#مهسا_امینی

سی‌دی پراجکت رد رسما به مشکلات فنی Cyberpunk 2077 واکنش نشان داد

انتشار اولین جزئیات از به‌روزرسانی‌های پیش رو

مشکلات فنی Cyberpunk 2077

استودیوی لهستانی سی‌دی پراجکت رد با انتشار یک بیانیه‌ی بلندبالا، به مشکلات فنی Cyberpunk 2077 روی کنسول‌های نسل هشتم واکنش نشان داد.

Cyberpunk 2077 در عین حال که یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال به شمار می‌رود، یکی از پرحاشیه‌ترین‌ها هم است. اگرچه تاخیرهای متعدد باعث نگرانی‌های زیادی شده بود اما ماجرا پس از آخرین تاخیر به اوج خود رسید. سازندگان اواسط مهر سال جاری رسما اعلام کردند روند توسعه به پایان رسیده و دیگر خبری از تعویق در انتشار نخواهد بود. با این حال، عرضه را ۲۱ روز عقب انداختند تا به گفته‌ی خودشان، از زمان کافی برای آماده‌سازی آپدیت روز نخست برخوردار باشند. در پی این اتفاق، نگرانی‌هایی در میان کاربران فضای مجازی به وجود آمد مبنی بر اینکه این بازی اکشن و نقش‌آفرینی آماده نبوده و احتمالا مشکلات فنی زیادی دارد.

Cyberpunk 2077 پس از هشت سال انتظار سرانجام برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد و همان‌طور که گروهی از کاربران حدس زده بودند، این بازی اکشن و نقش‌آفرینی روی برخی پلتفرم‌ها از مشکلات فنی زیادی رنج می‌برد. جدا از باگ‌های عجیب و غریب که ظاهرا به پلتفرم خاصی اختصاص نداشته و تقریبا روی همه‌ی آن‌ها قابل‌مشاهده است، نسخه‌های نسل هشتمی به هیچ وجه بهینه نشده و عملکرد خوبی ندارند. جلوه‌های بصری در این نسخه به شدت ضعیف و غیرقابل‌قبول بوده و نرخ فریم هم در صحنه‌های مختلف تا زیر ۲۰ هم افت می‌کند. چنین کیفیتی برای دارندگان پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس قابل‌قبول نیست. از همین رو، تعداد قابل‌توجهی از آن‌ها سعی دارند پول خود را پس بگیرند.

سی‌دی پراجکت رد که از مشکلات فنی Cyberpunk 2077 روی کنسول‌های نسل هشتم اطلاع دارد، دقایقی قبل یک بیانیه‌ی بلند بالا در توییتر منتشر کرده است. سازندگان در ابتدا به خاطر عدم نمایش بازی روی پلتفرم‌های نسل هشتمی عذرخواهی کرده و سپس وعده داده‌اند به مرور زمان و با انتشار به‌روزرسانی‌های مختلف، عملکرد فنی به میزان قابل‌توجهی بهبود خواهد یافت. در ادامه می‌توانید متن بیانیه را مطالعه کنید:

اول از همه، می‌خواهیم بابت عدم نمایش نسخه‌های نسل هشتمی Cyberpunk 2077 قبل از عرضه‌ی رسمی عذرخواهی کنیم. این اقدام ما، امکان یک خرید آگاهانه را از شما سلب کرد. باید توجه بیشتری به نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان اختصاص می‌دادیم.

دوم، تمامی باگ‌ها و کرش‌ها را رفع کرده و عملکرد فنی Cyberpunk 2077 را بهبود خواهیم داد. اولین گروه به‌روزرسانی‌ها اخیرا منتشر شد و گروه دوم هم طی هفت روز آینده از راه می‌رسد. البته منتظر به‌روزرسانی‌های بیشتری بمانید؛ زیرا هر زمان‌ها که بهبودهای جدید آماده شوند، آن‌ها را منتشر می‌کنیم. بعد از تعطیلات، فعالیت خود را از سر گرفته و دو به‌روزرسانی بزرگ منتشر می‌کنیم. اولین‌اش تحت عنوان پچ یک در ماه ژانویه عرضه خواهد شد. پس از آن و در ماه فوریه، پچ ۲ از راه می‌رسد. این دو پچ با هم بزرگ‌ترین مشکلاتی که کاربران روی کنسول‌های نسل هشتم با آن‌ها مواجه می‌شوند را رفع می‌کنند. درباره‌ی محتویات هر پچ قبل از انتشار اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. این پچ‌ها باعث نمی‌شوند جلوه‌های بصری و عملکرد فنی روی کنسول‌های قدیمی شبیه به رایانه‌های قدرتمند یا کنسول‌های جدید شود اما باعث می‌شوند نسخه‌های نسل قبلی تجربه‌ای نزدیک به آن‌ها را ارائه دهند.

سی‌دی پراجکت رد در بخش پایانی بیانیه‌ی خود گفت:

در انتها، همیشه دوست داریم افرادی که بازی‌های ما را تهیه می‌کنند از تجربه‌شان راضی باشند. اگر شانس دوباره‌ای به ما دهید قدردان خواهیم بود. اگر هم از عملکرد بازی روی کنسولتان رضایت نداشته و نمی‌خواهید منتظر انتشار به‌روزرسانی‌ها باشید، می‌توانید بازی را بازگردانده و پول خود را پس بگیرید. در صورت خرید نسخه‌ی دیجیتالی، از سیستم‌های PSN و Xbox استفاده کنید. در صورت خرید نسخه‌ی فیزیکی، بازی را به مغازه‌ای بازگردانید که از آنجا خریداری کردید. اگر فروشنده نپذیرفت، با ایمیل helpmerefund@cdprojectred.com ارتباط برقرار کنید.

اگرچه The Witcher 3: Wild Hunt در زمان انتشار مشکلات فنی متعددی داشت اما شرایط Cyberpunk 2077 روی کنسول‌های نسل قبل بسیار وخیم است. همین موضوع هم باعث شده عده‌ای از کاربران تمایلی برای انتشار نداشته باشند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا