#مهسا_امینی

آیا شاهد بازگشت لوک کیج و جسیکا جونز به دنیای سینمایی مارول خواهیم بود؟

مدیر استودیوی مارول پاسخ می‌دهد

بازگشت لوک کیج و جسیکا جونز

کوین فایگی مدیر استودیوی مارول در جریان مصاحبه‌ی اخیر خود با Deadline به سوالی پیرامون بازگشت لوک کیج و جسیکا جونز به MCU پاسخ داد.

مارول در حال حاضر مشغول ساخت سریال‌های تلویزیونی است که ارتباط مستقیمی با فیلم‌های Marvel Cinematic Universe داشته و به نوعی، مکمل داستانی‌شان به شمار می‌روند. استودیوی آمریکایی سال‌ها قبل با همکاری شبکه‌ها و سرویس‌های مختلف از جمله نتفلیکس دست به اقدام مشابهی زده و سریال‌های متفاوتی را تولید کرده بود. اگرچه داستانشان در دنیای MCU جریان داشت اما ارتباط مستقیمی بین آن‌ها و فیلم‌ها دیده نمی‌شد. این سریال‌ها علی‌رغم بازخوردهای مثبت یکی پس از دیگری لغو شدند تا مارول بتواند تمرکز خود را روی نسل جدید سریال‌ها قرار دهد.

کوین فایگی (Kevin Feige) چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Deadline انجام داد. مطابق انتظار، یکی از سوال‌های گفتگو به آیرون فیست، لوک کیج، دردویل، پانیشر و جسیکا جونز اختصاص داشت. امتیاز استفاده از آیرون فیست، لوک کیج و دردویل به مارول بازگشته و اتفاقی مشابه به‌زودی در قبال پانیشر و جسیکا جونز رخ خواهد داد. بازگشت امتیاز به معنای این است که مدیران مارول می‌توانند یک فیلم اختصاصی بر اساس شخصیت مورد نظر ساخته یا از او در اثری با محوریت یک ابرقهرمان دیگر مورد استفاده قرار دهند. فایگی در پاسخ به سوالی درباره‌ی بازگشت لوک کیج و جسیکا جونز به MCU گفت:

خب، قطعا در جریان اخباری که یک سال و نیم پیش در کامیک کان و چند هفته‌ی پیش در Investor Day اعلام کردیم هستید. آن‌ها محصولاتی هستند که در حال حاضر رویشان تمرکز داریم.

البته آنقدر در مارول کار کرده‌ام که احتمال رخ دادن اتفاقی را به طور کامل رد نکنم.

وقتی تام هالند (Tom Holland) به عنوان مرد عنکبوتی جدید انتخاب شد، تقریبا هیچ کس انتظار نداشت توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) بار دیگر به عنوان پیتر پارکر جلوی دوربین ظاهر شوند اما طبق شایعه‌ها و گزارش‌های غیر رسمی، چنین اتفاقی را در Spider-Man 3 شاهد خواهیم بود. ظاهرا نه تنها نسخه‌های قدیمی مرد عنکبوتی بازمی‌گردند، بلکه نسخه‌های قدیمی ابرشرورها هم بار دیگر روی پرده‌ی نقره‌ای خواهند آمد. جمله‌ی پایانی کوین فایگی را می‌توان مرتبط با این همین اتفاق دانست؛ چیزی که انتظار نمی‌رفت اما در آستانه‌ی رخ دادن قرار دارد.

لوک کیج قبلا یک جنایتکار بود اما پس از اینکه به واسطه‌ی آزمایشی به قدرتی بالا و پوستی غیرقابل‌نفوذ دست یافت، تصمیم می‌گیرد مسیر زندگی‌اش را تغییر داده و به یک قهرمان تبدیل شود. جسیکا جونز سرگذشت متفاوتی دارد. او در گذشته یک ابرقهرمان بود اما رخ دادن یک اتفاق تلخ باعث می‌شود زندگی قدیمی‌اش را کنار گذاشته و حالا روزها را به عنوان یک بازرس خصوصی بگذراند. در ضمن، در کمیک بوک‌ها یک رابطه‌ی عاشقانه میان لوک و جسیکا وجود دارد؛ چیزی که در سریال‌ها هم به تصویر کشیده شد.

WandaVision، اولین اثر از نسل جدید سریال‌های مارول بوده و به زودی از طریق دیزنی پلاس منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا