خواهد مرد.

Fantastic Four

به نظر بعید است که طی تنها دو سال و نیم، یک تیم کامل تولید به همراه بازیگران برای فیلم‌برداری یک Fantastic Four جدید جمع‌آوری شود، اما کوین فایگی و استودیوی توانمندش نشان داده‌اند که قدرت انجام چنین کاری را دارند. اگر طی چند ماه آینده تیم نویسندگی، کارگردان و بازیگران مشخص شوند، بعید نیست که تا پاییز ۲۰۲۲ کار این پروژه به اتمام برسد. زمان اضافه شدن کاراکترهای دیگر کمیک‌های مارول به لطف خریداری فاکس توسط دیزنی فرا رسیده و چهار شگفت‌انگیز دوست‌داشتنی می‌توانند اولین‌ها باشند. فقط یک مسئله‌ی دیگر هم وجود دارد و آن هم بحث بزرگی و اهمیت یک فیلم Fantastic Four است. شاید مارول تاریخ بهتری چون بهار یا تابستان را برای اکران آن در نظر بگیرد.

Deadpool 3

رایان رینولدز در کار خود برای ایفای نقش ددپول خبره است و طرفداران هم عاشق او و فیلم‌هایش هستند، پس بحث اکران یک فیلم دیگر از این کاراکتر اصلا محل سوال نیست، بلکه سوال بیشتر بر سر ادغام Deadpool با MCU است. هنوز نمی‌دانیم که این اتفاق می‌افتد یا خیر، اما حتی اگر روزی ددپول به عضوی از اونجرز بدل نشود، باز هم مسئولیت فیلم‌های او روی دوش استودیو‌های مارول است. از اینکه این فیلم با نام مارول اکران می‌شود یا فاکس قرن بیستم مطمئن نیستیم، اما اکتبر ۲۰۲۲ می‌تواند زمان خوبی باشد.

Ghost Rider

حدس‌های پایانی‌مان احتمال وقوع بسیار کمی دارند، اما این جلوی رویاپردازی‌هایمان را نمی‌گیرد. مسلما منطقی نیست که انتظار داشته باشیم در این زمان کم مارول یک فیلم کامل را از صفر بسازد، آن هم در حالی که فیلم‌هایی چون بلید در صف انتظار هستند. اما گوست رایدر همچون بلید یکی از بهترین گزینه‌ها برای اکران در فصل وحشت است. پیش‌تر قرار بود سریال مستقلی از این کاراکتر با بازی گابریل لونا برای شبکه‌ی Hulu ساخته شود، اما پس از توقف پخش سریال‌های مارول، این پروژه هم کنسل شد. شاید مارول با کنسل کردن سریال می‌خواسته این کاراکتر را برای زمان ویژه‌ای حفظ کند. چه زمانی بهتر از اکتبر برای تماشای روح انتقام افسانه‌ای در قالب فیلم مرموز مارول؟

دنباله‌ی The New Mutants

این گزینه به احتمال ۹۹.۹۹۹ درصد هرگز رخ نخواهد داد، اما بدمان نمی‌آید اندکی هم به آن امید داشته باشیم! The New Mutants یکی از بدشانس‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ است؛ تاریخ اکران فیلم از دو سال پیش تاکنون بارها تغییر کرده و درست وقتی که به نظر می‌رسید بالاخره زمانش فرا رسیده، شیوع ویروس کرونا بار دیگر عرضه‌ی آن را این بار تا تاریخی نامعلوم عقب انداخت. گمانه‌زنی‌ها حاکی از این هستند که دیزنی بیخیال اکران این فیلم در سالن‌های سینما می‌شود و آن را در یکی از سرویس‌های استریم Hulu یا Disney+ پخش خواهد کرد، خصوصا پس از افتضاحی که Dark Phoenix به بار آورد. با این حال هنوز چیزی رسمی نشده و این شاید امید مسئولان دیزنی و مارول به جهش‌یافتگان جدید را نشان می‌دهد. حضور کاراکترهای جذاب با نقش‌آفرینی ستارگان جوانی چون میسی ویلیامز جای خوش‌بینی زیادی را باقی می‌گذارد و این فیلم شاید دریچه ورود مردان ایکس به دنیای سینمایی مارول باشد. اگر The New Mutants اکران شود و به موفقیت برسد، شاید دنباله‌ی آن را در اکتبر ۲۰۲۲ در قالب یکی از فیلم‌های MCU روی پرده‌ی نقره‌ای ببینیم.

به نظر شما فیلم مرموز مارول برای اکران در ماه اکتبر ۲۰۲۲ کدام است؟


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا