یکی از راه‌های معرفی مردان ایکس در MCU می‌تواند طرفداران را ناامید کند

استودیو مارول نباید سمت این استراتژی برود

یکی از راه‌های معرفی مردان ایکس در MCU می‌تواند طرفداران را ناامید کند پارسا خلیلی ۱۵ ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ سینما
مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول

اینطور که پیداست، استودیو مارول قبلا راه حلی برای چگونگی معرفی مردان ایکس به دنیای سینمایی مارول ارائه کرده اما آیا این ایده واقعا بهترین راه حل ممکن است؟

به‌لطف کانسپت مولتی‌ورس که می‌تواند به اندازه هیجان‌انگیز بودنش، چالش‌برانگیز باشد، استودیو مارول راه‌های زیادی برای باز کردن پای جهش‌یافته‌ها و گروه مردان ایکس به دنیای سینمایی مارول دارد، به‌ویژه آنهایی که قبلا وجودشان در واقعیت دیگری جدا از MCU تایید شده است. با اینکه به‌جز تعداد انگشت شماری مثل نیمور و کامالا خان، شخصیت‌های اصلی مجموعه مردان ایکس، چه با بازیگران قدیمی فرانچایز فاکس قرن بیستم و چه با بازیگران جدید‌، هنوز در دنیای سینمایی مارول دیده نشدند اما با توجه به دنباله دکتر استرنج به‌نظر می‌رسد استودیو مارول مجبور نیست حتما آنها را در خط زمانی اصلی یعنی زمین ۱۹۹۹۹۹ معرفی کند.

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness رسما وجود داشتن نسخه‌ای از مردان ایکس در زمین ۸۳۸ را تایید کرد. اگرچه پاتریک استوارت (Patrick Stewart) ایفاگر نقش چارلز اگزاویر بود ولی کت و شلوار سبز، ویلچر کلاسیک زرد و همچنین موسیقی متن دهه نود به‌خوبی ثابت کرد که مردان ایکس زمین ۸۳۸ گروهی منحصر به‌فرد با داستان پیشینه منحصر به‌فرد نیستند. در واقع آنها از سریال قدیمی X-Men: The Animated Series الهام گرفته شده‌اند.

از آنجایی که استودیو مارول قبلا ایده وجود داشتن جهش‌یافته‌ها در واقعیت دیگری را مطرح کرده، ساده‌ترین کاری که می‌تواند انجام بدهد جدا نگه داشتن آنها از خط زمانی اصلی است. از طرفی نباید فراموش کنیم که معرفی مردان ایکس چالش‌های متعددی به‌همراه خواهد داشت، چون آنها هیچ سابقه‌ای در دنیای سینمایی مارول نداشته و هیچ بهانه قابل قبولی نیز برای پنهان شدنشان در طول چهار فاز اول فرانچایز وجود ندارد.

در عوض، استودیو مارول می‌تواند مردان ایکس را در دنیای دیگری رها کند و در صورت لزوم از طریق کانسپت مولتی‌ورس به خلق کراس اورهای بزرگ بپردازد. اینگونه دنیای سینمایی مارول ضمن داشتن جهش‌یافته‌هایی مانند نیمور، کامالا و سایر شخصیت‌ها که مستقیما با مردان ایکس در ارتباط نیستند، می‌تواند به راحت‌ترین شکل ممکن از تمامی جهش‌یافته‌ها برای روایت داستان‌های جدید استفاده کند.

شاید اکران فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) کمی درک کردن این موضوع را راحت‌تر کند.

5 4 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا