ساخت یک بازی مارولی جدید در سبک MMORPG

این بازی توسط سازندگان DC Universe Online در حال توسعه است

بازی مارولی جدید در سبک MMORPG

اگر تجربه‌ی عناوینی چون Guardians of The Galaxy ،Marvel’s Avengers ،Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و دیگر بازی‌های بی‌شمار مارولی برایتان کافی نبود، احتمالا خوشحال خواهید شد که بدانید یک بازی مارولی جدید در سبک MMORPG توسط سازندگان DC Universe Online در حال توسعه است.

استودیوی Dimensional Ink Games، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت Daybreak Game Company که تا سال ۲۰۱۵ بخشی از کمپانی سونی بود و Sony Online Entertainment نام داشت، در سال ۲۰۱۱ یک بازی رایگان را در سبک MMO با نام DC Universe Online برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن 3 منتشر کرد. این بازی یک تجربه‌ی چندنفره‌ی جذاب را بر اساس کتاب کمیک دی‌سی ارائه می‌دهد و با این که هم‌اکنون حدود ۱۰ سال از عرضه آن می‌گذرد، هنوز هم مکررا به‌روزرسانی‌ها و محتویات جدیدی برای آن منتشر می‌شوند. این بازی همچنین در سال‌های اخیر برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ نیز در دسترس قرار گرفته است. بازی DC Universe Online فعلا اوضاع خوبی دارد و بازیکن‌های زیادی آن را انجام می‌دهند، با اینحال این بدان معنا نیست که طرفداران خواهان یک بازی کاملا جدید به عنوان یک دنباله یا ریبوت برای آن نباشند. حالا به نظر می‌رسد یک عنوان مشابه به DC Universe Online در دست ساخت قرار گرفته که احتمالا طرفداران آن اگر مشکلی با کتاب‌های کمیک مارول نداشته باشند، می‌توانند از تجربه‌ی آن لذت ببرند.

شرکت Daybreak Game Company در اواخر سال میلادی گذشته توسط کمپانی سوئدی Enad Global 7  خریداری شد. حالا به تازگی Enad Global 7 یک جلسه را برای سرمایه‌گذاران این هلدینگ برگزار کرده که در آن محصولات هیجان‌انگیز خود را که در سال ۲۰۲۲ و بعد از آن منتشر خواهند شد، نمایش داده است. در طول این جلسه تریلر بازی‌هایی از جمله Lord of The Rings Online و DC Universe Online پخش شد، اما در بخشی از آن یک عنوان معرفی نشده‌ی مرموز در سبک MMORPG به نمایش گذاشته شد. حالا چند منبع خبری نسبتا قابل اعتماد اطلاعاتی را از این پروژه به اشتراک گذاشته‌اند.

این طور که گفته شده، این پروژه‌ی معرفی نشده، یک بازی مارولی جدید در سبک MMORPG است که توسط سازندگان DC Universe Online در یکی از شعبه‌های استودیوی Dimensional Ink Games که در آستین، تگزاس واقع شده، در حال توسعه است. همچنین جک امرت (Jack Emmert) که در گذشته وظیفه‌ی طراحی و رهبری بازی City of Heroes را بر عهده داشته و هم‌اکنون هدایت بازی DC Universe Online را بر عهده دارد، این پروژه را هدایت می‌کند.

در گذشته تلاش‌هایی برای ساخت یک بازی MMO بر اساس کتاب‌های کمیک مارول انجام شده بود، سازنده‌ی بازی City of Heroes یعنی Cryptic Studios در سال ۲۰۰۶ شروع به توسعه‌ی بازی Marvel Universe Online کرد که جک امرت هدایت آن را بر عهده داشت، با اینحال ساخت آن بعد از مدتی متوقف شد و نهایتا مایکروسافت در سال ۲۰۰۸ آن را لغو کرد. این عنوان بعدها در قالب یک بازی جدید با نام Champions Online احیا شد و در سال ۲۰۰۹ در دسترس بازیکن‌ها قرار گرفت.

همچنین استودیوی Gazillion Entertainment بازی Marvel Heroes را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد که عملکرد چندان موفقی نداشت و در سال ۲۰۱۷ سرورهای آن خاموش شد.

هنوز اطلاعاتی از بازی MMORPG مارول نداریم، اما می‌توان انتظار داشت که تا سال آینده شاهد معرفی رسمی آن باشیم. استودیوی Dimensional Ink Games علاوه بر این پروژه مشغول توسعه‌ی به‌روزرسانی بسیار گسترده‌ای برای بازی DC Universe Online که محتویات زیادی را به آن اضافه می‌کند و همچنین گرافیک آن را ارتقا می‌دهد، این به‌روزرسانی برای انتشار در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا